Streptokok v těhotenství na jeden křížek?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 09:24

Streptokok v těhotenství na jeden křížek?

Dobrý den maminky, mám k Vám takový dotaz.
Jsem ve 36+1tt a dnes jsem volala svému gynekologovy ohledně výsledků na streptokok. Bylo mi řečeno, že jsem pozitivní na jeden křížek, nevíte co to znamená? V tom šoku, jsem nebyla schopna se na něco dál zeptat. A další má otázka zní, když jsem tedy pozitivní, bude se teď kvůli tomu plánovat porod, jakože vyvolávat kvůli těm antibiotikum? Zatím mám rodit přirozeně. Děkuji předem za vaši reakci :( :roll: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11943
18.10.21 09:26

Streptokok není důvod k panice ani k vyvolávání porodu. Akorát dostaneš před porodem antibiotika, takže se vydejte včas do porodnice ať stihnou vykapat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 09:28

@JancaS84
Tak to jsem si ulevila, mockrát děkuji!!

• Citovat
  • Nahlásit
671
18.10.21 09:56

Klid, během porodu ti jen dají kapat párkrát antibiotika. Byla jsem také pozitivní, rodila jsem přirozeně a oba jsme zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4497
18.10.21 10:15

Streptokok pozitivní je asi 20 % těhotných, je to úplně běžné, žádný důvod k panice. :nevim: Taky jsem byla a přesně jak píší výše, akorát dostaneš během porodu o kapačku navíc. A i domů nás pustili brzy - rodila jsem ve středu, v pátek jsme šly domů - takže žádné delší pozorování.
Akorát bys měla jet do porodnice, jakmile by ti praskla plodová voda a neotálet ještě doma. Ale mně třeba vůbec nepraskla (propíchli mi ji až během porodu), takže uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 10:50

@Umík, @klamonožka
Moc vám děkuji holky, díky vám se cítím o trochu lépe. Víte, je to pro mě poprvé, tak jsem trochu vylekaná. Ještě jednou děkuji, tak snad to nebude tak horké.
U dcery jsem ležela v nemocnici, a u ní jsem nepoznala, že už rodím, neměla jsem žádné bolesti, nepraskla plodová voda. Pak mě sestra zkontrolovala a řekla, že už rodíme. Za pár minut přišla větší bolest, párkrát zatlačila a dcera byla na světě 😀 Tak snad mi stihnou dát antb :think:

• Citovat
  • Nahlásit
671
18.10.21 11:50
Moc vám děkuji holky, díky vám se cítím o trochu lépe. Víte, je to pro mě poprvé, tak jsem trochu vylekaná. Ještě jednou děkuji, tak snad to nebude tak horké.
U dcery jsem ležela v nemocnici, a u ní jsem nepoznala, že už rodím, neměla jsem žádné bolesti, nepraskla plodová voda. Pak mě sestra zkontrolovala a řekla, že už rodíme. Za pár minut přišla větší bolest, párkrát zatlačila a dcera byla na světě 😀 Tak snad mi stihnou dát antb :think:

I kdyby byl porod rychlý a nestihli by ti antibiotika dát, tak je po proudu dostane miminko a budou ho víc sledovat, buď v klidu. Důležité je, že ti na to přišli v čas a že s tím při porodu budou doktoři pocitat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3933
18.10.21 17:00

Hele klid, mě dokonce nedali kapačku, ale jen injekci do žíly. Jen nějak neřešili, že jsem alergická na penicilin a po píchnutí jsem otekla, osypala se a začala zvracet😟Tak vlastně nevím k čemu to bylo, syn byl víc ohrožený alergickou reakcí. Teď jsem těhotná znovu a doufám, že budu negativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat