Střevní chřipka v dvougeneračním domě, opatření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.17 12:10
Strevni chripka v dvougeneracnim dome, opatreni

Ahoj,
Chci poprosit o radu, co delat v nasem pripade. Bydlime v dvougeneracnim dome s tchanovci a babickou. Babicka nam hodne zapomina, je tezke se s ni na necem domluvit, jednou tvrdi to a za chvili uz zase neco jineho. O to ale nejde. V patek si zacala stezovat, ze ma prujem a je ji spatne. Ja jsem o tom nevedela, tchanovci nic nerekli, jelikoz uznali, ze to bude ze slunicka. Babicka normalne chodila mezi nama, plus v sobotu jsme oslavovali narozeniny. Me zacalo byt spatne uz v sobotu v noci, dvakrat jsem mela lehky prujem. Spatne a slabo mi bylo i cely den vcera. Dnes na noc zacali prujmovat i tchanovci, nicmene ti jsou ted mimo domov, takze pro nas nejsou rizikem. Rizikovabje babicka, ktera sice tvrdi, ze ji nic neni a stale beha za nama a misto aby lezela doma, chodi po zahrade, mluvi se sousedy, dokonce sla rano do obchodu. Uz jsem ji vysvetlovala, ze je nam uz spatne vsem a ze je to nakazlive, ze bychom ted meli kazdy byt doma a nechodit ani ven mezi lidi, ani navzajem k sobe. Babicka odkyvala a za chvili si zase prisla popovidat. Premyslim, ze bych odjela i se synem 2 roky, k rodicum, abychom uz to nechytli, ale nechci zase nakazit je. Ja uz jsem v pohode, jen mi je jeste slabo(mam vzdycky horsi prubeh kvuli tlaku), jinak prujem ani zvraceni neni. Jsem tedy take pro ne rizikova? Co byste jinak poradili? Ja to vidim tak, ze s takovou se to bude mezi nama tocit porad dokola. Dekujimoc za rady.

Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 12.06.17 12:31

Pokud už jste to chytli, tak se už stýkat můžete, mimo domov bych nejezdila, jinak nakazíš ještě další. Znovu dokola se to točit nebude, když to proděláš, tak už máš protilátky. Pokud tedy někdo nepřitáhne zase něco nového.

iziwolvie
Kecalka 463 příspěvků 12.06.17 12:34

Nikam bych nejezdila, vy už jste to od babičky chytli, takže to znovu nedostanete. Pokud odjedeš k rodičům, chytnout to od tebe. Zůstala bych doma a odpočívala, většinou to trvá tak 3-4 dny, než je to vše ok.

ThinkPositively
Kecalka 325 příspěvků 12.06.17 12:45

@iziwolvie @Adelka951 Aha dekuji, nevedela jsem, ze znovu uz to chytit nemuzu. Protoze uz mi bylo od vcerejsiho vecera dobre, to jsem mela chut skakat radosti, protoze mi byva opravdu hodne slabo a je to neprijemne. A dnes jsem s babickou byla rano a zase mi neni moc dobre :( Tak dekuji, snad to nejak preckame, syn uz si taktez stezuje na brisko :(

Elen8
Extra třída :D 13067 příspěvků 12.06.17 12:52

S tim, ze to znovu nechytne si nejsem jista. U nas mela dcera, od ni jsem to chytla ja, pak pritel a kdyz uz byl on docela OK tak znovu mala :-/

Danulinka16
Závislačka 2560 příspěvků 12.06.17 14:01

Tak já mám zkušenosti takové, že se to během pár dní vždy vystřídalo na celé rodině, v odstupu tak 2,3 dní, trvalo stejně tak dlouho a pak už se nevracelo. Odjizdet teď už nemá cenu.Uz to máte v sobě.

shadowbabe
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 13.06.17 21:24

Jako opatreni a uleva je super Hylak Forte, cena kolem 100,– a fakt mame skvele zkusenosti. Jinak to, ze jednou tim clovek projde a pak uz ne, to neni az tak pravda. Tociva se to, zalezi hodne na strevni imunite daneho cloveka. Takze doporucuji Hylak aj jen kdyz bude mit treba jeden v rodine. Muzou deti, tak i kojici a tehotne zeny ;)

iiiv
Extra třída :D 11478 příspěvků 13.06.17 21:30

Doporučuji probiotika, hylak, černé uhlí nebo enterol

Váš příspěvek
Reklama