Stres při komunikaci s vedoucím - znáte?

Anonymní
2.12.19 07:32

Stres pri komunikaci s vegoucím - znáte?

Vždy, když nastoupím do nové práce, jsem hrozně nervozní z vedoucích. I když vystupují přátelsky. Divím se, že když někdo nastoupí po mě, tak nervózně nepusobi. A ptají se na veci, na které já nemám odvahu. Třeba ohledně platu a zda a kdy se zvýší. Což já sem vděčná, že mě zaměstnali a držím hubu a krok. Vím, že to má spojitost se sebevědomím, které já nemám. Hlavně i proto, že všichni tam mají nějaký titul alespon Bc a ja nic. O VS jsem premyslela, ale mam malou dceru a hypoteku a manzel se na to netvaří. To je ale vec druhá.
Vadí mi, ze se nedokazu bez nervozity vedoucího na nic zeptat, nedej bože, zda mi prodlouží smlouvu. Znáte to někdo? Jak ste s tím bojovali? Mě by ta práce asi musela být uplně fuk, abych se nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2906
2.12.19 07:56

To je normalni, kdyz se o tom misto moc klepes. Kdybys mela jiste misto jinde (nebo poradny financni polstar) a sla na pohovor nekam, kam nastoupis pouze za tebou danych podminek, taky se na ne dokazes v klidu vyptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 09:00

Nemas duvod se na plat nebo prodlouzeni smlouvy nezeptat, nejsou to otazky, ktere by byly nesmyslne nebo nejak obezujici, vazne. S tim platem samozrejme opatrne, vzdy bys mela mit pripraveny duvod, proc by se ti mel plat navysit (priklad: uz jsem tu delsi dobu, jsem plne zaskolena, praci vykonavam dobre a samostatne… Nebo treba ze jsi vymyslela a zrealizovala zlepseni v te a te oblasti… Atd.). Popravde receno, na vedouci pozici jsem pracovala skoro sest let a sice jsem nerozhodovala o zvyseni platu, ale pridelovala jsem premie a pokud jsem se mela rozhodnout mezi tim, jestli je dam Dase, ktera pracovala dobre, ale byla uplne neprubojna, ticha a se mnou nikdy nic neresila (ale v kuchynce jsem ji nekolikrat slysela, jak si stezuje na spoustu veci, ktere jsme spolu klidne mohly vyresit) anebo Lide, ktera pracovala stejne dobre a jeste k tomu byla aktivni, resila problemy a na ctvrtletnim hodnoceni se mnou normalne komunikovala a rekla si o zvyseni platu, dala jsem premie Lide.

• Nahlásit
  • Citovat
2.12.19 10:24
@Anonymní píše:
Vždy, když nastoupím do nové práce, jsem hrozně nervozní z vedoucích. I když vystupují přátelsky. Divím se, že když někdo nastoupí po mě, tak nervózně nepusobi. A ptají se na veci, na které já nemám odvahu. Třeba ohledně platu a zda a kdy se zvýší. Což já sem vděčná, že mě zaměstnali a držím hubu a krok. Vím, že to má spojitost se sebevědomím, které já nemám. Hlavně i proto, že všichni tam mají nějaký titul alespon Bc a ja nic. O VS jsem premyslela, ale mam malou dceru a hypoteku a manzel se na to netvaří. To je ale vec druhá.
Vadí mi, ze se nedokazu bez nervozity vedoucího na nic zeptat, nedej bože, zda mi prodlouží smlouvu. Znáte to někdo? Jak ste s tím bojovali? Mě by ta práce asi musela být uplně fuk, abych se nebála.

Ahoj zakladatelko,
nevím, kolik máš za sebou praxe, ale do jisté míry to bude souviset s tvou osobností, a do jisté s malou zkušeností.
S obojím se dá pracovat. Myslím, že nakonec i vedoucí ocení, když s ním budeš mluvit, než v sobě věci dusit a on pak nebude třeba znát příčinu tvé nálady, chování.
Zkoušej u těch druhých okoukat, jak s vedoucím mluví, sama si vždy vyhodnoť, co z vyřčeného se ti líbilo, co ne, co bys sama řekla stejně, co jinak a postupně se zkoušej osmělovat v tom, ž budeš s vedoucím mluvit sama.
Určitě se ti to časem začne dařit lépe. Však o co jde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama