Stříbro nebo Bílé Zlato

lavanada
26.3.10 14:27

Stříbro nebo Bílé Zlato

jen se chci zeptat dnes jsem dceří kupovala malé stříbrné srdíčko a doma jsem si všimla že je nějaké nažloutlé a když jsme ho přirovnala s prstýnkem z bílého zlata tak je stejné myslíte že se mohli ve zlatnictví splést??

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35402
26.3.10 14:29

hehe, tak to bys dost vydělala :-)))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
26.3.10 14:42

Splést se mohli (i když je to nepravděpodobné), ale tak si zajdi do jiného zlatnictví a zeptej se, z čeho že to teda je? Žes to doma našla a nevíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
26.3.10 14:53

tak se podívej na punc a máš jasno hned :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
NumLock
27.3.10 11:18
lavanada píše:
jen se chci zeptat dnes jsem dceří kupovala malé stříbrné srdíčko a doma jsem si všimla že je nějaké nažloutlé a když jsme ho přirovnala s prstýnkem z bílého zlata tak je stejné myslíte že se mohli ve zlatnictví splést??

Já mám z bílého zlata prstýnek i slony na krk,ale nažloutlé to teda není určitě,je to čistě bílé.Nemáš to nějakou kombinaci na tom prstýnku??

• Nahlásit
  • Citovat
29038
27.3.10 11:20

Malá má náušničky zlaté broušené bílým zlatem - kamínky a nažloutlé to určitě není.Jasně jde poznat,co je zlato a co bílé zlato.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35402
27.3.10 14:56

já mám snubák z bílého nažloutlý a zlatník říkal, že bílé zlato je jen povrchová úprava, takže asi záleží jak se to udělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
27.3.10 15:46

Já tedy prstýnek z bílého zlata nemám nažloutlý ani trochu…
Ale pokud by se spletl, vydělala bys na tom dost, pokud to opravdu chceš vědět, asi nejlepší je zajít do nějakého klenotnictví a tam ti to řeknou. Můžeš se samozřejmě kouknout na punc, jak tady někdo radil, ale z toho bych třeba já rozhodně nic nepoznala ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35402
27.3.10 19:57

ono vydělala je relativní zlato se vykupuje za málo, zlomek ceny za jakou ho prodávají oni. ale měla bys lepší kvalitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama