Streptokok v pochvě v těhotenství - deprese

Anonymní
6.8.15 11:12

Streptokok v pochvě v těhotenství - deprese

Ahoj, neměla jsem žádné problémy, ale vzhledem k častým bakteriálním infekcí, jsem poprosila gynekologa na začátku těhotenství, aby mi udělal kultivaci pochvy. Vyšel streptokok. Jsem z toho nešťastná. Nechápu, jak jsem ho mohla chytit, gynekolog tvrdí, že se neléčí. Ale já jsem z toho rozpačitá. Bojím se, aby to mimču neublížilo. Prosím, kdo máte podobné zkušenosti, jak se streptokok řešil? Nemůže způsobit potrat? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21626
6.8.15 11:22

Nijak. Streptokoka má každá druhá. Neléčí se to. Obvykle se bere stěr v 36tt, a pokud je pozitivní, tak se před porodem dají ATB mamince. U prvního těhu jsem pozitivního měla, dostala jsem kapačku po přijetí na porodní sál. U druhého o rok a půl později jsem už streptokoka neměla, takže nic (a ani by se to v porodnici nestihlo). Vůbec nedepkuj, není důvod. A neřeš kdes ho chytla, není to nic zlého, není to pohlavně přenosná nemoc, aspoň ne nějak zásadní. Má to kde kdo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.15 11:26

@andelka83 Takže na manžela jsem to přenést nemohla? Mám gynekologa, který mi nebyl moc ochotný odpovídat. Tak jsem si přečetla něco na internetu a akorát se vyděsila, protože píšou, že to způsobuje potraty, předčasné porody a sepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
68990
6.8.15 11:30

Tolik nečti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
6.8.15 11:33
@Anonymní píše:
Ahoj, neměla jsem žádné problémy, ale vzhledem k častým bakteriálním infekcí, jsem poprosila gynekologa na začátku těhotenství, aby mi udělal kultivaci pochvy. Vyšel streptokok. Jsem z toho nešťastná. Nechápu, jak jsem ho mohla chytit, gynekolog tvrdí, že se neléčí. Ale já jsem z toho rozpačitá. Bojím se, aby to mimču neublížilo. Prosím, kdo máte podobné zkušenosti, jak se streptokok řešil? Nemůže způsobit potrat? Děkuji

Není to nic výjimečného.. Nevím, proč z toho máš depresi.. Ke konci těhotenství se dělají testy na streptokoka běžně, takže by tě to pravděpodobně čekalo, i kdyby jsi o to gynekologa teď nepožádala.. Já ho měla v prvním těhotenství taky a jediné co se dělá, že se u porodu podají antibiotika, nic víc.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.8.15 11:33

Streptokoka má spousta lidí všude možně, to je normální. Streptokok nejsou chlamydie :roll: Pokud je stěr pozitivní v tom 36 tt, tak akorát dostaneš jako prevenci antibiotika při porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1004
6.8.15 11:43

Ahoj :mavam: bud v klidu, i já ho měla. Před porodem akorát dostaneš antibiotika kapačkou a toť vše :) žádný stres. Prý ho má v sobě každý, ale ne u všech se projeví. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21626
6.8.15 11:48
@Anonymní píše:
@andelka83 Takže na manžela jsem to přenést nemohla? Mám gynekologa, který mi nebyl moc ochotný odpovídat. Tak jsem si přečetla něco na internetu a akorát se vyděsila, protože píšou, že to způsobuje potraty, předčasné porody a sepsi.

Neřeš to. To není žádná choroba. Streptokoka má uvnitř v těle skoro každý, jen někdo i v pochvě. Může znamenat komplikace po průchodu miminka porodnimi cestami. Ale většinou stačí dát antibiotika než mimi projde a je to dobré. Měly by se dát dvě dávky asi po 2h, ale já měla jen jednu, dokapalo to hodinu před porodem a mimi není nic.
Streptokoka jsem měla a pak už ne, a nic jsem pro to nedělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
6.8.15 11:49

Buď v klidu :) První dva porody nic, u třetího jsem měla taky. Jediný, co bylo, že jsem musela po odchodu plodovky frčet do porodky, aby mi dali kapačku s ATB, víc nic :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68990
6.8.15 11:50

@andelka83 Tak já jsem dokonce někde četla, že snad pravděpodobnost nakažení dítka, když v pochvě je a ATB se nedají je někde kolem 1:250… takže je to hlavně prevence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68990
6.8.15 11:52

@Xiraxinek Tak já ani nevím, zda jsem ho u druhého měla nebo ne… dítko se rozhodlo vylézt, dříve než jsem se dozvěděla výsledky, i když i kdybych je věděla, tak by to bylo stejně fuk, dítko je narozené 20 minut od příjezdu do porodnice a to jsem jela při první kontrakci, takže by se stejně ATB nestihlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21626
6.8.15 12:02

@j.a.n.i1 však mi taky do papírů napsali, že profylaxe byla neúčinná, jenže já nemohla přijet dřív. Mimcu nic nebylo, jen ho první den více sledovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68990
6.8.15 12:03

@andelka83 Tak to já ho asi nejspíš neměla, protože v papírech na toto téma nebylo nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21626
6.8.15 12:06

@j.a.n.i1 asi ne. U mě věděli že ho mám, a že atb se daly dost pozdě a jen jedna dávka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
6.8.15 12:16
@j.a.n.i1 píše:
@Xiraxinek Tak já ani nevím, zda jsem ho u druhého měla nebo ne… dítko se rozhodlo vylézt, dříve než jsem se dozvěděla výsledky, i když i kdybych je věděla, tak by to bylo stejně fuk, dítko je narozené 20 minut od příjezdu do porodnice a to jsem jela při první kontrakci, takže by se stejně ATB nestihlo.

Já měla druhý taky fofr. Sice jsem věděla, je to ok, ale přesně jak Ty, ikdyby nebylo to ok, tak smůla, byl to fofr :D

EDIT: Píšu jak idiot 8o 8o Chjo, moc sluníčka, moc těhotná :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama