Reklama

Stres v těhotenství po potratu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kopretinna1
Kecalka 343 příspěvků 06.10.18 19:37
Stres v těhotenství po potratu

Ahoj maminky, moc ráda bych si popovídala s některou, která zažila to stejné. Teď jsem v 17tt těhotenství, doma už máme jednu dcerku a v zimě nás potkalo zamlklé těhotenství. I v tomto těhotenství se mi nevyhly problémy, musela jsem mít klidový režim, ale teď už je údajně vše ok. Pro jistotu nás čeká FECHO srdce a za týden a půl i velký ultrazvuk. Ve vlnách mě ale stále přepadává panika. A mám pocit, že čím dál větší. Další těhotenství už bych asi psychicky nezvládla a vůbec se teď nemůžu vzpamatovat. Neustále se kontroluju, zdali nekrvácím, pozoruju každou bolístku, nejsem schopna normálně fungovat. Skončil mi teda klidový režim před pár dny teprve, ale já nejsem schopna začít žít. Pořád jsem ve stresu, co špatného nás ještě může potkat a o to víc teď z toho, že stát se teď něco, už bych naše děťátko musela „porodit“. Mám pocit, že uklidnit se budu schopna tak možná v 36tt :zed: Zažívala jste některá to stejné? Podělte se o to prosím. Případně i rady, co s tím. Chtěla bych se věnovat i dcerce, užívat si s ní, ale strach je větší a většinu času tak trávíme doma v posteli :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6075 příspěvků 06.10.18 19:50

@Kopretinna1 5× jsem o mimčo přišla, potraty, biochemické i zamklé. teď jsem těhotná po 6×. jsem 33tt, ano na začátku jsem byla ve stresu a byly problémy, ale že by mi to takhle omezovalo život to ne. ale je fakt že já k tomu měla přístup že co se má stát se stejně stane

Kopretinna1
Kecalka 343 příspěvků 06.10.18 20:12

@lachtanice86 to jsi šťastný člověk :lol: Mrzí mě, co tě potkalo, musíš být neuvěřitelně silná. Já ale právě vím, že znova už tohle vše nedám, možná i o to na sebe kladu o to větší tlak, aby to dopadlo dobře no.

Janita3
Kecalka 247 příspěvků 06.10.18 20:20

@kopretina1 Já si prožila zt v 11tt a teď mám za sebou teprve šestinedělí. Příští cyklus se začneme snažit znovu a taky se strašně bojím, jak budu druhé těhu po této smutné zkušenosti zvládat… Řekla jsem si ale, že budu šťastná z každého dne, kdy se mimísku bude dařit a že mu prostě budu věřit a všechno zvládneme. Spousta věcí se ovlivnit nedá, tak se snaž na zlé nemyslet a mimísku důvěřuj :srdce: Máš doma cácorku, která tě jistě zabaví a rozptýlí, moc ti přeju aby vše bylo v pořádku a byla z ní brzy veliká ségra :hug:

admenL
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 06.10.18 20:20

Ahoj jsem na tom dost podobně. Čekám třetí mimčo 20tt. Mám dva zdravé kluky a jedno zt mezi nimi. Pořád se sleduji, netěším se ani na utz k dr a hned se ptám jestli bije srdíčko. Teď už cítím pohyby tak pro změnu stresuju jestli dobře dopadne velký utz. Stresuju že jsem před tehu nejedla kyselinu listovou zda se nenajde rostep apod. Pořád hledám něco. Pak se snažím uklidnit že už by se doteď určitě něco našlo že je teda všechno v pořádku… Do dalšího tehu už nejdu čím jsem starsi tím jsem uzkostnejsi.

Kopretinna1
Kecalka 343 příspěvků 06.10.18 20:26

@Janita3 děkuji moc za podporu a tobě taky držím palce, ať se co nejdříve zadari a vše už je v pořádku :srdce: Ať máme obě to zle už vybráno :)
@admenL Jo, naprosto tě chápu. Prostě si najít vždy něco kvůli čeho se stresovat. Já už teda taky cítím lehce nepravidelně pohyby. Ale jinak úplně stejně… Doteď každý utz první dotaz na srdíčko. Teď nás čeká to FECHO, tak zase stres, ať nenajdou nějakou vážnou vadu srdce. Ale 20tt už je krásné, každý týden dal je krásný. Musíme to zvládnout :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 20:26
@Kopretinna1 píše:
Ahoj maminky, moc ráda bych si popovídala s některou, která zažila to stejné. Teď jsem v 17tt těhotenství, doma už máme jednu dcerku a v zimě nás potkalo zamlklé těhotenství. I v tomto těhotenství se mi nevyhly problémy, musela jsem mít klidový režim, ale teď už je údajně vše ok. Pro jistotu nás čeká FECHO srdce a za týden a půl i velký ultrazvuk. Ve vlnách mě ale stále přepadává panika. A mám pocit, že čím dál větší. Další těhotenství už bych asi psychicky nezvládla a vůbec se teď nemůžu vzpamatovat. Neustále se kontroluju, zdali nekrvácím, pozoruju každou bolístku, nejsem schopna normálně fungovat. Skončil mi teda klidový režim před pár dny teprve, ale já nejsem schopna začít žít. Pořád jsem ve stresu, co špatného nás ještě může potkat a o to víc teď z toho, že stát se teď něco, už bych naše děťátko musela „porodit“. Mám pocit, že uklidnit se budu schopna tak možná v 36tt :zed: Zažívala jste některá to stejné? Podělte se o to prosím. Případně i rady, co s tím. Chtěla bych se věnovat i dcerce, užívat si s ní, ale strach je větší a většinu času tak trávíme doma v posteli :nevim:

Ano, zazila, v tehotenstvi po ZT jsem byla na pohotovosti asi 7×. Porid si Angelsounds, to ti hodne ulevi (pokud jsi z Prahy, muzu prodat). Zacni chodit ven. Moc rad na to neni, musis to proste vydrzet.

lachtanice86
Kelišová 6075 příspěvků 06.10.18 20:30

@Kopretinna1 od určité doby se člověk dost obrní, to mi věř. když bych se měla užírat, už dávno bych se zbláznila.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 20:54

@Kopretinna1 chce to víc důvěřovat sobě i miminku :hug: a ne hledat všude problémy. Chápu strach a je naprosto normální, ale nechat se tím takhle ovládat je špatné pro všechny i to miminko v bříšku.
Mám za sebou několik potratů, poslední v 18 týdnu. Teď jsem ve 12 týdnu a věřím, že to zvládneme a na jaře se dočkáme zdravého miminka. Strach mám obrovský, přesto funguji naprosto normálně a těhotenství si snažím co nejvíc užívat.

Jasmina81
Kecalka 211 příspěvků 06.10.18 21:03

@Kopretinna1 bojim se úplně stejně, pořád se kontroluji na WC, když me nebolí břicho je to špatně, když me bolí tak mám strach :roll: jsem tehotná po čtvrté a dítě mám jedno :( teď to už vyjde :hug: musí. Přemýšlím, že koupím ten Angelsounds aby jsem měla klid a mohli jsme se synem a manželem poslouchat :srdce: 15.10. Mé čeká NT tak šílím, aby bylo :srdce: bo kontrolu jsem měla naposled v 8tt a hlavně aby nám nevyšla nějaká vada. Nezbývá nám nic jiného než myslet pozitivně :*

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 21:15

Nápisu ti můj příběh… Je to 9 let zpět…
Po X neúspěšných těhotenství a vidiny,kolik let už mi je..
Když jsem konečně těhotenství udržela do první třetiny šla na odběr plodové vody a sam MUDr.mi doporučil rizikové… Říkala jsem si,co já doma,sem zbláznim.
Pak jsem poprosila muže, at odpojí internet :mrgreen: a byl klid :mrgreen:
Jela jsem si své dny a čekala na miminko v klidu.četla jsem si,chodila se psem,užívala si té pohody sama se sebou…klid v sobě…
Pomohlo mi to,dnes mám krásného zdravého kluka.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2213 příspěvků 06.10.18 21:35

@Kopretinna1 mam za sebou SP, nasledne ZT v 17tt s tim, ze jsem musela miminko porodit a jeste jit na revizi…pote se nam zadarilo hned po 3 mesicich a ja se taky kazde kontroly bala, manzel taky…doma na zachode jsem porad kontrolovala, zda nekrvacim…ale az takhle moc se nestresovala, snazila jsem se byt co nejvic v pohode, uzivat si kazdy den :andel: velkych utz jsem se moc bala, ale dopadlo vse ukazkove…a kdyz pak zacaly pohyby, strasne jsem si to uzivala :srdce: ted mame doma uzasnou temer 4 mesicni holcicku :srdce: necti nic na netu, odpocivej co muzes, chod na prochazky, vylety…pokud se neco ma stat, neudelas s tim bohuzel nic…verim, ze bude vse v poradku :hug:

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 42709 příspěvků 06.10.18 22:48

Jsem těhotná počtvrté (a vzhledem k věku a anamnéze určitě naposledy), na každé těhotenství jsem čekala hodně let a dvě z toho skončila potratem. Nemůžu říct, že bych byla (zvlášť v prvním trimestru) nějak extra happy a klidná, člověk už prostě ví, co se stát může, ale na druhou stranu to v nejmenším neovlivní a prostě co se má stát, stane se. Od začátku se maximálně snažím zaměstnat hlavu, chodím do práce, věnuju se staršímu dítěti. Jo, občas z toho padám na hubu, ale asi lepší padat na hubu, než se doma užírat myšlenkama, co se všecko může stát. Teď sjem za půlkou, mimčo kope, užívám si to a jsem šťastná. Přestože vím, že nikdy není stoprocentně vyhráno, že se něco může pokazit až třeba u porodu nebo týden po něm. Ale nač se užírat takovýma myšlenkama, ničemu to neprospěje, akorát budu v o to větším stresu, což mimču určitě moc dobře neudělá. Takže si užívám od začátku každý jediný den a věřím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 11:24

Ahoj, jsem ve 12tt aktualne, po dvou potratech v prvnim trimestru. Take se bojim, ale zaroven vim, ze s tim stejne nic vic neudelam, tak se snazim o pozitivni mysleni. :)

Kopretinna1
Kecalka 343 příspěvků 09.10.18 16:40

Holky všem vážně moc děkuji za vyjádření i podporu. Moc mi to pomohlo :)
@Jasmina81 já právě taky ten angelsounds chtěla na druhou stranu je pravda, že člověk nenajde srdíčko, prootže se mimčo jen nějak natočí a hned bude plašit a pojede na pohotovost? Radši jsem říkala, že budu čekat na první pohyby a u nás už jsou :)
@Kukacka123 moc děkuji za zkušenosti a pochopení. Cítím to stejně a snažím se s tím něco dělat 8)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >