Streptokok ve 30tt z kultivace - co to bude znamenat?

Anonymní
17.5.21 13:55

Streptokok ve 30tt z kultivace - co to bude znamenat?

Dobrý den, minulý týden mi na prohlídce dělali kultivaci a vyšel tam streptokok. Dostala jsem pouze nějaké žluté tablety na zavádění, které teda děsně barví a tečou. Na internetu jsem se dočetla, že mi budou muset být podány u porodu antibiotika? Sestřička mi dnes pouze volala výsledky a poslala e-recept, o tomto se nezmiňovala. Je ještě nějaké riziko pro miminko?
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1663
17.5.21 14:08

Také mám pozitivní, ale ani jsem na to nic nedostala. U porodu je riziko, že se mimčo může nakazit v porodních cestách. Tomu by měli zabránit ty antibiotika, takže do porodnice co nejdříve, aby se stihli podat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
17.5.21 14:09

Pokud bys odmitla atb je riziko infekce u ditete, ktera muze ohrozit jeho život. S atb to asi neni 100% ochrana, ale s nejvyssi pravdepodobnosti se diteti nic nestane. Jen musis vyjet do porodnice driv a necekat az do poslední chvile, aby ti stihla atb vykapat. Ja mela u obou porodu a vse ok.
Jo a atb muzes samozřejmě odmítnout, vím o ženach, ktere je nechtějí a taky mely dite v pořádku. Ja osobne bych si ten risk na triko nevzala, ale to je vedlejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5466
17.5.21 14:15

Před pár dny jsem rodila a taky jsem byla pozitivní na streptokoka. Na gynekologii jsem dostala tablety na zavádění, nic víc. A jen mi před porodem dali kapačku s antibiotiky a protože se to v pohodě stihlo ( díky vyvolávanému porodu) dítko už po porodu neřešili. Tuším, že se ty antibiotika musejí podat tři hodiny před porodem, pak je to v pořádku. Pokud se to nestihne, přeléčí se antibiotiky i dítko - bylo mi řečeno, ale vlastní zkušenost nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
17.5.21 16:09

@Salorka mě to teda dokapalo asi pul hoďky pred porodem a miminu už nikdo nic nedával.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5466
17.5.21 18:34

@hulala Tyjo, tak to nevím. Mě tvrdili, že musí vykapat tři hodiny před porodem, pak se nemusí u miminka nic řešit :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
17.5.21 19:39

U druhého porodu jsem měla pozitivní stěr na streptokoka, zjistila mi to ještě moje gyn než jsem přešla na kontroly do porodnice, takže někdy okolo 35tt. Žádné tablety, prášky nic, jen jsem to měla ve zprávě a počítala jsem s atb před porodem. Dali mi kapacku hned po příjmu, ale stejně mi určitě nestihly vykapat ty 2 hodiny před porodem, jak je doporučováno, přesto bylo všechno Ok.
Nebojte se, pro jistotu to na poradně nebo pak při příjmu v nemocnici připomente a určitě bude všechno v pořádku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat