Streptokok v pochvě, kdy už dítě nenakazím?

Anonymní
4.8.15 17:17

Streptokok v pochvě, kdy už dítě nenakazím?

Mám streptokoka v pochvě, nemožné se ho zbavit a prý se ani neléčí a má ho každá druhá žena mi řekl gynekolog. Jednou ještě chci být těhotná a bojím se v případě streptokoka, když je pro dítě nebezpečný, jak to bude probíhat. Je potřeba poté prát i moje spodní prádlo odděleně od miminkovského prádla? A poté mě napadá i otázka, kdybych mimčo položila na postel, kde s partnerem máme sex a podobně, jestli by se dítě takto mohlo nakazit. A jestli se partner ode mě může vůbec nakazit. Problémy žádné nepociťuji, zjištěn mi byl náhodou. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1220
4.8.15 17:21
@Anonymní píše:
Mám streptokoka v pochvě, nemožné se ho zbavit a prý se ani neléčí a má ho každá druhá žena mi řekl gynekolog. Jednou ještě chci být těhotná a bojím se v případě streptokoka, když je pro dítě nebezpečný, jak to bude probíhat. Je potřeba poté prát i moje spodní prádlo odděleně od miminkovského prádla? A poté mě napadá i otázka, kdybych mimčo položila na postel, kde s partnerem máme sex a podobně, jestli by se dítě takto mohlo nakazit. A jestli se partner ode mě může vůbec nakazit. Problémy žádné nepociťuji, zjištěn mi byl náhodou. Děkuji

Ahoj, já před lety streptokoka měla - zjištěno na venerologii kde jsem pracovala na praxi. Nasadili mi antibiotika, provedli kontrolní stěry a vše ok, streptokok zaléčen. Takže je podle mě hloupost aby se to neléčilo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 17:35

Lékařkou mi bylo řečeno, že i při kombinaci pozitivní streptokok a nepodání antibiotik je, během porodu, pravděpodobnost přenosu z matky na dítě 1:250.
Jinak se to řeší tak, že před porodem dostaneš kapačku s atb, aby bylo dítko chráněno.
Prádlem apod. ho na dítko jistě nepřeneseš.
Neléčí se, protože konkrétně Tobě žádné problémy nezpůsobuje, protože populace je tak moc promořená, že je dost pravděpodobné, že do doby než otěhotníš by se u Tebe objevil znovu a protože dnes už se atb. nepodávají pokud to není opravdu nutné. I v těhotenství se zjišťuje jeho přítomnost až těsně před porodem (asi v 36 tt), jelikož ženy, které na začátku pozitivní nejsou, na konci být mohou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
4.8.15 17:43

@Urtica-dioica To je zvláštní, my na veneře vždy podávali antibiotika, teda byla jsem tam jen jako sestra, nedovedu soudit proč tak lékař činil. Nicméně mě zaléčili a na v průběhu dalších let se mi nevrátil. To co píšeš mi řekl i můj praktický lékař, na gyndě a veneře mi pak zase řekli, že to tak není. Ono asi fakt záleží na lékaři :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 17:46

@Dianela Jasně, co dr. to názor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
4.8.15 17:56

@Dianela já se ptala na to plno gynekologů, dávala dotazy i na internet lékařům a všichni byli názoru, že léčit je ho zbytečné, protože za čas se opět do pochvy vrátí, že antibiotika pomůžou se ho zbavit, ale za pár měsíců, roku bude zpět. A ještě je to běžná flora, akorát při porodu špatná. S tím nakažením mě to zajímá taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
4.8.15 18:17

Mam 14 před porodem a streptokoka, dostala jsem recept na penicilín, ktery mi budou podávat během porodu aby to malá nechytla. Takže bude chráněna, jak pak dál nevim, ale počítám s tim, ze zabere penicilín a budu ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
4.8.15 19:32

@Siemenss nezabere, budeš ho mít nejspíše dál, ale když nedělá problémy tak nevadí. Je součástí poševních bakteriíí některých žen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
4.8.15 19:46
@misa.859 píše:
@Siemenss nezabere, budeš ho mít nejspíše dál, ale když nedělá problémy tak nevadí. Je součástí poševních bakteriíí některých žen.

No, tak pokud tim nenakazim manžela, tak ať tam klidně je :-) Ale nikdy jsem ho neměla až ten při druhém dítěti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
4.8.15 19:51

@Siemenss Já ho mám furt, přitom mám až přehnanou hygienu tak moc nechápu, jak se mi mohla dostat tato bakterie z konečníku do pochvy. Už jsem mu vyhlásila příměří. S tím nakažením manžela by mě to taky hodně zajímalo, jestli je možné nebo ne. Ale to jsem se už nedozvěděla od gynekologa, pouze jen to, že po antibiotikách osídlí ženu znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
4.8.15 20:10
[cite] @misa.859 píše:
@Siemenss Já ho mám furt, přitom mám až přehnanou hygienu tak moc nechápu, jak se mi mohla dostat tato bakterie z konečníku do pochvy. Už jsem mu vyhlásila příměří. S tím nakažením manžela by mě to taky hodně zajímalo, jestli je možné nebo ne. Ale to jsem se už nedozvěděla od gynekologa, pouze jen to, že po antibiotikách osídlí ženu znovu.

Tak ja se v pátek zeptam gyndare, jestli to manžel muze dostat.. No, tak asi mi taky nic nezbejva, než s ním být taky kamaradka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
4.8.15 20:12

@Siemenss Bohužel :D ale dřív se třeba tyhle stěry v těhotenství ani nedělaly, akorát nás hold při porodu budou nalívat antibiotiky. Ale tak hlavně ať je mimčo v pořádku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
4.8.15 20:12

@misa.859 Hadat se nebudu, jen rikam, ze me ho zalecili a od te doby ho nemam, tak to zas tak uplne bezne nebude :) Taky mi gyndar a na venere rekli, ze se to bezne leci takze jento opravdu jen nazor lekare :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
4.8.15 20:14

@Dianela léčí, ale většinou se vrátí zas, stačí si přečíst na internetu o streptokoku. Léčba je problematická. Penicilín zabírá, ale streptokok si po antibiotkách vycestuje zpátky do pochvy. Pokud vám léčba zabrala, tak máte štěstí. Ještě bych dodala, že já byla po léčbě pár roků negativní a už je tam zas. Ale obtíže mi nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
4.8.15 22:05

@misa.859 ja v dobe kdy mi byl zjisten mela hodne neprijemne vytoky a svedeni, od te doby nastesti klid za coz jsem fakt rada :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama