Reklama

Střevní chřipka přes cukroví?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 26.12.16 12:19
Střevní chřipka přes cukroví?

Ahoj, mám takový zvláštní dotaz. Je možný přenos nějakého sracího a blicího bacilu přes cukroví? V sobotu jsme koupili jako každoročně od jedné známé cukroví. Včera jsme navštívili rodinu a já v noci několikrát zvracela, mí rodiče taky, strýc taky, babičku bolí břicho… Předtím jsme se neviděli, až včera, takže nákaza by se neprojevila tak rychle. Dnes jsem se dozvěděla, že vnučka od paní, která cukroví peče, měla střevní chřipku, od ní pak i zbytek jejich rodiny. Otázka tedy zní. Je možné, že jsme se všichni nakazili právě přes cukroví? Nebo ten bacil takhle nepřežije? Brácha má k tomu ještě horečku, dcera i manžel jsou oba v pohodě, ale nejsem si vědoma, že by oni cukroví vůbec jedli… :nevim: díky a hezké svátky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

histep
Závislačka 3089 příspěvků 26.12.16 12:25

Ano, nohuzel ta moznost je. Vlastni zkusenost par dni pred Vanoci… :poblion: :mrgreen:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 26.12.16 12:26
@histep píše:
Ano, nohuzel ta moznost je. Vlastni zkusenost par dni pred Vanoci… :poblion: :mrgreen:

To je super, čtyři tisíce v hajzlu… :palec:

hatawai
Kecalka 441 příspěvků 26.12.16 12:29

To jsi dala čtyři tácy za cukroví? Jinak mohl být zkažený krém. Cukroví na kšeft se dělá dlouho před vánoci.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 26.12.16 12:35
@hatawai píše:
To jsi dala čtyři tácy za cukroví? Jinak mohl být zkažený krém. Cukroví na kšeft se dělá dlouho před vánoci.

No ne jen já, beru celou rodinu, my, naši, babičky a tak. S paní problém nikdy nebyl, to bych se nebála, že to má nějak dopředu a zkažené. Spíš jestli se ten pripadnej bacil.na tom udrží no… :-( Protože mi nejde do hlavy že bysme se takhle celá rodina nakazila lusknutim prstu…

cecetka
Kelišová 7175 příspěvků 26.12.16 12:36

Mohlo by to byt, ale uvedomme si, ze toto se nejcasteji siri vzduchem.

4 litry za cukrovi? To jste se teda placli pres kapsu :nevim:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 26.12.16 12:37
@cecetka píše:
Mohlo by to byt, ale uvedomme si, ze toto se nejcasteji siri vzduchem.4 litry za cukrovi? To jste se teda placli pres kapsu :nevim:

No a zmrazením se to dá zahubit? Já už se toho nedotknu teda ale znám babičky… :zed:

Jinak to byla cena za celou rodinu, já mám toho doma misku :lol:

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19138 příspěvků 26.12.16 12:40

Může to být z cukroví, ale taky nemusí. Stačí aby to měl jeden v sobě a ostatní se mohli nakazit od něj :nevim: Vyzkoušet se to dá jednoduše, ale dobrovolně bych se toho cukroví už asi nedotkla :oops: :)

Jinak mě udivuje, že se tu všichni divíte ceně. Dyt se kilo cukroví letos prodávalo za 300-650 kč/kg. :nevim:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31619 příspěvků 26.12.16 12:41

No pečení by to asi nepřežilo, ale jak to skládala do krabic a balila, tak mi to přijde dost reálný :?

Adrasteia
Závislačka 2670 příspěvků 2 inzeráty 26.12.16 13:00

@Nowuka2 Možná to nebyla střevní chřipka, ale salmonelóza - hodně lidí stále dává do krému a polev syrová vejce.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 26.12.16 13:04
@Adrasteia píše:
@Nowuka2 Možná to nebyla střevní chřipka, ale salmonelóza - hodně lidí stále dává do krému a polev syrová vejce.

To mě taky napadlo, ale to by trvalo dýl ne…? :nevim:

cecetka
Kelišová 7175 příspěvků 26.12.16 13:05
@Adrasteia píše:
@Nowuka2 Možná to nebyla střevní chřipka, ale salmonelóza - hodně lidí stále dává do krému a polev syrová vejce.

Tam se davaji jen zloutky. Salmonela se drzi jen v syrovych bilcich.

Adrasteia
Závislačka 2670 příspěvků 2 inzeráty 26.12.16 13:06
@Nowuka2 píše:
To mě taky napadlo, ale to by trvalo dýl ne…? :nevim:

Inkubační doba salmonely je 2 - 48 hodin, podle toho, kolik toho sníš a jak je infekce závažná. Můj manžel ji před lety dostal z oběda u příbuzných za tři hodiny po jídle. Bylo to hrozný. Od té doby jsou u nás syrová vejce a maso infekční materiál.

Adrasteia
Závislačka 2670 příspěvků 2 inzeráty 26.12.16 13:07
@cecetka píše:
Tam se davaji jen zloutky. Salmonela se drzi jen v syrovych bilcich.

Ne. Salmonela je v celém vejci, i ve žloutcích. Je taky na skořápce, takže když vezmeš syrové vejce do ruky a pak si dáš neumytou rukou chleba, tak to klidně můžeš dostat.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.16 13:10
@Nowuka2 píše:
Ahoj, mám takový zvláštní dotaz. Je možný přenos nějakého sracího a blicího bacilu přes cukroví? V sobotu jsme koupili jako každoročně od jedné známé cukroví. Včera jsme navštívili rodinu a já v noci několikrát zvracela, mí rodiče taky, strýc taky, babičku bolí břicho… Předtím jsme se neviděli, až včera, takže nákaza by se neprojevila tak rychle. Dnes jsem se dozvěděla, že vnučka od paní, která cukroví peče, měla střevní chřipku, od ní pak i zbytek jejich rodiny. Otázka tedy zní. Je možné, že jsme se všichni nakazili právě přes cukroví? Nebo ten bacil takhle nepřežije? Brácha má k tomu ještě horečku, dcera i manžel jsou oba v pohodě, ale nejsem si vědoma, že by oni cukroví vůbec jedli… :nevim: díky a hezké svátky.

u nas je kvuli tomu epidemii zoutenky priusnic a strevnic chripky a zakladni skoly se zavirali uz ve stredu naposled takze dle me to nesouvisi vubec s cukrovim ale virove ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama