Streptokok, těhotenství a užívání si

Anonymní
24.3.20 14:12

Streptokok, těhotenství a užívání si

Ahoj, mám takový dotaz na zkušené, četla jsem že při streptokokovi nemůžu mít sex, je to pravda, ublíží miminku? Jak je to pár dní před porodem kdy bych ho chtěla popohnat a pomáhalo vám něco? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

896
24.3.20 14:25
@Anonymní píše:
Ahoj, mám takový dotaz na zkušené, četla jsem že při streptokokovi nemůžu mít sex, je to pravda, ublíží miminku? Jak je to pár dní před porodem kdy bych ho chtěla popohnat a pomáhalo vám něco? :kytka:

Proč by jsi měla popohnat mimino pár dní před porodem :dance: :roll:?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6238
24.3.20 14:29

Tak se zeptej dr, jak je to se sexem. Ja ho nemela, nevim, ale ptala bych se dr.
Jinak bych nepopohanela, proc? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 15:06

@alena1995 @Kukacka123

Dr se pokaždé zapomenu zeptat, jak se chodí v roušce tak mi to vůbec nemyslí. Protože se vůbec neotevírám, ale bolí mě už v podbřišku že nevím co se děje. Už třetí kontrolu mám prakticky beze změn a mám strach abych porodila do termínu, který mám teď o víkendu.

• Nahlásit
  • Citovat
22763
24.3.20 15:18

Streptokoka jsem měla 2× ze tří těhotenství a sex jsem normálně měla. Ničemu to nevadí. Před porodem dostaneš kapačku s ATB. Nejmladšího jsme možná trošku uspíšili, na poradnách to vypadalo že se nic neděje, čípek se moc nezkracoval, náhodou jsme byli sami doma, tak sex byl v pátek večer a v sobotu ráno, pak před 11h začaly kontrakce a v 15:40 byl malý na světě. Byl týden do TP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 16:24

@andelka83
Děkuju :kytka: aspoň nějaká přínosná odpověď než proč to a proč tamhleto :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.3.20 16:28

@andelka83

Ještě bych se tě chtěla zeptat jak to probíhalo s tou kapačkou? Dává se než praskne voda nebo není pozdě ani potom? Snad ty pravé kontrakce poznám. Zatím mě jen hrozně bolí v podbříšku, že nemůžu ani chodit, ale stahy nemám a když nehýbu s pánví taky nic.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.3.20 16:30

@andelka83

Ten streptokok se pak po porodu nějak léčí nebo já s partnerem nebo se to dál neřeší?

• Nahlásit
  • Citovat
22763
24.3.20 17:38
@Anonymní píše:
@andelka83Ještě bych se tě chtěla zeptat jak to probíhalo s tou kapačkou? Dává se než praskne voda nebo není pozdě ani potom? Snad ty pravé kontrakce poznám. Zatím mě jen hrozně bolí v podbříšku, že nemůžu ani chodit, ale stahy nemám a když nehýbu s pánví taky nic.

Dává se hned při příjmu na porodní pokoj. Ideálně by měly být aspoň dvě dávky. Ale u mě se vždy stihla max jedna a dokapala vždy těsně před porodem. Miminka jsou zdravé. Voda mi vždycky rupla až potom, těsně před porodem.
Jo, ke konci mě bolel celý spodek. Zvlášť při pohybu. Ale ty pravé kontrakce jsem vždycky poznala. Nakonec. Naštěstí nemocnici máme kousek. A aspoň jsem tam nebyla moc dlouho. U prvorodiček se ty ATB většinou stihnou.
Neléčí se to nijak, v ničem to jinak nevadí. Jen u toho porodu.
Já jsem měla streptokoka u prvního a třetího porodu a u druhého ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 18:10

@andelka83

A může se normálně nechráněný sex, bojím se aby se právě skrz sperma nějak nedostal streptokok k miminku. Jo, jsem sice prvorodička, ale myslím že budu čekat právě do té chvíle než mi praskne voda, že si třeba nebudu jistá. :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.3.20 18:14

@andelka83

Mě to právě bolí tak, že pomalu nemůžu ani chodit :lol: je to ok když sedím nebo ležím a nepřetáčím se, ale jinak si už říkám kdy se začne něco dít :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
22763
24.3.20 20:55
@Anonymní píše:
@andelka83A může se normálně nechráněný sex, bojím se aby se právě skrz sperma nějak nedostal streptokok k miminku. Jo, jsem sice prvorodička, ale myslím že budu čekat právě do té chvíle než mi praskne voda, že si třeba nebudu jistá. :D

Normálně nechráněný. Takhle se k němu nedostane. Jedině při průchodu pochvou při porodu. Sexujte bez obav.
Tak na to zapomeň, mně praskla voda vždycky až těsně před porodem, tj vyloženě před porodem hlavičky. To už by se ani do nemocnice nestihlo. To nemůžeš brát jako signál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
24.3.20 21:04

@andelka83

V diskuzích jsem četla, že holkám praskla plodovka a jeli. Zajímavé, no jsem zvědavá jak to bude u mně a snad to taky poznám, že mám jet :think: :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22763
24.3.20 21:37
@Florial píše:
@andelka83V diskuzích jsem četla, že holkám praskla plodovka a jeli. Zajímavé, no jsem zvědavá jak to bude u mně a snad to taky poznám, že mám jet :think: :kytka:.

Rupnutim vody začíná jen malá část porodů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama