Stres v těhotenství - následky?

Anonymní
30.10.20 10:19

Stres v těhotenství - následky?

Ahoj holky,

mám 3měsíční miminko a od příchodu z porodnice trpí hroznýma kolikama, racionální důvod to nemá (nic nadýmavého nejím, apod). Jde mi o tohle. V těhotenství jsem prožívala velké stresy, neustále hádky s manželem, bylo to hrozně náročné, měli jsme velkou krizi, vypadalo to často, že se rozejdeme, hodiny denně jsem probrečela. :(

Vše jsme ustáli, teď je skvělý tatínek, který se o mimčo hezky stará. Ale dost si to vyčítám, že to na mimču možná zanechalo následky a proto má ty koliky, směje se málo, skoro celý den probrečí. Myslíte, že to souvisí?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3782
30.10.20 10:32

Nemyslím si. Měla jsem naprosto pohodové těhotenství a dcera prořvala první čtyři měsíce života… Některé děti prostě na ty koliky trpí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
30.10.20 10:32

Myslím, že to nesouvisí. Já měla těhotenství v pohodě a přesto syn trpěl na koliky. ;)
Bude líp, neboj. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5658
30.10.20 10:34

Tak stres v těhotenství pravděpodobně nezůstane bez následků, ale těžko říct, jakým způsobem se projeví. To ti nikdo neřekne, jestli zrovna s tímto souvisí - může a nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14184
30.10.20 11:16

Ja stres v těhotenství a dcera nemela brichabol ani jednou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14582
30.10.20 11:33

Ne - to nesouvisí. Děti prostě často mají koliky. Je to frustrující a k zbláznění, ale není žádný viník. To tak prostě je.

Soustřeď se na přežití, nehledej vinu a neber to jako selhání.

Výzkumy věnující se prenatálnímu stresu nemají nijak extra jasné výstupy, natož propojené s kolikami…

https://journals.lww.com/…tween.5.aspx
https://www.sciencedirect.com/…856718303447
https://www.sciencedirect.com/…229715000180
https://www.tandfonline.com/…2015.1088630

Ostatn dá se použít i argument hitlerem zdravé děti se rodily i v koncentračních táborech. Pokud to nepřežili, tak to nebylo z důvodu extrémního stresu matky v těhotenství, ale proto že je zavraždili po narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
30.10.20 12:22

Hlavně se tím netrap :hug: některé děti zkrátka na koliky trpí. Za pár měsíců můžete mít doma nejvysmátější dítě v okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1169
30.10.20 12:46

Koliky byvaji celkem bezne do tech 3-4m, nasi to prestalo asi v trech a pul mesicich ze dne na den..3m breky kvuli brisku a ja mela krasne, klidne tehotenstvi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 17:53

Měla jsem v těhotenství tak šílené stavy, že jsem přemýšlela nad sebevraždou, volala jsem na krizovou linku. Rozjely se mi, bohužel, do té doby kompenzovane psychiatrické potíže (po porodu to přešlo během několika desítek hodin). Dítěti je rok a půl, je úplně v pohodě, koliky jsme nezažili. Je veselé, zdravé, šikovné, společenské, úplně normální.

Nevycitej si to, nemůžeš za to.

• Citovat
  • Nahlásit
7096
30.10.20 17:54
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

mám 3měsíční miminko a od příchodu z porodnice trpí hroznýma kolikama, racionální důvod to nemá (nic nadýmavého nejím, apod). Jde mi o tohle. V těhotenství jsem prožívala velké stresy, neustále hádky s manželem, bylo to hrozně náročné, měli jsme velkou krizi, vypadalo to často, že se rozejdeme, hodiny denně jsem probrečela. :(

Vše jsme ustáli, teď je skvělý tatínek, který se o mimčo hezky stará. Ale dost si to vyčítám, že to na mimču možná zanechalo následky a proto má ty koliky, směje se málo, skoro celý den probrečí. Myslíte, že to souvisí?

Ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1767
30.10.20 22:52

Nesouvisi. Masirujte brisko, davej lrobiotika, espumisan a teple obklady na brisko. Casem to prejde a bude usmevave miminko.

A myslim, ze mimcu spis skodi tohle tve vycita i si vseho ted nez hadky s muzem, kdyz bylo v brise..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2484
31.10.20 13:49

Já jsem dokonce někde četla, že stresové stavy v těhotenství vliv nemají, mohou mít ale vliv na to, že plod dozraje rychleji 8o jako, dává to smysl…

takže to ale není nic, co by bylo vysloveně špatně..spíš dobře, pro toho, komu třeba hrozí předčasný porod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.20 14:21

Moc děkuju, já právě všude vidím ta usměvavá mimča a u nás jen pláč a pláč.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama