Střídají se vaječníky bez výjimky?

Anonymní
28.5.15 19:24

Střídají se vaječníky bez vyjímky?

Dobrý podvečer všem.
Zeptám se jako blb (biologii jsem nikdy nikde neměla - jen v 7. třídě takovýten základ a jestli se to tam bralo, tak jsem nedávala pozor :mrgreen: ).
Zajímá mě, jestli je střídání vaječníků naprosto pravidelné a neměnné. Tím myslím: je nevyhnutelné, že jeden měsíc dozrává vajíčko v pravým, druhý v levým a tak pořád dokola? :think:
Já si myslím, že jo, ale nejsem si tím jistá a chci to vědět.
Děkuju moc a děkuju za ponechání anonymu - je to ostuda, že se ptám jak malá holka :oops: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20675
28.5.15 19:27

Dobrá otázka :mrgreen: před dítětem jsem pravidelně měla střídavě silnější a slabší MS. Po dítěti se to srovnalo. Tak já nevím :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5929
28.5.15 19:32

Myslím, že to pravidlem není. Stejně jako že čas od času dozraje vajíček víc a jindy žádné, tak si myslím, že je běžné nepravidelné střídání vaječníků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11769
28.5.15 19:35

Obecně to tak bývá, ale rozhodně tomu tak není vždy. Pokud je například jeden vaječník nefunkční ať už dočasně či trvale nebo chybí úplně, často ten druhý převezme tu jeho funkci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11769
28.5.15 19:38

Ono se to i špatně pozná pouze subjektivně, mně před rokem na rehabilitaci hnuli s pánví a levý vaječník se mi stočil za dělohou na pravou stranu, takže každý měsíc cítím folikul jen vpravo, přestože levý funguje normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13534
28.5.15 19:41

V biologii nic není 100%, ani tohle ne. Většinou bývá jeden vaječník dominantní a účastní se více cyklů než ten druhý. Zhruba pravidelné střídání to je, ale určitě to není 50:50. A jak říká @wobludka, pokud s jedním něco je, tak se „nic neděje“ a nahradí ho ten druhý. Proto máme některé orgány párové. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
28.5.15 19:44

Ne nestřídají se. Potvrzeno jak UTZ, tak doktorem, jako teorie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1580
28.5.15 19:54

Mně se minimálně rok a půl střídaly :) Měla jsem totiž cykly pravidelně 29 a 32 dnů :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.15 19:59

Zakladatelka:
Holky, vy jste úžasné…! :mavam:
Já jsem teda - evidentně mylně - žila v domnění, že se střídají (za předpokladu, že jsou oba zdravé). Tak to by vysvětlovalo, proč mám už druhý měsíc pocit, že ovuluju z pravýho vaječníku (což jsem považovala za blbost).
I když teda - jak říká @wobludka : subjektivně se to asi špatně poznává. Asi i v mým případě: mně teda nikdo nehnul pánví (btw-to je docela hustý, to bych neřekla, že se může stát, že se ten vaječník takhle pohne!), zato mám nejen nakloněnou dělohu, ale i vychýlenou z osy (takže ten jeden je jakoby vzadu a jeden vepředu).
Tak děkuju moc!!! :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
601
28.5.15 20:05

Nestřídají se pravidelně. Chodila jsem na folikulometrii a třeba dva měsíce po sobě se vajíčko uvolnilo z levého vaječníku, třetí měsíc z pravého vaječníku. Gynekolog říkal, že je to normální, že jeden má třeba více vajíček a uvolňuje je častěji než ten druhý. Navíc ovulaci z levého poznám, je bolestivější a u mě právě častější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.15 20:14

Ne, nestřídají se pravidelně a dokonce někdy i některý vynechá úplně a pak proběhne anovulační cyklus..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48472
28.5.15 20:27

U me ne, pri vetsine kontrol, a ze jich bylo, jsem ovulovala zprava. Dokonce pri stimulaci vajecniku toho vpravo rostlo vyrazne vic nez vlevo. Pak mi pravy sebrali, tak jsem cekala co bude, no a je to furt stejne, cykly stejne dlouhe a stejne pravidelne, proste se ten levy probudil, kdyz uz holt musi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
28.5.15 20:49

To je tedy zajímavé ;) Také jsem myslela, že se pravidelně střídají ;)

U sebe mám letos pocit, že mám snad 2 ovulace za sebou… Podle všech příznaků :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21105
28.5.15 20:58
@Eveelin píše:
To je tedy zajímavé ;) Také jsem myslela, že se pravidelně střídají ;)U sebe mám letos pocit, že mám snad 2 ovulace za sebou… Podle všech příznaků :roll:

Jééé, tak to pozor :lol: At není dvojitý nadělení:-)
Jinak já co lovím ve znalostech, tak potvrzuji, co už tu bylo mnohokrát řečeno. Ještě mě napadla jedna sci - fi teorie. Co když vajíčka z jednoho vaj. přitahují klučičí a z druhého holčičí spermie? :mrgreen: Já vím, blbost, ale stejně dodnes nikdo neví, jaké zákonitosti tohle ovlivnují…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
28.5.15 20:59

@pe-terka dětí máme dostatek. Tak si pozor dávám ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama