Stres před porodem, cítím se provinile

Anonymní
26.11.20 07:39

Stres před porodem, cítím se provinile

Ahoj spíš se jdu jen vykecat.. Končím 39tt, doma mám ročního syna. Od 37tt je malá dle dr namackla v pánvi, chodím na 2 prsty otevřená, porodu by nemělo ničemu bránit až zřejmě na můj stres. Co jsem četla když jsou těhotenství rychle zasebou, tak jdou mimca většinou ještě dřív na svět.. První syn se narodil 38+1. A teď k věci…V rodině máme vcelku dobre vztahy, doma jsem se domluvila s manželem že půjdu domů po porodu ambulantne (Pokud bude vše v pořádku, manžel je zlatej, pomáhá). Tchyně mě dost od toho odrazovala, že týden by tam byl ideální. Nakonec se smirila. Mám z toho stres aby vše bylo v pořádku… Před týdnem dostal syn 40tky horečky co nám nešli srazet… Byla jsem opět na nervy co když dotoho porodim, byla jsem domluvená z mojí mámou že kdyztak manželovi pomůže, ale v práci jim vypadl personál a nemůže si vzít volno kdy chce). Prevecirem jsme museli nechat utratit našeho psa, opět stres.. Dva dny jsem měla ve dne v noci migrénu, manžel si kvůli tomu vzal volno… Zvracela jsem z bolesti, absolutně jsem byla nepoužitelná. Tchyně mi včera 5× volala jestli může se svým druhým synem (má 6let) přijet. I přesto že jsem ji říkala Xkrat že když chrchle, má rýmu, ať prostě nejezdej… Kdyby to bylo na hodinu tak budiž, ale jejich návštěvy jsou minimálně na 4 hodiny. Tchyně se asi urazila když jsem jí napsala že mám migrénu ať se nezlobí… Denně mi píše jestli už rodim, do manžela hustí celý těhotenství jaký to bude zahul, jak to budeme všechno dělat atd… Vcelku ji mám ráda, ale opravdu mi některý věci vadí. My když k nim jedeme na návštěvu tak tam jsme maximálně hodinu, ne půl dne. Když ona k nám jede, tak tu jsou ty 4 hodiny minimálně, poslouchám celej čas jak ji bolí tohle to a tamhle to (nikdy kloudne nepracovala je doma), jak si objednává bl. bosti na vlasy, kosmetiku na pleť, jak řeší kde jaký pupínky.. Jak kdyz jela z klukem co měl pouze chrapot na pohotovost, a tam ji doktorka servala proc stím jezdí.. :nevim: Jsem opravdu tak strašná že chci mít chvíli ještě klid? :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1316
26.11.20 07:53

Achjo no ty sis to tedy teď všechno vybrala kočko :hug: tak teď už snad bude jenom lépe. Pokud tchyně neakceptuje to, že se na návštěvu necítíš, nezvedej jí teď dočasně ten telefon a vyřešeno. Potkáte se po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
26.11.20 08:17

Nabalilo se ti toho teď hodně, ale je čas být trochu sobecká, takže bych se věnovala sobě, odpočívala, četla knížku, věnovala se prvnímu dítěti. Slušně bych tchyni řekla, ať se nezlobí, že potřebuju teď klid, že se na návštěvy necítím a že pokud bude něco potřebovat, ať volá a píše manželovi. A pokud to nepochopí, tak bych zahodila telefon a nereagovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761
26.11.20 08:27

Hele… hodně se toho nakupilo a štve tě tchýně, prostě jí vypni. Jsi na konci těhotenství a potřebuješ hlavně svůj klid :) jinak jestli máš obavy, jestli bude všechno v pohodě, tak přeci v porodnici můžeš zůstat, nikdo tě nevyhodí :)

Nejsi strašná, ale tohle někteří lidi špatně chápou :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
26.11.20 08:27

Nejsi, odpočívej. Návštěvy nepřijímej, že ti není dobře. Máš posledních pár hodin, nebo dnů před porodem, hoď si nohy nahoru, dej si čaj, bude dobře. Přeju rychlý a bezproblémový porod :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9290
26.11.20 08:31

Nemá cenu říkat, ať si to tak nebereš. Ono ty věci, které zažíváš, jsou stresující.
Jen si k tomu, prosím tě, nepřidávej ještě více stresu, vždyť je to úplně zbytečné.
Třeba si namyslet, že podruhé má být porod dřív a když není, tak je něco blbé. Já co si pamatuji, tak kamarádky druhé častěji přenášely. A teď si vyber.
Nebo plánovat, že budeš rodit ambulantně. Proč ne, když ti bude ok. Ale neupínej se na to, taky se může stát, že budeš ráda, že jsi ráda a budeš vděčná, že si pár dní poležíš. Bude to prostě tak, jak to bude a co.
Z urážející tchyně bych si vůbec nic nedělala. Jsi unavená a máš nárok.
Jinak teda k tomu chození na hodinu, já bych jen na hodinu vesměs na návštěvu nešla, tuplem ne k rodině. To si člověk sotva sedne a už jde pryč. To je jen takové stavení se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
26.11.20 08:49

Souhlasím se @Sany80s, to, že přenášíš nemusí být ničím. Všechno má svůj čas. Já mám také jedno dítě 37+6 a druhé 39+3. A to to přenášené bylo o 400 g menší :). Kolik je prvnímu synkovi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15795
26.11.20 08:50

Jejda, nemáš to lehké. Zkus se co nejvíce uklidnit. Syn už je zdravý? Tchýni s nachrchlanym klukem bych domů nepustila ani na hodinu. Jednak je tvůj syn po nemoci, nemusí hned chytit další a ty při porodu také asi nestojíš o rýmu a kašel. Na zprávy ji odepisuj stručně: „ne, nerodim, až začnu, dám vědět“ a muže popros, ať ti teď pomůže v tom, že na tebe nebude přenášet všechny informace od své maminky (že to bude záhul? Proč tohle někteří rodiče svým dětem dělají).

Hlavně si klidně naprosto sobecky zkus ten konec zpříjemnit relaxem, pěknou knihou a společnými chvilkami s klukem :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 13:07

Dekuju moc všem.. Co se týče toho porodu, samozřejmě jak to dopadne tak to dopadne. Ohledně návštěv, bydlíme od sebe autem cca 5minut, díky bohu neřídí, takže ji musí někdo vozit.. Tudíž hodinové návštěvy Xkrat týdne stačili. Ona to zdůvodni tím že chce videt malyho, ale sním si prohraje 5 minut, pak si sedne ke kafi, a jde kafrat to svoje. Nemám problém tam poslat manžela s klukem samotný, ale když pak celou dobu tchyně kouká do telefonu, tak je mi to líto… Chápu že se doma nudí, ale já už prostě nemůžu. Dost se děsím co bude po porodu, v šestinedělí, to rozhodně doma nikoho aspoň prvnich pár dnů absolutně nechci..Natož nemocnýho… Je mi to všechno líto, nevím co jsem komu udělala že prostě musím mít takovou smůlu… Když nám tchyně psala kdy přijedem, cca tyden zpět, tak jsem ji psala ať se nezlobí, že už melu z posledního. Nehledě na to že se sama bojím covidu, i obyčejný virozy… Napsala mi že to je v pohodě, že to sama chápe a rozumí… Tak proč teď tohle.. Teď je urazena, včera vyvolavala celý den, když už jsem ji to nebrala, tak mě bombardovala na msg zprávami.. :zed: Manžel je semnou díky bohu za jedno, a taky chce mít klid.. Akorát jemu stačí nevzít telefon.. I se občas stalo že teda přijela bez pozvání..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat