Streptokok B v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
matiask
Povídálka 16 příspěvků 31.10.14 08:38
Streptokok B v tehotnstvi

Ahoj Holky: Prosim o radu alebo skúsenosti. Vcera som sa bola zaregistrovat v porodnici a tam mi oznamili ze mam v pochve streptokoka, moj dr mi nic o tom nepovedal, bola som s toho vyjavena… MA to neaky neh.vliv na mimi? a jak sa tym mozem nakazit, vobec som ani netusila ze najk potvoru v tele mam, na kvasinky ani zanety netrpim :( neviete ci sa to potom po tehotenstve dalej neak lieci? a nema to vliv na kojeni? alebo ci to mliko nebde tiez nakazene? :(((( prosim o skusenosti a rady… moc dakujem :,( :,( :,(

Reakce:
Sarik12
Extra třída :D 14502 příspěvků 31.10.14 08:42

Tak yohle vysetreni se dela az teprve kdyz si te porodnice prebira do pece pred porodem, nejaky ten 36 tt. Ma ho snad 1/3 zen, je to vcelku normalni nalez. Nijak se neleci, stejne bys ho tam mohla mit za chvili znova.
Az pri porodu se dostava penicilin do zily - dve davky pro ochranu mimca behem porodu. Takze je dobre jet vcas. Ale ja stihla treba jen jednu davku a hned po vykapani sem porodila

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 31.10.14 08:43

@matiask Uklidni se. Při porodu Ti dají akorát antibiotika, aby se mimčo nenakazilo, až půjde skrz porodní cesty. Na kojení to vliv nemá. Jinak ten streptokok nevadí, pokud nedělá paseku jinak.

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 31.10.14 08:43

@matiask ma to asi tretina ceskych zen se uvadi, jako beznou soucast svoji posevni flory. Jsi na nej zvykla tobe nic nedela. Mimco by se mohlo nakazit pruchodem porodnimi cestami, coz se resi tak, ze bys pri zacinajicim porodu nemela vahat a varazit vcas do porodnice tak aby ti stihli dat kapacku s ATB. Resi se to jen u toho porodu skrze mimco, mohlo by mit potize s dechem pokud by se nakazilo. Jinak je to v klidu a tobe ani kojeni to nijak neprekazi.
Ve spouste zapadnich zemi se to vubec netestuje takze se zbytecne nestresuj :hug:

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 31.10.14 08:44

V průběhu porodu dostanes antibiotika a bude to. Mela jsem streotokoka v předchozím těhotenství a ma ho spousta holek, proto se dělá ten ster.

Sarik12
Extra třída :D 14502 příspěvků 31.10.14 08:44
andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 31.10.14 08:50

Nemá to vliv na nic, neplaš. Má to v sobě skoro každá druhá, nijak se to neprojevuje, neléčí se to, jen se to zjišťuje kvůli miminku. Při porodu by se nakazit mohlo, průchodem porodními cestami. Proto se dávají před porodem antibiotika, aspoň 2h před porodem. Jinak nic. Já streptokoka taky měla, u prvního dítěte, do porodnice jsme dojeli zrovna ty 2h před porodem (nevěděla jsem že je to už tak daleko), dali mi kapačku, vykapala jedna dávka a do hodiny byl malý a světě. Pak jsem zjistila ze spisu že to opatření nebylo dostatečné (dali ho pozdě), tak chodili mimčo častěji kontrolovat první den. Jinak nic. Je zdravý.
U druhého těhotenství už jsem měla streptokoka negativního.

matiask
Povídálka 16 příspěvků 31.10.14 09:05

DAkujem :kytka: ulkidnili ste ma :hug:

Lejaa
Echt Kelišová 8960 příspěvků 31.10.14 09:13

@matiask
Ahojky, buď úplně v klidu. Měla jsem to taky, vyšetření se dělalo až jsem končila u gynekologa a přihlašovala se v porodnici - jako ty:)
Na kojení to vliv nemá, ani to nijak neroznášíš. Jediné, kdy to může mimčo ovlivnit je porod, ale neboj, píchnou ti antibiotika. Mě je dali vykapat, když jsem začala rodit… Pak už nic:) Synek je v pořádku:)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Věděla jsem, že do pěti let bude konec! Promluvila expartnerka Dana Nekonečného

Náhlá smrt Daniela Nekonečného velmi zasáhla především expartnerku Zuzanu... číst dále >

Server Forum 24 si vymyslel článek o politickém ovlivňování Lvů. Ozval se režisér Trojan!

Studená sprcha pro web Forum 24! Ondřej Trojan se ohradil vůči lžím, že jeho... číst dále >