Střešní okna Velux a rolety???

853
28.5.09 15:07

Střešní okna Velux a rolety???

Prosím, prosím poradte stále váháme s manželem, co do střešních oken, aby nám nebylo v bytě horko a plnilo to i částečně funkci zatemnění, ale ne úplného zase svítit v létě nechci.

Uvažujeme o bud venkovních roletách do ložnice a obyváku anebo do dětského pokoje o normálních látkových tam toho slunka odpol je méně a tak by snad stačili, ale ta cena to je teda šílenost potřebujeme jich 7.
Proto prosím o jakékoliv zkušenosti.Děkujii předem…

http://www.velux.cz/…nky/markyza/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

129
28.5.09 15:43

Nikkol, řeším to samé, akorád já mám v pracovně jen dvě okna… Sestřenka má u děcek v pokoji to úplný zatemnění a je pravda, že svítit je blbost… Mám ale z práce dobrý zkušenosti s takovýma protisluncovýma foliema. Vybereš si stupeň tmavosti a oni je Ti tam nalepí. Odráží to slunko a máš doma mírný přítmí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
28.5.09 15:44

Nějak jsem to nedopsala, chtěla jsem jen tolik, že já uvažuju o kombinaci zatemnění a těch folií… Nedávno o tom byla i CHalupa je hra…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
28.5.09 15:49

Folie na okno???A co to zhruba stojí??To slyšim poprvé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5545
28.5.09 17:49

Nikkol, my jsme dali zaluzky od Veluxu a jsem spokojena. Dnes uz maji nejakou specialni vrstvu, ktera slunce odrazi. Zatim i pri tech nejvetsich vedrach bylo prijemne. Ale take zalezi na tloustce izolace, kterou mate.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5382
28.5.09 18:05

Ta folie by mě taky zajímala…světla máme dost, je v místnosti ještě veliké francouzské okno.
Jinak mi tam máme vnitřní rolety, nikoli ty úplně zatemňovací až do kraje, prostě ty klasické, v temně modré barvě. Že by to udělalo nějakou službu proti horku, to bohužel nic moc. Ta okna jsou na západ, takže máme v létě stejně ložnici „příjemně vyhřátou“ (pochopitelně ironie, je tam hic jako sviňa… :lol: )
Spíš ty roletky teď využívám, abych udělala přítmí malému, když jde spát kolem 20h (ještě spí s námi… :oops: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
28.5.09 19:11

My máme v dětském pokojíčku ty úplně zatemňující a jsme maximálně spokojeni. Děti chodí spát kolem 19,30 hod a to v létě ještě svítí slunce a bez toho by neusnuly. Přes den pokud je horko, tak to mám zatažené nebo to malinko povytáhnu a je světla habaděj a není takový hic. V koupelně mám jen tu zastiňující - pohled do zrcadla poránu a se sluncem v zádech je rok od roku horší :D a teplu se to trochu ubrání. Nejhorší mi připadá ta obyčejná žaluzie (taková ta kancelářská).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
28.5.09 20:20

Bubinko…můžeš mi hodit odkazek nějaký, co máte???Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
29.5.09 09:36

Nikkol - v dětském pokojíčku máme tuhle http://web02.velux.com/vcz/dsp3/!cipc4.shop?cPar=8

s manuálním ovládáním, dřív měli s motivy medvídků, tu jsem tam už teď neviděla.

V koupelně máme světle žlutou http://web02.velux.com/vcz/dsp3/!cipc4.shop?cPar=3 taky s manuálním ovládáním a s nastavením v libovolné pozici. Do vyhledávače se to musí dát celé, nevím proč to mají takhle nastavené…

Výhoda je, že když jsou děti občas nemocné, nebo když spaly přes den, tak to zatáhneš a je noc a oni rychleji usnou a hlavně ráno déle spí !!!!! Babička nemá závěsy a děti se jí tam budí v 5,30 a doma tak kolem 7,00 což je pro mě velká pomoc.

Ať uděláš tu správnou volbu, hezký víkend

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
30.5.09 13:16

No mrkla jsem jedním okem na net a našla jsem docela zajímavý stránky, který mám jen letmo zkouknutý. www.pucalka.cz jsou tam různý druhy folií do oken, včetně protislunečních a tepelně-izolačních. Cenu jsem se teda nedívala. ale musím říct, že jsme ty folie měli na recepci, kde bylo vedro jak … a opravdu tam ten rozdíl byl obrovskej. Navíc to byly takový ty hliníkový rámy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
BLEska77
14.6.13 11:49

Protisluneční folie NEEE

Čtu si příspěvky a chci varovat před protislunečními foliemi. Máme je všude nalepené na oknech Velux, dělala nám to specializovaná firma. Určitě změnily atmosféru v místnostech, je to takové domodra, ale to ještě jde. Horší je, že pomohly max. o tři stupně, a když máte venku 28 a uvnitř 25, tak z toho zrovna nejucháte. Navíc po třech letech podivně zešedly, okna vypadají jako špinavá, umýt to nejde. A byly s tím dost velké výdaje. Když jsme je kupovali, nevěděla jsem o markýzách, které jsou ze specielní síťoviny, která (od Veluxu) dokáže zachytit až 90 procent tepla (odstín antracit). Nyní bych zvolila rovnou markýzy, které stejně budeme v brzké době kupovat, nedá se tady v podkroví vydržet…izolaci od střechy máme výbornou, podotýkám, to je další faktor, který umožňuje - neumožňuje přehřívání podkroví.

• Nahlásit
  • Citovat
Honza - Tinter
12.8.13 22:42

Zdravím

před protisluneční folií na bytová okna varuji. Je to můj obor ( tonovani autoskel foliemi ) a po řadě zkušeností u známých kteří mě ukecali musím konstatovat, že to pro obytné prostory není dobré řešení. Buď to nefunguje nebo to ubere příliš mnoho světla, kterého třeba v zimě není mnoho a i zbytek roku musíte rozsvecet dříve a tedy svítit déle. Možná ještě čistě do ložnice kde nedostatek světla není takový problém, ale i tak bych se tomu raději vyhnul.

Naproti tomu u auta to mohu vřele doporučit tam není potřeba řešit nedostatek světla a při tmavších odstínech to funguje jako sluneční brýle a zvlášť dětem psům a jiné domácí havěti je letních vedrech o poznání lépe. Jakékoliv dotazy rád zpdpovím ale zas to tady nechci zaplásávat reklamou tak teď nevi co s tim. :D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama