Stříbrné šperky z Aliexpresu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Tóňa2
Kecalka 327 příspěvků 05.01.17 11:54
stříbrné šperky z aliexpresu

Máte zkušenosti s nákupy stříbrných šperků z „ali“? Pozitivní nebo negativní? Myslíte, že jde vážně o čisté stříbro?
Mám na mysli „pan“ náramek s přívěsky - ano, jde o nepravou pandoru, viděla jsem „na živo“ u jedné kolegyně a vypadá to úžasně, od originálu na první pohled k nerozeznání.
A dále nejrůznější stříbrné naušnice, řetízky apod.
Ještě podotýkán, že mám na mysli skutečně sterlingované stříbro, nikoli o postříbřené.
V dalším příspěvku ještě rozvedu, tento text je pro ty, co mají rádi stručnější…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
 
terinka4444
Hvězda diskuse 67952 příspěvků 05.01.17 11:56

@Tóňa2 dáš odkaz prosím?

 
Tóňa2
Kecalka 327 příspěvků 05.01.17 11:58

Ještě dodávám: nejsem úplně zastáncem nákupu padělků. Pokud by to šlo, šla bych určitě do originálu. Pandora je krásná, chci ji pro dceru. Ale teď to vážně finančně nedám. Koukala jsem i na českou stříbrnou náhradu za pandoru - už jsem byla rozhodnutá nakoupit na fleru, když jsem zjistila, že si to prodávající nechávají posílat z ali a poté to tady prodávají na fleru o dost dráž, tak to mě odradilo. Vlastně nejde o českou náhradu za pandoru, i když se to tak tváří.
Jde mě o to, jaká je kvalita. Zda se třeba zirkony po roce neodlepí. Zda to zboží vypadá jako fotu apod.
Jinak vede mě k tomu ještě špatná zkušenost s nákupem stříbra v kamenných obchodech - naposledy jsem koupila dceři stříbrné naušnice v drogerii Teta, a to byla tedy hrůza, nešlo to dopnout, po týdnu se odlepila jedna součást… no skončilo to na reklamaci, ale když si vezmu tu cenu, tak hrůza. Nemyslím si, že by z ali přišla nějaká lepší kvalita, ale aspoň tomu bude odpovídat ta cena.

 
Tóňa2
Kecalka 327 příspěvků 05.01.17 11:59

Odkaz na stříbrnou „pandoru“ z ali:
https://www.aliexpress.com/store/1051154?…

 
malinika
Kelišová 5729 příspěvků 05.01.17 12:00

Na tohle mám takový názor, že kvalitní a dobrý šperkař nemá potřebu své výrobky vystavovat na aliexpressu - ale naopak se snaží od takovýchto kvalitou leckdy pochybných internetových obchodů distancovat.
Přímo s nákupem zkušenost nemám - je mi proti srsti na Ali, eBay… vůbec něco kupovat.

 
malinika
Kelišová 5729 příspěvků 05.01.17 12:02

@Tóňa2 Stříbrné náušnice se prostě v drogeriích nekupují. Tam prostě koupíš předražený šmejd. :nevim:

 
smudlinky
Závislačka 2555 příspěvků 348 inzerátů 05.01.17 12:03

Ono je to asi jako sázka do loterie, hodně jsme četla, že některé věci mají i punc, ale pochybuji, že s věcmi lidé chodí do zlatnictví aby ověřili pravost, takže pokud chci skutečné stříbro koupím tady v obchodě se zárukou a mám jistotu. Na ali myslím nikdo certifikát o pravosti nedává

 
Tóňa2
Kecalka 327 příspěvků 05.01.17 12:04
@malinika píše:
Na tohle mám takový názor, že kvalitní a dobrý šperkař nemá potřebu své výrobky vystavovat na aliexpressu - ale naopak se snaží od takovýchto kvalitou leckdy pochybných internetových obchodů distancovat.
Přímo s nákupem zkušenost nemám - je mi proti srsti na Ali, eBay… vůbec něco kupovat.

Jo já měla také takový názor a dříve jsem hodně nakupovala v kamenných prodejnách. Nejen stříbro, i značkovou chirurgickou ocel.
Ale - kolegyně v práci nakupovala na ali hodně. A právě u ní jsem začátkem minulého roku viděla tu nepravou stříbrnou pandoru. A to mě dostalo, vypadalo to úžasně, tvrdila, že je to vážně stříbro, že to měla na ověření i u zlatníka-kamaráda, který se též nad kvalitou podivoval a že by to nečekal.
Teď po novém roce, kdy si dcery spolužačky přinesly po vánocích do třídy pravou pandoru, jsem si na to vzpomněla a stále váhám, zda do toho jít nebo ne.
Bohužel ta kolegyně se odstěhovala a nemáme na ní v práci kontakt. Ona byla vlastně jen stážistka, přes agenturu, nemám už možnost, se jí poptat.

 
Tóňa2
Kecalka 327 příspěvků 05.01.17 12:08
@malinika píše:
@Tóňa2 Stříbrné náušnice se prostě v drogeriích nekupují. Tam prostě koupíš předražený šmejd. :nevim:

No mě to též překvapilo, v drogerii takový honosný stojan s tím, že jde o zaručeně české šperky… na první pohled to vypadá krásně. No bohužel ta kvalita je asi jinde.
Mě totiž dost štve, že i v kamenných prodejnách se často nabízí zboží z ali, ale je to tam servírováno tak honosně, že tomu člověk uvěří, že je to vážně kvalita. Mám na mysli obchody na menších městech, nevím, jak je to třeba v Praze.
A třeba ten fler - tam jsem si to skutečně ověřovala, seděla jsem nad tím skoro celou noc, spoustu těch věcí, co jsou tam nabízeny za docela dost peněz, člověk má pocit, že kupuje extra kvalitu od kvalitních českých prodejců - a ono ejhle, spousta těch věcí je prostě na ali, k nerozeznání stejných, i stejný materiál, prostě vše.

 
terinka4444
Hvězda diskuse 67952 příspěvků 05.01.17 12:13

@Tóňa2 já takhle kupovala tutu sukně, na fleru a přišlo přesně to, co mám z Ali jen 3× dražší. Jestli je tohle stříbro nevím, ale náramek se unás ofiko pandora dá koupitza těch cca 1400 a ten bych asi koupila tady, tam bych zkusila jeden přívěsek a viděla bych.

 
malinika
Kelišová 5729 příspěvků 05.01.17 12:13

@Tóňa2 Jo, s Flerem jsem si také naběhla. Mám dojem, že se z něj začíná stávat český aliexpress. Kupovala jsem tam jeden vánoční dárek - na obrázcích vypadal moc pěkně, ještě jsem si říkala, jak je paní šikovná. Daná věc mi za pár dní přišla i v originálním obalu - samozřejmě made in China. Takže má původní vize, že podpořím někoho šikovného z ČR, vzala za své.

 
Regina Hero
Nadpozemská drbna 27399 příspěvků 05.01.17 12:14

@Tóňa2 pokud víš o někom na Fleru, kdo přeprodává zboží nakoupené na Ali, tak ho nahlaš adminům Fleru… Fler je určený k prodeji rukodělných výrobků, ne k přeprodeji, pokud se nejedná o materiál…

Jinak od českých výrobců se tam samozřejmě nakupuje, ale materiál je stejný, většina komponentů se vyrábí v Asii…

Jinak na Aliexpresu stejně jako na Ebayi je to taky o štěstí… na dálku nerozeznáš, jaké zboží ti přijde, jestli kvalitní nebo jen šunt… a možnost reklamace nebo výměny je taky dost sporadická…

 
Regina Hero
Nadpozemská drbna 27399 příspěvků 05.01.17 12:16
@malinika píše:
@Tóňa2 Jo, s Flerem jsem si také naběhla. Mám dojem, že se z něj začíná stávat český aliexpress. Kupovala jsem tam jeden vánoční dárek - na obrázcích vypadal moc pěkně, ještě jsem si říkala, jak je paní šikovná. Daná věc mi za pár dní přišla i v originálním obalu - samozřejmě made in China. Takže má původní vize, že podpořím někoho šikovného z ČR, vzala za své.

a jak jsi to vyřešila? Tohle je proti pravidlům Fleru… ale pokud se zákazníci sami neozvou a neřeší to, tak tihle přeprodejci budou mít žně a ještě kazí pověst Fleru…

 
digi_v
Kecalka 268 příspěvků 05.01.17 12:22

Zrovna nedávno upozorňovali na obsah těžkých kovů právě u bižuterie z asijských eshopů.
 http://ekonomika.idnes.cz/…m-/test.aspx?…

 
Tóňa2
Kecalka 327 příspěvků 05.01.17 12:30
@digi_v píše:
Zrovna nedávno upozorňovali na obsah těžkých kovů právě u bižuterie z asijských eshopů.
http://ekonomika.idnes.cz/…m-/test.aspx?…

Z bižuterie z ali mám také strach, člověk prostě neví, co kupuje, z čeho ten kov je, ale to je myslím problém i české bižuterie, která, jak už tu bylo řečeno výše, je právě „smontovaná“ z čínských komponentů, takže to riziko u bižuterie je podle mě vždy, ať už to je z ali nebo z Prioru nebo z jakýchkoli jiných obchodů. A nedělala bych si iluze, že třeba v HaM, CaA a podobných řetězcích by měl člověk jistotu - i tam jim to může složení obecného kovu u bižuterie někdy „utéct“.
Proto se právě ptám na stříbro. Prodejce na ali má uvedeno, že jde o sterlingované stříbro a právě ta má kolegyně si to nechala ověřit a vážně to tak bylo.
Já byla vždy proti takovýmto pochybným nákupům. Nikdy jsem na ali ještě nenakupovala, ani na tržnicích, u vietnamců apod. Prostě z ostražitosti.
Teď o tom dost přemýšlím, jestli nejít do toho stříbra z ali a právě se mi nedaří sehnat někoho, kdo by to tam nakupoval a poreferoval.
Jako nakupují lidé na ali, ale většinou tu obyčejnou bižu za pár kaček.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Z gay pornoherce sportovcem! Filip Trojovský z Big Brothera se změnil k nepoznání

Jistě si pamatujete Filipa Trojovského (36) z reality show Big Brother. Tehdy... číst dále >

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >