Strhnutí peněz za zdravotní pojištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DenisaBy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 13:58
Strhnutí peněz za zdravotní pojištění

Ahoj holky,
Mam takovou otazku.. Pracovala jsem u jedne spolecnosti jako prodavacka. Bylo mi receno ze se jedna o HPP, tak jsem tedy nastoupila. Popravde horsi praci jsem snad nikdy nemela. Pracovala jsem v obchodnim dome, takze smeny byly 12cti hodinove.. Ja jako kurak chodila kourit 1× za 3 hodiny, proto me tam porad hlidali z protejsiho obchodu. Bylo to hrozne neprijemne.. Kazde rano jsem vstavala z nechutenstvim a vedenim ze zase budu sledovana, cely den. Kram 2m na 1,5m. Kazdej den jsem poslouchala ze se musim furt hejbat a neco delat (jinak se pry zakaznikum nechce chodit dovnitr). Porad sem badala a vymyslela co delat, i kdyz nebylo co.. Kolikrat jsem i delala ze neco delam, jen aby na me protejsi obchod nezaloval. Bylo to vazne psychicky narocne. Meli jsme mit odmeny za kazdy prodej, odmeny byly zapisovany vedouci podle nejakeho jejich ‚grafu‘. Sve odmeny jsem videla a pocitala. Po snad 25 dnech za mnou prisla druha pani prodavacka (vedouci) ze se semnou musi rozloucit, ze se vratila prodavacka co tam byla predtim. Zadna prodavacka neprisla, vedela jsem ze lze. Uz je to pres dva mesice a oni stale nekoho hledaji.. Mela mi prijit vyplata, prisla.. 8900,– za 12ti hodinove smeny. Ihned potom jsem se snazila kontaktovat onu spolecnost, spolecnost neodpovedela sama za sebe, ale poslala to koordinatorce se kterou jsme se znali z obchodu. Pani byla hrozne neprijemna a snad za kazdou vetou napsala 3 vykricniky. Ja jen chtela vedet proc mi poslali takovou almuznu. Pani odpovedela ze je to normalni plat a ja bych mela byt jeste rada, ze na odmeny nemam po svym vykonu narok (me vykony byly dost dobre na 20 dni co jsem tam ‚umirala‘), take ze mi strhli z zdravotni pojisteni protoze v tu dobu sem pry byla na uradu prace. Je mi 20 let a od dokonceni skoly jsem se na urade hlasit nebyla.. Kdyz to tak rict ani pred budovou. To me strasne nastvalo, co jsou sschopni si dovolit a napsat. Psala jsem pani snad tri emaily s tim ze chci o tomhle vysvetleni apod. Pani ale ani jednou neodpovedela na to tema a furt mlela to svoje a mych vykonech. Tak jsem s ni musela konverzaci ukoncit, nebo bych byla hrozne neprijemna.. Ma otazka tedy zni, co by jste delali na mem miste? Da se to nejak resit? Vim ze jde treba o 2000,– ale jse dost hrdy clovek a stojim si za svym. Porad to nemuzu pustit z hlavy.. Je toho vic, ale to bych se upsala. Predem dekuju vsem :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
GirlsNick
Kecalka 409 příspěvků 31.01.18 14:07

Určitě máte pracovní smlouvu, ve které je stanovená hodinová sazba popř. celkový měsíční příjem (většinou se uvádí v hrubém).

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 31.01.18 14:08

@DenisaBy a jaký jsi měla mít dle smlouvy plat? Kolik směn jsi odpracovala? To s tím zdravotním pojištěním jsem nepochopila, ale u HPP se odvádí u každého zaměstnance a dělá to docela dost peněz…

GirlsNick
Kecalka 409 příspěvků 31.01.18 14:12

https://www.finance.cz/…-kalkulator/?…

Jinak tady je odkaz k výpočtu čisté mzdy. Uvedeš pouze hrubou mzdu.

DenisaBy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 14:12

@Jitul.kaaa9 podle smlouvy 13 tisic hrubeho. Zdravotni pojisteni se odvadi kdyz je clovek veden na uradu prace. Kdyz neni na uradu, plati si ho sam. Ja nebyla, takze mi meli poslat celou bez ztrhnuti zdr. pojisteni

DenisaBy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 14:14

@GirlsNick to je take jedna vec. Ja svou smlouvu do ruky nikdy nedostala. Bylo mi receno ze jedna jde ke spolecnosti a druha musi zustat v obchode, kdyby nahodou prisla inspekce. :zed:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27433 příspěvků 31.01.18 14:15

@DenisaBy máš výplatní lístek? Tam najdeš všechno, co potřebuješ… zdravotní a sociální pojištění se strhuje normálně, případně i daň…

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 31.01.18 14:16

@DenisaBy no ze 13tis vychází čistá mzda cca 11tis, pises, že jsi skončila po 20 dnech, takže Ti na účet přišla nejspíš adekvátní částka, když jsi neodpracovala celý měsíc :nevim:

carsa
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 31.01.18 14:17

Pokud jsi měla 13.000,–hrubého, tak v případě, že bys odpracovala celý měsíc, tak by čistá mzdy byla cca 11.015,–, tzn. že za odpracovaných nějakých 25 dní by to, cos dostala, odpovídalo. Chtělo by to vidět výplatní pásku.

DenisaBy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 14:17

@Regina Hero nemam

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 31.01.18 14:18
@DenisaBy píše:
@Jitul.kaaa9 podle smlouvy 13 tisic hrubeho. Zdravotni pojisteni se odvadi kdyz je clovek veden na uradu prace. Kdyz neni na uradu, plati si ho sam. Ja nebyla, takze mi meli poslat celou bez ztrhnuti zdr. pojisteni

Zdravotní pojištění strhává z platu zaměstnavatel, tj. ty už nic za tu dobu, co jsi pracovala, platit nepůjdeš. Jak jste měli rozvržené směny? Protože těch 13000 hrubého (tj cca 11 čistého) bys dostala za celý odpracovaný měsíc, což při dvanáctkách dělá 14 -16 směn.

DenisaBy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 14:19

Vyplatni pasku tak nemam, nic mi nedali. Odpacovala sem 25 dni, 3 dny mi chybeli

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27433 příspěvků 31.01.18 14:20

@DenisaBy takže jsi nepracovala celý měsíc?
Jinak nevím, kdo ti řekl něco o tom, že zdravotní pojištění si člověk platí sám, pokud jsi zaměstnaná na HPP, tak ho za tebe odvádí zaměstnavatel… stejně jako sociální pojištění a daně…

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 31.01.18 14:21
@DenisaBy píše:
@GirlsNick to je take jedna vec. Ja svou smlouvu do ruky nikdy nedostala. Bylo mi receno ze jedna jde ke spolecnosti a druha musi zustat v obchode, kdyby nahodou prisla inspekce. :zed:

Jo a tohle je blbost, třetí kus bys měla dostat ty, ale je možné, že ještě nedorazil - musí ho podepsat vedení společnosti.

DenisaBy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 14:21

@lalaláček kratky dlouhy tyden. Presneji to nevim uz je to nejakej ten mesic

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Jaký je rozdíl mezi kartáčkem s 3D technologií a sonickým kartáčkem na zuby?

Pokud jste se rozhodli pro investici do elektrického zubního kartáčku, měli... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >