Streptokok v krku - pokaždé jiný!

253
26.11.15 16:26

Streptokok v krku - pokaždé jiný!

Ahoj,
Už od července bojuju se streptokokem. V létě jsme byli nemocná celá rodina. Synové brali dvoje (ten druhý troje) antibiotika za sebou. Manžel měl dvoje.
Já jsem měla dvakrát penicilín a jednou Zinnat - širokospektrální. Dnes po stěrech mám opět pozitivní stěr, zase tři kříže. Ostatní měli stěr negativní.
Pokaždé mi ve stěru najdou jiný druh streptokoka. Za 14 dní jdu na ORL.
Dejte mi někdo naději, že jste se těch potvor zbavili :?
Mám po úrazu odebranou slezinu (4 roky) a vykapaný citrogrep, lichořeřišnici…
Sedím tady a brečím do klávesnice, už se bojím dát manželovi i dětem přes půl roku pusu :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

zoy
1498
26.11.15 16:32

A máš krční mandle? Známá takhle trpěla opakovaně na angíny (každý rok aspoň 2) a pak jí vzali mandle a měla pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
26.11.15 16:54

Mandle mám, ale s tím trháním teda nevím. Když mi vezmou mandle neprojeví se infekce v krku a šíří se dál. Už jsem četla že to spoustě lidem nepomohlo. Navíc, mě teď v krku nebolelo a stěr jsem měla pozitivní :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
26.11.15 16:57

Tak jestli nemáš problémy, tak se na nějaké přeléčování vykašli. Jsou lidi, co mají nějakého koka v krku normálně a žádné problémy jim nezpůsobuje.
Je to podobné, jako když některé ženy mají pozitivního streptokoka v pochvě (řeší se jen při porodu, jinak ne).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
26.11.15 17:34

Mě doktorka dost vyděsila. Brala mi krev ASLO, jestli ty streptokoky nemám dál v těle (asi :? ) aby se nevyvinula revmatoidní artritida :? Mám kolegyni s tímto onemocněním tak vím co je to za bordel :( Tvářila se dost tragicky a poslala mě na ORL k primáři oddělení (ten samozřejmě nevezme jen tak někoho, takže zatím jdu jenom k nim na oddělení k jinému doktorovi. Asi se bojí v souvislosti s tou slezinou :(
Taky jsem chtěla ještě mimčo, ale jsem po několika potratech, takže možná že tady je příčina (teda kromě věku :) )
No a taky se bojím že když jsem bacilonosič tak budou kluci ode mě pořád nemocní :( Z manželem jsme se neviděli 14 dní, pak jsem přijela domů, jedna noc a ejhle za tři dny bolelo manžela v krku a dostal ATB :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
26.11.15 17:49

A vyšlo ti ASLO pozitivní nebo ne, pokud ne, tak můžeš být opravdu jen bacilonosič, jenže u těch je trochu problém, že se dané bakterie nemusí zbavit ani po několika atb.
Měla jsem za to, že streptokok způsobuje revmatickou horečku ne revmatoidní artritidu.
A návštěvou na ORL nic nezkazíš, minimálně mají větší zkušenosti, když jsou přes ten krk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
26.11.15 18:13

Krev mi brala dnes, výsledky budou za týden. Možná jsem ty revmatitidy popletla, ale hezky to neznělo :( Akorát je mi divné, že tam mám vždyckz jiný kmen :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35320
27.11.15 06:11

@matesatko hele hodne, snad vetsina streptokoku jsou bezna flora. Vygoogli si toho sveho konkretniho. ze u tebe prerostl a mas ho na +++ a zlobi te, neznamena, ze jsi pro svou ropdinu hrozba - oni ho nejspis uz stejne v krku maji taky.
A ikdyz se ho zbavis, nepochybne ho zase nekde obdrzis. Cistej krk ma snad jen novorozenec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama