Střední škola ve 22 letech

2
3.7.20 09:24

Střední škola ve 22 letech

Po 9 třídě jsem nikam nenastoupil, protože jsem měl(a pořád mám) velké problémy se sociální fobií a úzkostmi, které mi zabraňovaly ve studiu. Bydlel jsem u rodičů a pobíral kvůli těmto zdravotním problémům invalidní důchod. Až teď si jdu dokončit vzdělání(později i vš).
Na rovinu, jak moc velký trapas je DENNÍ studium sš ve 22 letech? Budou se mi spolužáci smát? Šikanovat mě? Znáte někoho, kdo takto studoval?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17387
3.7.20 09:30

Ja měla spolužačku, která šla do prvaku ve 20. Úplně v pohodě, byla dost oblíbená, ale je fakt že mentalitou byla na úrovni těch patnactek :D nikdo tě šikanovat nebude, pokud mu to nedovolíš. Jde ti o vzdělání, tak bych se soustředila prvořadě na to, ze by ses nějak extra kamarádil s "dětma " o 7 let mladšíma bych nepočítala. Pokud si chceš vynahradit ten ztracený čas a pubertu, tak to bys mohl být trochu zklamaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2120
3.7.20 09:30

No kámoši se spolužáky nebudete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13645
3.7.20 09:31

No předevíšm je trapas kůvli pocitu trapnosti zůstávat jen se základním vzděláním.

To jestli se ti někdo bude smát a nebo tě bude šikanovat těkžo předpovídat, to záleží na tom, jaký kolektiv si vylosuješ a především na tom, jestli případnému agresorovi hned na začátku nedáš do ruky munici s tím, že když si tě přijde otestovat, tak uvidí, že jsi snadný terč.

Jsi v psychoterapii? Tam tě vcelku snadno naučí, jak počáteční náznaky šikany řešit, aby se to nerozjelo.

Pokud nikde v terapii nejsi, tak do ní určitě vstup - ten návrat na střední nebude jednoduchej a podpora v od terapeuta/ky se určitě hodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3179
3.7.20 09:33

Chodila snama holka co mela brzo dítě, když nastupovala tak ji bylo 24 let. Nikdo to neřešil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.20 09:34

Muj pribuzny si dodelaval kvuli praci maturitu skoro ve 40-ti. Ale denni studium to nebylo. Ja myslim, ze na stredni uz jsou vyspelejsi a mohli by to pochopit. U nas by se nad tim asi nepozastavili. Jestli jsi ale vhodny objekt k sikane a najde se tam nejaky grazl, tak mas smulu a nezalezi na veku.

• Nahlásit
  • Citovat
19347
3.7.20 09:43

Oni tam nemusí být jen 15 letý děti, nejspíš tam budou i starší, propadlíci, ti co neudělali maturitu na x krát, někdo kdo přestoupil, vybral jiný obor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16884
3.7.20 09:59

@Tomsik11 Ne, není to trapas. Když se budeš chovat přirozeně, nebude problém. Ale mentálně budeš asi někde jinde než spolužáci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2307
3.7.20 10:00

Mám 2 bývalé spolužáky z VŠ, kteří si poté ještě dodelavali jiny obor na SŠ (jeden šel na ucnak, jeden na maturitní obor). Byli tudíž ještě o trochu starší než ty. ;) Jak moc si rozumneli s mladšími spolužáky, netuším, školu si oba dodelavali ciste jen ze zájmu a o nové vztahy jim nešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.7.20 10:51

U nas na střední byly různý věkový kategorie od 15 do 28 let a nikdo to neřešil. Bude mi 21 let a taky se chystám dodělat si střední nějak za 2-3roky až

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1109
3.7.20 11:59

S námi chodila na střední paní a bylo jí 34 let. Není to trapný. Trapný je být bez školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
3.7.20 12:55

Ucim na ss a mam tam dva 2lete tretaky… a pohoda, nikdo se jim nesmeje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu