Stres z nouzového stavu

Anonymní
25.10.20 21:14

Stres z nouzového stavu

Jak to zvládáte v rodině? Neodráží se vám to v manželství? Já už to nedávám, mladší dítě má čerstvě 10, takže už nemůžu na OČR, ona sama sice něco udělá, starší ji nepomůže, ten má online školu a v 17 h po práci nám teda začíná kolotoč - nákup, kontrola školy, vaření na druhý den a už se to začíná odrážet na vztahu s manželem. Já už řvu častěji než obvykle a začínám mít pocit, že to už neukočíruju. Taky máte doma krize nebo vše v pohodě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4080
25.10.20 21:18

Krize je to naprd no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2775
25.10.20 21:21

V pohodě (mám chlapa, děti ne).
Myslím, že víc se mi na náladě odrazí ty ekonomické dopady za pár měsíců. Teď se mi v podstatě nic neděje, tak nemám důvod být na někoho hnusná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 21:24

Mam to uplne podobne. Nejsem zadna citlivka, ale poslednich par dnu me kazdy vecer a rano zacalo bolet bricho, citim, ze to je z nervů. Nehroutim se, ale je to asi nejake podvědomé, nemam chvilku klidu o samote, porad samé pozadavky, doma i v práci, dve deti, desetilete samy doma celý den. Nedokážu to popsat a vubec nevim co to se mnou je, taková normalne nebyvam.. Na vztazích doma se to samozřejmě taky odráží. Mam pocit, ze toho delam vic nez manžel a jsem pak samozřejmě na něj naštvaná. Dnes jsem i premyslela nad necim na uklidnění, prochazky uz mi nepomahaji :)

Příspěvek upraven 25.10.20 v 21:31

• Citovat
  • Nahlásit
2284
25.10.20 21:26

Jsem na HO za 100%, takže pohoda, děti velké samostatné, takže u nás uklizeno, navařeno, úsměv na tváři a večer konečně čas na rodinu. Za mě dobrý. A ještě ušetřím za benzín

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2284
25.10.20 21:27
@MrsNorris píše:
V pohodě (mám chlapa, děti ne).
Myslím, že víc se mi na náladě odrazí ty ekonomické dopady za pár měsíců. Teď se mi v podstatě nic neděje, tak nemám důvod být na někoho hnusná.

Naprostý souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 21:29
@Anonymní píše:
Jak to zvládáte v rodině? Neodráží se vám to v manželství? Já už to nedávám, mladší dítě má čerstvě 10, takže už nemůžu na OČR, ona sama sice něco udělá, starší ji nepomůže, ten má online školu a v 17 h po práci nám teda začíná kolotoč - nákup, kontrola školy, vaření na druhý den a už se to začíná odrážet na vztahu s manželem. Já už řvu častěji než obvykle a začínám mít pocit, že to už neukočíruju. Taky máte doma krize nebo vše v pohodě?
krizi jsme meli v kvetnu…ted se rozchazíme.. :mavam:
  • Citovat
  • Nahlásit
7090
25.10.20 21:31

Jsme oba na HO, dítě 2. třída docela samostatné, bohužel se nudí. Manzel s ním chodí denně běhat a cvičit, ale škola a kolektiv mu moc chybí. Včera jsme mu nechali udělat test, dnes přišel negativní vysledek, takže hned zítra pofrčí na prázdniny k babičce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 21:31
@Anonymní píše:
Mam to uplne podobne. Nejsem zadna citlivka, ale navic me ted kazdy vecer a rano zacalo bolet bricho, citim, ze to je z nervů. Nehroutim se, ale je to asi nejake povědomé, nemam chvilku klidu o samote, porad samé pozadavky, doma i v práci. Nedokážu to popsat a vubec nevim co to se mnou je, taková normalne nebyvam..

Ano, všude požadavky, taky to tak vnímám. Ještě ti učitelé nám úkoly píšou jen někteří na edupage, někdo zas píše rovnou děckám na teamsy, takže večer se ještě v tom přehrabuju a už mi z toho všeho šibe. V práci dělám hlavou a prostě nejde mi už hlavu používat večer. Např. dnes jsem zjistila, že měla v pátek odevzdat úkol, o kterém jsem nevěděla, ani ona teda, takže ho dělala dnes večer a posílala jsem to. Do toho přemýšlím, že nemá žádný pohyb na čerstvém vzduchu, takže se snažím večer s ní vyběhnout ještě se psem a prostě fakt se mi chce někdy brečet.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 21:32
@Anonymní píše:
@Anonymní píše:
krizi jsme meli v kvetnu…ted se rozchazíme.. :mavam:

To je mi líto

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 21:34
@kacz píše:
Jsme oba na HO, dítě 2. třída docela samostatné, bohužel se nudí. Manzel s ním chodí denně běhat a cvičit, ale škola a kolektiv mu moc chybí. Včera jsme mu nechali udělat test, dnes přišel negativní vysledek, takže hned zítra pofrčí na prázdniny k babičce.

Tak my jsme oba v práci, muž je doma před 16. h, já někdy taky, někdy až před 17. h. A vše, na co má někdo celý dne, děláme pak.

• Citovat
  • Nahlásit
24500
25.10.20 21:37

Dcera má 11, takže na nemůžu na OČR. Je nově na druhém stupni, plno nových předmětů, nová třída, noví učitelé, denně několik hodin děláme věci do školy, moc neumí s PC, takže se to učí za pochodu. Já pro změnu neumím s dotykáčem, tak se v tom tak trochu (hodně) plácáme.
Taky mám staré rodiče, kterým sociální izolace nedělá dobře, ale protože dělám ve specce a kolegyně jsou pozitivní, bojím se jim tam něco zavléct a nemůžu tam jet. Jsem astmatik, věk 50+. S dcerou jsem sama, není nikdo, kdy by mě na chvíli zastoupil, otec nemá zájem, tcháni vloni oba umřeli. Mám toho plné brejle, už i na slzy došlo. A hlas zvedám daleko víc, než za normálních okolností. Pak mě to mrzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7090
25.10.20 21:40
@Anonymní píše:
Tak my jsme oba v práci, muž je doma před 16. h, já někdy taky, někdy až před 17. h. A vše, na co má někdo celý dne, děláme pak.

No tak my nemáme taky celý den na něco - celý den pracujem. Ušetříme jen čas za cestu + zvládneme nastavit počítač na online výuku apod. jinak syn dělá všechno sám. Je vyhoda, že jsou otevřené školní jídelny, takže jestli chodíte oba do práce, vařit nemusite, ne? Děti si pro oběd dojdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 21:43
@kacz píše:
No tak my nemáme taky celý den na něco - celý den pracujem. Ušetříme jen čas za cestu + zvládneme nastavit počítač na online výuku apod. jinak syn dělá všechno sám. Je vyhoda, že jsou otevřené školní jídelny, takže jestli chodíte oba do práce, vařit nemusite, ne? Děti si pro oběd dojdou.

U nás školní jídelna otevřená není :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 21:46
@laducha píše:
Dcera má 11, takže na nemůžu na OČR. Je nově na druhém stupni, plno nových předmětů, nová třída, noví učitelé, denně několik hodin děláme věci do školy, moc neumí s PC, takže se to učí za pochodu. Já pro změnu neumím s dotykáčem, tak se v tom tak trochu (hodně) plácáme.
Taky mám staré rodiče, kterým sociální izolace nedělá dobře, ale protože dělám ve specce a kolegyně jsou pozitivní, bojím se jim tam něco zavléct a nemůžu tam jet. Jsem astmatik, věk 50+. S dcerou jsem sama, není nikdo, kdy by mě na chvíli zastoupil, otec nemá zájem, tcháni vloni oba umřeli. Mám toho plné brejle, už i na slzy došlo. A hlas zvedám daleko víc, než za normálních okolností. Pak mě to mrzí.

Máš to taky náročné :?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama