Střevní potíže po plnotučném mléku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

brumi
Kelišová 5999 příspěvků 31.03.18 08:55
střevní potíže po plnotučném mléku?

Dobrý den, prosím nemá někdo zkušenost? Odjakživa jsem zvyklá pít mléko aspoň hrnek denně, jenže vždy nízkotučné či polotučné, nyní manžel koupil plnotučné, máme jej skoro týden a já od té doby mám docela problémy, začalo to bolením žaludku druhý den střevní problémy které trvají dodnes, jinou změnu stravy jsem neudělala, ani nemocná nejsem :nevim:

Reklama

Reakce:

Alyss1
Závislačka 2723 příspěvků 31.03.18 09:16

Tak teoreticky to asi mozne je. Ale rozdil v tucnosti mezi polo a plno je 2 procenta tuku. Prepocti si to na dve deci. To je nula nula prd. Takze bych rekla ze takhle velke porize bys z toho mit nemela.

A kupujete cerstve? Nezmenili jste znacku? V kazdem kravine jsou trosku jine bakterie takze teoreticky kdyz byste meli mleko zplne odjinud tak by to z toho byt mohlo. I kdyz se v mlikarne ty mlika michaj, tak i tak.

Ale spis bych hledala priblem jinde.

berua13
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 31.03.18 09:17

Možné to je, je přece jenom víc tučné…
Já si jednou dala do kafe čerstvé mliko od krávy a myslela jsem, ze to umřu jak mi bylo zle :mrgreen:

brumi
Kelišová 5999 příspěvků 31.03.18 09:43

@Alyss1 no ono já mám hodně slabé zažívání a střeva strašně citlivé stačí měna vody třeba jedna sklenka a už mám průjem, toho mléka je za den, ví ráno půl hrnku v kávě, pak odpo v meltě a večer takže za den spíš tak půl litr, mám ráda ty mega hrnky :D :D

adelka543
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 31.03.18 10:13

@brumi mne zaclo delat problemy jakekoliv mliko z nicehonic a zrejme se mi rozjela laktozova intolerance. Kupuju bezlaktozove produkty a je mi zase fajn. ;)

podaji
Kecalka 264 příspěvků 14 inzerátů 31.03.18 10:50
@adelka543 píše:
@brumi mne zaclo delat problemy jakekoliv mliko z nicehonic a zrejme se mi rozjela laktozova intolerance. Kupuju bezlaktozove produkty a je mi zase fajn. ;)

Přesně tak. Rozdíl v tuku je sice minimální ale mlíko nízkotučné a polotučné není mléko ale bílá voda. Mléko často způsobuje trávicí potíže. Ostatní mléčné výrobky nemusí prochází jiným procesem výroby. Může se jednat o lehkou laktózovou intoleranci. Kup si bezlaktozové mléko zkus a uvidíš. Dneska už jsou k dostání za slušnou cenu. Jsou příjemně nasládlé díky enzymu laktázy.

Paoloska
Echt Kelišová 7965 příspěvků 31.03.18 11:48

@brumi Pokud máš horší zažívání, tak klasické mléko s laktózou raději vynech. Místo mléka jez a pij zakysané mléčné výrobky.

brumi
Kelišová 5999 příspěvků 31.03.18 12:22

Zkusím si teda dnes koupit bezlaktozní a snad bude líp, bez mléka si to neumím představit :D. Dokone mám te´d pár dní i takovou nepříjemnou krupičku po těle, ale beze změny prášku či mýdla :nevim:

aiwwa
Extra třída :D 12265 příspěvků 31.03.18 12:25

Já mám problém se zpracováním laktozy a polotucne strávím. Plnotučné stejně jako ty.

brumi
Kelišová 5999 příspěvků 31.03.18 12:35

@aiwwa fakt? tak to by bylo super kdyby stačila jen změna. Prvně mi to vůbec netrklo, jenže s každým dalším dnem je problém větší a pak mi právě docvakla ta změna mléka, ale netušila jsem že i taková malá změna dokáže tolik, nejvíc mě trklo včera večer kdy už bylo břicho celkem dobrý a po vypití jsem měla za půl hod bolesti zase

Kelliee
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 31.03.18 12:38

Jen pro odlehčení: mě plnotučné vždy během hodiny pěkně prožene. Prostě tutovka. Ale vzhledem k tomu, že mám mléko ráda (piju pravidelně polotučné) a trpím často na zácpy, tak já jsem za toto působení na můj organismus vděčná. Ale věřím, že v případě zakladatelky, kdy to trvá už dlouho, je to opruz.
Tak snad bude brzo líp.

brumi
Kelišová 5999 příspěvků 31.03.18 12:45

@Kelliee tak to máš na jednu stranu dobré, takové přírodní projímadlo :D, mě to dost komplikuje fungování, díky silným krečem se nemůžu kolikrát ani narovnat, navíc mám průjem už i díky lékům takže jsem dost vyčerpaná. běžně chodím na velkou cca 15× denně, teď se to pomalu zdojnásobilo :zed: :zed:

Kelliee
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 31.03.18 12:47

No tak to je jiná. Moc ráda bych poradila, ale fakt nevím :hug:

Paoloska
Echt Kelišová 7965 příspěvků 31.03.18 14:43
@brumi píše:
@Kelliee tak to máš na jednu stranu dobré, takové přírodní projímadlo :D, mě to dost komplikuje fungování, díky silným krečem se nemůžu kolikrát ani narovnat, navíc mám průjem už i díky lékům takže jsem dost vyčerpaná. běžně chodím na velkou cca 15× denně, teď se to pomalu zdojnásobilo :zed: :zed:

To bych si na tvém místě to mléko opravdu raději odpustila při takových potížích. Mě taky moc chutná, ale když vím, jak je mi po něm zle, tak ho prostě nepiju.

brumi
Kelišová 5999 příspěvků 31.03.18 14:59

@Kelliee děkuji :hug: ale holky výše už docela pomohly :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Hokejistům chyběl "táta". Jandač měl pochyby a omylem to prozradil

Dost dobrého předvedli hokejisté na mistrovství světa. Přesto jsou (zase)... číst dále >

Lhářko! Z heroinové Terezy je největší „ryba“ případu! Její komplic ji napadl před soudem

Při pašování drog bývali parťáci, to už ale o pašeračce Tereze a dalším... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama