Strhávání peněz na rodičovské

66
17.5.20 23:12

Strhávání peněz na rodičovské

Ahoj holky chtěla sem se zeptat již 2 měsíce mám schválenou insolvenci ale před tím sem měla rodičovskou 12684kč po schválení insolvence mi však chodí 9864kč mohli by mi insolvenci strhává z rodičovské když mi teď chodí tak málo a když sem to počítala tak rozdílná částka vychází přes 2400 což již 2 měsíce posílám správci částku 2400kč. Dekuju za odpověd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6479
18.5.20 01:18

A jak sis myslela že insolvence probíhá? 8o To že mu ty sama posíláš je proto že z té mateřské není dostatečná částka na insolvenci. Takže strhává maximum a plus mu ty posíláš. Kdybys měla větší příjem tak si jenom stáhne peníze. U nízkopříjmových osob si strhává a zbytek si dlužník shání na darovací smlouvy apod. a posílá se správci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
18.5.20 08:57

To sem právě nevěděla protože mi dělá dárce mamka a nic neříkal o tom že se mi to bude strhává i z rodičovské

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
18.5.20 09:08

@Mája2512 tuším, že kdybys měla ještě jiný příjem, třeba z brigády nebo z práce, nebo i kdyby Ti prostě někdo zaslal peníze navíc, insolvenční správce Ti nechá jen nějaké minimum (9864 Kč u Tebe). U nás v rodině měl jeden strýček insolvenci, takže když mu ze zaměstnání přišel 13. a 14. plat, hned šlo vše na insolvenci a jemu vždy zbylo nějaké minimum…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6479
18.5.20 19:29
@Mája2512 píše:
To sem právě nevěděla protože mi dělá dárce mamka a nic neříkal o tom že se mi to bude strhává i z rodičovské

VŽDY se to strhává z příjmu. Od toho je to insolvence. Že dlužník žije z minima aby byl poučen od dalších finančních blbostí.
No a pokud není příjem dostatečně velký tak se dává ten dárce. Tedy bez dárce bys insolvenci neměla, stejně jako bez mateřské. Dohromady je to dostatečná částka abys tu insolvenci měla.

Určitě máš hromadu papírů k insolvenci. Pročti si to ať nejsi překvapená když ti strhne v budoucnu daňový bonus a podobné věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama