STRES roční dítě, a já v porodnici

Anonymní
24.8.20 08:17

STRES roční dítě, a já v porodnici

Ahoj… Asi si moc nejdu pro radu, jako pro uklidnění. Otěhotněla jsem brzy po porodu, a dceri v době porodu bude 11.5 měsíce. Vekoveho rozdílu se tak úplně nebojim, dcera je hrozně hodná od narození. Sama si dokáže vyhrat, nepotřebuje tolik společnost, celkově moc nebreci. Je opravdu za odměnu, trvala nám přirozeně několik let… Po porodu jsem otěhotněla neplanovane, vzhledem k tomu že manžel mi hodně doma pomáhá, tak jsme si řekli že dotoho půjdem. Že to tak mělo prostě být.. Jenže, teď jsem ve 26tt, a mám hrůzu z toho co bude až budu v porodnici. S první dcerou jsem tam jenom brečela, jak jsem chtěla domu. Teď plánuji ambulantni porod (chci jít za 24hod domu, podle toho kdy porodim) stím že doma bude manžel a kdyztak moje máma aby mi pomohla, a nemusela jsem kmitat hned po porodu. Naše porodnice má teď aktuálně návštěvy 2× v týdnu, ale co když bude nějaká komplikace, a já tam budu muset zůstat déle? Mám z toho prostě hrůzu, chce se mi neustále brečet při myšlence že bych dceru neviděla 4dny..ne li déle. :,( Normálně taková cita nejsem, nebojím se že by to doma s ní nezvládli, ale co když na mě za ty dny zapomene? :( Nebude ke mě chtít jít? :,( Je mi z toho úplně hrozně, v noci nad tím přemýšlím, spát z toho nemůžu.. Vím že řeším asi blbosti, ale mám s ní tolik volného času, že prostě na ty myšlenky ten čas je. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24953
24.8.20 08:20

Neřeš co bude, soustřeď se na přítomnost. Akorát se stresuješ dopředu úplně zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19147
24.8.20 08:20

Toto proziva rada zen s malym vekovym rozdilem. Pokud by slo do tuheho a musela by jsi byt v nemocnici dele, ver, ze to dite zvladne. Hlavne, ze vis, ze o nej bude dobre postarano. Na tebe nezapomene a kdyby, tak si vzpomene. Hlavne, at je dalsi potomek zdravy a vy to spolu v poradku zvladnete. To je momentalne pro starsi dite to nejdulezitejsi, co by ho v zivote ovlivnilo nejvice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
24.8.20 08:35

Ahoj, mám docela čerstvý zážitek. Mám kluky od sebe i necelých 17 měsicu. A celý těhotenství jsem řešila přesně tohle. Jak to zvládnu 3 dny v porodnici bez prvorozeneho a jak to zvládne on (ambu porod jsem nechtěla). Realita byla taková, že malej byl doma s babičkou a tátou a byl úplně v pohodě. 2× byl za námi v porodnici, to bylo vidět, že moc nechápe, co tam dělám a proč s nima nejedu hned domů. Mně se sice stýskalo, ale bylo tam druhé miminko a vůbec to nebylo tak hrozné, jak jsem si myslela :) Domu jsem nakonec šla po 48 hodinách. Takže buď úplně v klidu. Kdybys náhodou musela zůstat v porodnici, dcera to zvládne, ty taky a určitě na tebe nezapomene :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22419
24.8.20 08:38

Řešíš blbosti a úplně zbytečně se stresuješ. Trochu tomu dítěti věř. To je totož jedna z nejdůležitějších věcí, které mu do života můžeš dát.
Dítě to zvládne, zvlášť když bude doma s tatínkem, případně vypomůže babička.
A určitě na tebe nezapomene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22419
24.8.20 08:40

Já jsem skončila neplánované hospitalizovaná v nemocnici na cca 5 dní v synových 14 měsících. Byl doma s tátou, na návštěvě max. prošmejdil pokoj a zase chtěl jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13794
24.8.20 08:43

V 11 měsících už měli moje holky za sebou víkend beze mě. Řešíš kravinu. Jediný kdo to zřejmě nedá jsi ty.
Tvoje dcera to dá vpohodě.
Nevadí ti spíš to, že to bez tebe zvládne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13794
24.8.20 08:44
@Cuddy píše:
Toto proziva rada zen s malym vekovym rozdilem. Pokud by slo do tuheho a musela by jsi byt v nemocnici dele, ver, ze to dite zvladne. Hlavne, ze vis, ze o nej bude dobre postarano. Na tebe nezapomene a kdyby, tak si vzpomene. Hlavne, at je dalsi potomek zdravy a vy to spolu v poradku zvladnete. To je momentalne pro starsi dite to nejdulezitejsi, co by ho v zivote ovlivnilo nejvice.

Bohužel to tohle šílení nemá nic společného s věkovým rozdílem mezi dětmi.
Ale matkami, které mají pocit, že to bez nich děti nezvladnou. A. Je jedno jestli jde o porodnici, školku nebo školu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
24.8.20 08:45

Jako že by na tebe za týden zapomněla? :lol: Jestli resis toto, tak jsi dost labilní, ne cíťa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
24.8.20 08:45

Dcera měla 15 měsíců, když se mi předčasně narodilo druhé dítě akutním císařem. Dceru jsem neviděla prakticky týden kvůli mému zdravotnímu stavu a navíc jsem byla v jiném kraji. Zvládla to doma úplně v pohodě, neplakala po mámě ani já po ní. Do té doby byla jen se mnou. Ale táta je snad taky rodič, se kterým tráví čas a zvládl se postarat bezvadně. Já měla opravdové starosti s novorozeným miminkem… Takže neblázni :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 08:47
@Netopirek píše:
V 11 měsících už měli moje holky za sebou víkend beze mě. Řešíš kravinu. Jediný kdo to zřejmě nedá jsi ty.
Tvoje dcera to dá vpohodě.
Nevadí ti spíš to, že to bez tebe zvládne?

Nebojím se že by to ona (ne)zvladla. Obcas ji hlídá babička když jedu na kontrolu, mě samotný se chce v autě už brecet, a když přijedu tak vypadá jakoby si nevšimla že jsem odjela.. Spíš pak začne brečet když mě vidí a chce ke mě..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 08:49
@Netopirek píše:
Bohužel to tohle šílení nemá nic společného s věkovým rozdílem mezi dětmi.
Ale matkami, které mají pocit, že to bez nich děti nezvladnou. A. Je jedno jestli jde o porodnici, školku nebo školu :roll:

Nic jinyho než za pravdu ti dát nemůžu. Fakt si přijdu na palici :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
22419
24.8.20 08:49

@Netopirek Myslím, že jsi to vystihla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4886
24.8.20 08:50

Dej se dohromady a neutápěj se v úzkostech. Najdi si nějaké jiné téma, kterým budeš zaměstnávat hlavu. At nepřeneseš tyhle úzkosti na dítě a okolí. Malá to bez tebe zvládne, bude o ni postaráno. A jestli se na tebe po příchodu okamžitě nevrhne a bude na tebe chvíli nedůvěřivě koukat, tak z toho se svět nezboří a ty to musíš brát, jak to je.
Byla jsem v porodnici 5 dní po SC, starší měl 13 měsíců, neviděla jsem ho celou dobu, jednak tam nesměl a jednak by to nedělalo dobrotu. No po příchodu domů na mě chvilku divně koukal, ale pak už se ode mě nehnul. Oba jsme to přežili bez úhony (teda mě vyrobili jiné trauma v porodnici, ale to nesouvisí s odloučením od staršího).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3333
24.8.20 08:51

Jsi strašně závislá a vůbec to není zdrave, ani pro tebe, ani pro malou. Fakt na tom zapracuj, tady ta láska, kdy ji dusis, fakt není normální. Já musela odjet poprvé od syna, když mu bylo 7 týdnu. Umřel mi tata a jela jsem na pohřeb a nechtěla jsem táhnout 400km daleko syna. Přežili jsme to oba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama