Střevní echogenita plodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
16.1.22 20:07

Střevní echogenita plodu

Zdravím. Měla bych dotaz. Možná jsem slepá, ale nenašla jsem odpověď na internetu ani tady.

Po narození dcery mi bylo zjištěno, že jsem přenašeč CF a dcera po mě. Partner je na 50 nejčastějších mutací negativní.

Jsou mi doporučeny v případě dalšího těhotenství mezi 18.-20. týdnem těhotenství opakované kontroly UZ na echogenitu.

Je tu někdo z touhle zkušeností a byl tak ochotný mi napsat, jak to probíhá?

Předem děkuji za odpověď,

Hezký večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
87
17.1.22 07:27

Pozoruje se to pri 2. anatomickem screeningu. Je to soucasti standartniho vysetreni, v pripade, ze je pozorovano echogenicke strevo, se doporuci dalsi dodatecny screening kolem 30.tydne. Echogenicke strevo je minoritni marker pro CF a dalsi geneticke vady, jeho nalez nebo absence nalezu nemusi nic znamenat, dulezitejsi je vysetreni z krve pri 1. a 2. screeningu, pripadne vysetreni z plodove vody. Prijde mi blbost, ze Vam doporucili zamerit se zrovna na echogenitu streva a take zvlastni, ze na CF neprisli jiz v dobe tehotenstvi. Jinak echogenita streva je doslova, ze strevo se zda na ultrazvuku stejne svetle jako panevni kost miminka, ackoliv ma byt pozorovano jako sede. V pozdejsich fazich tehotenstvi to muze byt zpusobeni tim, ze se jiz ve strevech vyskytuje 1. stolice - smolka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
17.1.22 08:28

@mingxiao děkuji moc za reakci. Podezření na CF zjistili u malé až při testu z patičky v nemocnici a když sme pak šli oba na testy, tak se u mě bohužel zjistilo přenašečství. Ale pořád si druhým nejsme jisti. Aby to nebylo sobecké, kdyby i druhé bylo přenašeč…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat