Stresové těhotenství a neklidné miminko - souvisí to spolu?

27.4.17 07:57

Stresové těhotenství a neklidné miminko - souvisí to spolu?

Zdravím, zajímaly by mě vaše zkušenosti s klidným/neklidným miminkem a režimem v období těhotenství. Dost mi to vrtá hlavou. Mám obavy, zda nejsem na vině já, že máme doma malého neurotika ???? Já během těhu dělala troje státnice na medicíně, organizovala svatbu a stěhování a někdy to o ty nervy vážně bylo. Narodilo se mi v listopadu miminko. Z prvních šesti týdnů nemám jiné než spící fotografie, protože jen řval a řval, když byl vzhůru. Dělala jsem psí kusy, abych ho utišila. Teď je mu 5 měsíců a už moc neřve, dokonce usíná i bez houpání (akorát musím být zatím u něj než usne), je úžasný a k radosti, ale stačí menší dyskomfort a spouští hysterák. Určitě hraje roli i vrozený temperament (má předky z Balkánu). Kamarádky měly pohodové těhu a spavá neuřvaná miminka. Jak jste to měly vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1832
27.4.17 08:03

Kamoska tehotna, doktori ji strasili ze nalej bude mit neco s plicema a malej byl rvavej kdyz se narodil. Kolegyne z prace byla u prvniho v klidu a miminko ok, u druhyho staveli barak a miminko bylo rvavy do 2 let…rvavy jakoze ma zavreny oci a vylozene rve. Ted sme se dneska o tom tady bavili, ze stres v tehu na 100% ovlivnuje miminko…myslime si to…prave sem tehotna tak me varovali at se nestresuju z lekarskych prohlidek atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.17 08:05

Já měla asi mnohem horší stresy než Ty. Manžel mě podváděl, milenka mě těhotnou napadala na ulici, manželovi rodiče mě hodili přes palubu a chtěli aby mě opustil a byl s ní. Vyhazoval mě z bytu stylem: máš 24 hodin na to abys vypadla. Vykládal mi, že dítě ještě ve mě můžu umřít… Státnice a stěhování a svatba jsou jen krásné starosti. A dcera byla uřvaná tak do roka, ale nijak extrémně. Znám horší případy. Jen neklidně spala, vstávala jsem k ní 5× za noc ještě ve dvou letech.

• Nahlásit
  • Citovat
217
27.4.17 08:07

Tak může to souviset, proč by ne. Já měla stresy furt, pak předčasný porod a ještě mám temperamentní mimino…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
27.4.17 08:07

V tehotenstvi jsem psala diplomku a pak i statnicovala, řešila jsem jednu zásadní věc, která neměla řešení, resp měla dvě řešení a obě pro mě špatná…narodil se mi kluk, zdravej, spavej, naprosto rezimovej.
Kamaradka krasne a klidné tehotenstvi, šťastná jak blecha a narodil se ji uřvánek :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4623
27.4.17 08:10

Ahoj,
U obou kluků jsem byla vždy ve stresu, nedokáži být v klidu. Babička mi říkala ať se nevztekam, ze bude i to dítě vzteklé :) u prvniho posledni rok VŠ, státnice atd. U druhého asi nic zavratneho. Oba klidní, spaví první až moc :lol: osobně si myslím že to vliv nemá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 08:12
@Anonymní píše:
Já měla asi mnohem horší stresy než Ty. Manžel mě podváděl, milenka mě těhotnou napadala na ulici, manželovi rodiče mě hodili přes palubu a chtěli aby mě opustil a byl s ní. Vyhazoval mě z bytu stylem: máš 24 hodin na to abys vypadla. Vykládal mi, že dítě ještě ve mě můžu umřít… Státnice a stěhování a svatba jsou jen krásné starosti. A dcera byla uřvaná tak do roka, ale nijak extrémně. Znám horší případy. Jen neklidně spala, vstávala jsem k ní 5× za noc ještě ve dvou letech.

Teda, to mě mrzí. Hlavně, že je děťátko v pořádku. Jen chci říct, že nejde banalizovat cizí stresy - je to subjektivní. Jasně, že kdybych si předtím prožila to, co Ty, tak by mě nějaké státnice a svatba či stěhování tolik nevzrušovaly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3002
27.4.17 08:14

@Perandoreshe Nemyslim, ze by to hralo roli… a ty si to rozhodne nedavej za vinu. Ja mela prvni tehu v naprostem klidu - od 12.tt jsem byla doma ( pracovala jsem tenkrat na plicni klinice se spec. na pacienty s TBC) a tehu si vylozene uzivala - jeste pomerne cerstve zamilovana do uzasnyho chlapa, kterej me opecovaval, na starost jen mini domacnost a sebe, kazdy den jsem spala do 10 az pul jedenacte :)… proste klidecek… a narodilo se mi pekne drazdivy mimino, ktery se nedalo odlozit z ruky aby nervalo a spalo jen v satku ci kocare za jizdy. Podruhe jsem otehotnela ve 4 mesicich starsiho - takze vystresovana permanentne z urvanyho mimina, tenkrat jsme se stehovali do jineho mesta - takze stres s organizaci stehovani a navic chlap zmenil prace, takze prakticky nikdy nebyl doma - neustaly kolotoc sluzeb a kdyz uz doma byl, tak totalne vycerpanej a neschopnej s cimkoliv mi pomoct… no narodila se mi holcicka jak ze zurnalu :) Dokonaly pripad zlateho miminka, ktere dobre a hodne spalo, krasne papalo a v bdelem stavu dokazalo samo lezet na hraci dece a koukat na hracky, nez znovu samo usnulo :lol: Ted cekam treti - pracovala jsem az do materske, strhana z domacnosti a deti, chlap chudak v praci od nevidim do nevidim protoze jsme kupovali byt ktery dodelavame… no a jsem fakt zvedava, co ze me vyleze :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1086
27.4.17 08:14

Já byla úplně v klidu v těhotenství nic mě nedokázalo naštvat proste pohoda a dcera je úplně zlaté miminko samozřejmě že někdy pláče ale jen když má velký hlad nebo někdy před spaním ale to opravdu málokdy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
27.4.17 08:15

Urcite, ja mela velky stresy, pritel me podvedl a dely se takovy veci, ze to snad nemuzu psat ani po anonymem :oops: miminko je urvany, urcite vic nez holkam co se ve stejnou dobu taky narodilo miminko tak to asi souviset muze :nevim:

• Citovat
  • Upravit
2874
27.4.17 08:24

Prvni tehotenstvi i porod relativne v klidu a oohodove ditko. Druhemu ditku predchazelo priserne tehotenstvi, nervy, stres a otresny porod, kdy jsme meli na kahanku oba a vysledkem byl rok jecici uzlicek nervu. Nyni v roce a pul je to zlaticko. Ale jak ho to chytne :roll:
Ale mam kamosky kdy tehotenstvi pohodicka, porod levou zadni a deti jeci a jeci. A naopak. Kazde ditko je unikat a tezko odhadovat co by bylo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 08:29

U nás to vliv nemělo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11292
27.4.17 08:29

Ne, to spolu nesouvisí. A je zcela zbytečné se tím případně užírat. A to jak moc je dráždivý kojenec nemusí souviset s tím, jak potom nervová soustava dozraje.

Prostě vydržte a pokuste se spát, jak to půjde.

Vysoké hladiny stresu mají vliv zejména na předčasný porod a komplikace v těhotenství. Takže smůla, pokud to všechno bylo v normě, tak jste svým studiem dítěti neublížila ;-)

Pro uklidnění doporučuju https://www.kosmas.cz/…aby-prezili/

Děti jsou mnohem odolnější, než obecně internety míní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 08:43

Spoustu věcí v rámci prenatálního vývoje souvisí s celým životem… Je na to jedna úúúžasná přednáška http://www.berkanna.cz/…tehotenstvi/, ale je neuvěřitelně dlouhá… Chtěla jsem to sepsat do deníčku, ale nebyl mi uznán, tak text tady vkládám v další zprávě, je tam výtah některých informací…

Nicméně, zrovna konkrétně toto souviset může a nemusí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 08:43

To, jak některé věci fungují, je pro mě opravdu fascinující a obzvláště lidská psychologie, to je neuvěřitelná disciplína, která toho odhaluje tolik!
Kdo by měl zájem, může si přednášku přečíst celou, ale spoustu z vás ta délka odradí, takže já vybírám jen některé myšlenky a případně je komentuji.
Samotná přednáška začíná slovy:
První prenatální informace z prvotního životního prostoru – z těla matky - jsou neméně tak důležité jako genetické informace. Ukážu vám dnes příklady z výzkumu, které to dokazují.
A teď už pojďme na to!
Víme, že na naší planetě stoupá výskyt depresí, WHO (světová zdravotnická organizace) odhaduje, že do pěti let se deprese stane třetí nejrozšířenější nemocí na světě, a proto se velká část výzkumu orientuje na to, co depresi způsobuje.

Byl objeven gen, který depresi vyvolává, je to gen nazvaný 5-HTT. (Pak to napíšu na tabuli.) A tento gen se vyskytuje v dlouhé a v krátké verzi. Kdo dostal od otce a od matky oba geny dlouhé, u toho bude velmi nepravděpodobné, že se stane depresivním, i když bude mít těžký život. Ale pokud člověk od obou rodičů dostane oba geny krátké, pak bude velmi pravděpodobné, že v důsledku životních problémů se stane depresivním. Vědci však dokázali, že existuje i mnoho lidí s oběma geny krátkými, kteří se přesto depresivními nestanou. A proto hledali jiné faktory než genetické. Přišli na to, že tento gen, 5-HTT, musí být aktivní. A co tento gen spouští, jsou špatné zkušenosti nebo zanedbávání v útlém věku (do předškolní doby). To znamená, že pokud je dítě vybaveno oběma geny krátkými, ale pak se mu dostane šťastného dětství, bez rozchodu rodičů, bez traumat, bez duševních zranění, pak zůstane tento gen inaktivní a člověk později nebude depresivní. / Tak to jen tak pro začátek :-)
Moje dcera jako mnoho jiných dětí, u nichž byl císařský řez naplánován, má velmi slabé plíce, má teď 19 let a už šestkrát měla zápal plic, to je velmi nebezpečné. Moji druhou dceru jsme zkoušeli přivést na svět normálně. Bolesti trvaly 24 hodin, pak jsme viděli, že děloha už byla tak zraněná po prvním porodu, že nemá sílu na další porod, proto jsme také provedli císařský řez. moje druhá dcera je však zocelená pro život, teď je jí 18 let a nikdy nebyla nemocná. To je dar zasloužený bolestmi, ale nemá to nic společného s genetikou.
Dnes víme, že mnoho z dnešních autistů v Americe přišlo na svět císařským řezem a za pomoci epidurální anestezie. / Abyste rozuměli, nejsem proti císařskému řezu jako takovému, nicméně, je zvláštní, že o autismu dříve téměř nebyla řeč a dnes je takových dětí čím dál více. Ale není to však jen o tom císařském řezu, ale také i o anestezii.
Proč je najednou tak problematické v dnešní době otěhotnět? – je to genetika? Ne, to je způsobeno stresem! / Určitě je těch faktorů více, podle mě třeba i životní styl, ale to, že dnešní doba klade na lidi obrovské nároky, o tom není sporu, a že mnohdy člověk opravdu otěhotní, až když na to nemyslí a je uvolněnější, to tak bývá dost často.
Chceme-li mít zdravé děti, musíme mít zdravé matky. Jinak to nejde. Zdraví matky je absolutně nejdůležitější pro zdravé budoucí generace.
Jakmile si matka v těhotenství zakouří, dítě zvýší svou srdeční činnost, aby přežilo. Přitom napíná psoas, aby usnadnilo průtok krve krevním oběhem k placentě.* / Pro většinu asi žádná novinka, nicméně zde se popisuje přesně, co dítě v těle matky prožívá, když ona kouří, a také je zde upozorněno na to, že stačí, když muž přijde ze zakouřené hospody a lehne si vedle matky, že i to má obrovský vliv!*
Pořád se diskutuje o tom, co potřebuje žena, aby mohla mít děti a přitom jít do práce. Ale nikdo se neptá na to, co potřebuje dítě. / Ano, bohužel je tomu tak, děti dnes strádají, rodiče na ně nemají tolik času, co by potřebovaly.
Dítě dosáhne zralosti novorozeného šimpanze až ve věku 9 měsíců. Když žena otěhotní, je třeba aby si uvědomila, že bude „těhotná“ 18 měsíců, jen po druhou půlku období už dítě bude venku. To je důvodem náhlé kojenecké úmrtnosti v období prvních devíti měsíců života, protože novorozenec není zralý, aby byl schopen samostatné existence. Novorozenec je zcela zralý až 9 měsíců po narození a do té doby nesmí zůstat o samotě. Každý novorozenec potřebuje velmi intenzivní styk s matkou. Proto mají lidské matky velká prsa, která produkují velmi výživné mléko. Šimpanzí matka nemá skoro žádná prsa a nemá mléko - nekojí. Vztah při kojení je velmi důležitý pro přežití dítěte. / Pro mě jedno z nejúchvatnějších zjištění, které má určitě něco do sebe! Vždyť přeci jiní tvorové přichází na svět, až když už umí pak i chodit, nebo se alespoň nějak pohybovat, takže na tom zajisté něco bude.
Studie prokazují, že se člověk při plánování sebevraždy vrací k prožitkům z raných fází života (ti, co měli kolem krku omotanou pup. šňůru volí sebevraždu, ti, co byli císařským řezem skáčou z mostu) / Velice zestručněně info o tom, jak způsob sebevraždy odráží naše zážitky z nejranějších fází života!
Empirický výzkum důsledků IVF teprve začal a jeho výsledky jsou také na internetu. Není pochyb o tom, že IVF má veliký vliv na vývoj dítěte. Uvedu příklad ze své praxe. Rodiče přivedli synka 2,5 roku a ptali se na diagnózu, proč je tak smutný. Velmi krásné a velmi hodné dítě. Přišel do ordinace a vůbec se neusmíval, posadil se do koutku a tiše si hrál. Vyptával jsem se, jestli byl někdy odloučen, v nemocnici, odpověděli, že nikoliv, ani neměl žádné poporodní trauma. Maminka uvedla, že ho 14 měsíců kojila. Ptal jsem se na porod, ten proběhl doma a bezproblémový a byl krásný. Těhotenství prý bylo také krásné, bylo vytoužené dítě. Vyšetřoval jsem je pohmatem a hrou, ale nemohl jsem nic najít. Ale cítil jsem, že je to dítě strašně smutné, měl velice smutné oči. Bohužel jsem rodičům musel říct, že jsem nic nenašel. Rodiče konstatovali: tak dobře, že mu nic není, a odešli. Za pět minut znovu zazvonil tatínek a ptal se: Pane doktore, máme tomu dítěte někdy říci, že je plodem z darovaného vajíčka a koupeného semene? Já jsem jen odpověděl: on už to ví. Je vidět, že v okamžiku početí dítěte je skryta obrovská citová energie. Vidíme, jak důležitá je láska na začátku těhotenství / To nej. nakonec!!! Myslím si, že toto ani nepotřebuje komentář

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama