Streptokok a výtěr z krku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

markytanka2
Povídálka 38 příspěvků 18.04.18 13:33
Streptokok a vyter z krku

Uz delsi dobu me poboliva v krku a na sliznicich se mi delaji cervene flicky a na mandlich bile povlaky. V pondeli jsem byla u doktorky, ktera mi vzala krev a udelala vyter oboje negativni. Jenze u vyteru otrela Jen jazyk a tvare mandli se ani nedotkla. Navic to byl nejaky rychlotest. Myslite si ze i presto tam ten streptokok muze byt a zda se da streptokok zjistit i z krve? Diky za odpovedi.

Reklama

Reakce:

blumen
Hvězda diskuse 40882 příspěvků 18.04.18 13:39

@markytanka2 na vyter streptokoka musi pouzit kovovou pevnou spachtli a vytrit odealne oba patrove oblouky vzadu a mandle. Pokud pretrela jazyk, bylo to spatne. Krev nic nerekne v tomto pripade, zalezi, co testovala, krevni obraz a crp?

markytanka2
Povídálka 38 příspěvků 18.04.18 14:00

Nevim presne rikala ze bere krev na nejaky infekce. Asi pred dvoumi roky jsem mela tri anginy v jednom roce. U te posledni jsem chtela vyter a ten taky vysel negativne pritom mandle byly povlekly cely a mely jsem horecky.

Karleon
Kelišová 5017 příspěvků 18.04.18 14:08

Dcera má ted taky angínu, která není streptokokového původu. My si ale doma hodně točíme hemofila, tak to bude nejspíš on. Perfektně mi na něj zabírá GS Imunostim, tak vyzkoušej.

markytanka2
Povídálka 38 příspěvků 18.04.18 14:15

@Karleon diky zkusim. Me tady byla brana krev Jen pri te prvni angine a tam byla potvrzena bakterialni Angina. Ziju v zahranici a tady mi prijde ze se to moc neresi.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46132 příspěvků 1 inzerát 18.04.18 14:59
@blumen píše:
@markytanka2 na vyter streptokoka musi pouzit kovovou pevnou spachtli a vytrit odealne oba patrove oblouky vzadu a mandle. Pokud pretrela jazyk, bylo to spatne. Krev nic nerekne v tomto pripade, zalezi, co testovala, krevni obraz a crp?

Proc kovovou??

markytanka2
Povídálka 38 příspěvků 18.04.18 15:15

U me tedy pouzila jen nejakou vatovou tycinku a za 15min. Byl vysledek. a jeste jdem si za nej musela 15euro zaplatit protoze tady ho pojistovna neproplaci. :?

marfra
Generální žvanilka 23171 příspěvků 24 inzerátů 18.04.18 16:05

@markytanka2 zajdi si normalne na ORL, zadanku neportebujes. Jak uz zde bylo napsano, vyter musi delat az vzadu, v krku - nosohltan a mandle. My si letos v zime predali streptokoka vsichni. Ja tomu rychlotestu moc neverim, manzel mel podle klasickeho steru streptokoka hojne - coz je na atb, dle tohoto rychlo testu tam nemel nic. V krkvi ani v CRP testu se streptokok neprojevi.
edit: Jo ted ctu, ze zijes v zahranici, tak tam nevim jak to s ORL mate… :-)

markytanka2
Povídálka 38 příspěvků 18.04.18 16:45

@marfra Ja prave tady potrebuju zadanku, ale premyslim ze bych si ten vyter nechala udelat i v Cr Jako samoplatce pokud to pujde. Nevite co by mohlo zpusobovat i ty cerveny flicky. Oni neboli a vzdy je mam tak dva tri dny a Pak zas zmizi. Objevuji se tak jednou az dvakrat tydne.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Meghan už má svůj královský erb! Co znamená a jak vypadají ostatní?

Z Meghan Markle (36) se stala vévodkyně Sussexu a nyní už má i svůj... číst dále >

Pošťák Ondra se změnil k lepšímu, nechal si narůst vousy a zmužněl

S krátkou pauzou již třináct let pomáhá Ester Janečková prostřednictvím svého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Reklama