Střídající se cykly s PCOS

5
23.4.21 16:18

Střídající se cykly s PCOS

Ahoj všem,

ráda bych se zeptala, jestli nemá někdo z vás zkušenost se střídající se délkou cyklů. Dle doktorky mám PCOS, které se projevuje prodloužením cyklů, u mě se ale střídá příkladný 28 denní cyklus s prodlouženým +/- 33 denním. Je tedy možné, že při tom 28 denním by probíhala ovulace a ten prodloužený cyklus by byl anovulační?

Díky za odpověď. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1184
23.4.21 16:43

Já mám na PCOS jen podezření, ale délka cyklů se mi taky střídá - kratší cca 30 dní, delší kolem 40. Střídá se to pravidelně, jeden cyklus normální, druhý delší. A podle měření bazální teploty mám ovulační všechny cykly, anovulační mám maximálně 1× ročně, když je super velký stres :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
23.4.21 16:47
@Taka píše:
Já mám na PCOS jen podezření, ale délka cyklů se mi taky střídá - kratší cca 30 dní, delší kolem 40. Střídá se to pravidelně, jeden cyklus normální, druhý delší. A podle měření bazální teploty mám ovulační všechny cykly, anovulační mám maximálně 1× ročně, když je super velký stres :kytka:

Mám to úúúplně stejně, taky se mi to střídá pravidelně, jeden tak a jeden tak. ;) BT neměřim, PCOS mam diagnostikované zatim jen z utz.
Ach jo, člověk by v tom rád našel nějakou logiku, aby s tim mohl něco dělat a ono prdlačky. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1184
23.4.21 16:57

@Nick013 Taky to mám zatím jenom podle utz. A logiku v tomhle už dávno nehledám :lol: Děti zatím neplánujeme, cykly fungují a po domluvě s doktorem bychom to začali řešit až v momentě, kdy by nešlo počít - že v mém případě nejde o žádný vážný případ a je vidět, že funguju celkem normálně. A díky bohu za to! :andel:
Možná bych tu BT začala měřit. Všude se píše o přesnosti a kdesi cosi. Ano, dodržuju pravidla jako měřit hned po probuzení, ale občas měřím v 5, občas v 8… Dodržuju hlavně 5 hodin spánku a vychází mi to skvěle :) A hlavně dokážu odhadnout, jestli to tentokrát bude 30, nebo 40 dní… Teď zrovna jedu tu delší variantu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
23.4.21 17:08

@Taka Já právěže děti plánuju, ale zatím bezúspěšně, tak hledám informace. :) Tu bazálku se mi ale moc teda měřit nechce :mrgreen: No nic, počkám si teď na výsledky HP a uvidim, co mi paní doktorová vymyslí. :D Vymyslela mi teda zatim jenom Clostil, tak snad to bude k něčemu. Že je to ale pořádný svinstvo, ten syndrom! :) Tak tfuj tfuj tfuj, až to plánováni a snažení bude aktuální. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1184
23.4.21 17:29

@Nick013 Děkuju! Taky držím palce, ať se co nejdřív povede! Já myslím, že pokud ty cykly běží, tak to půjde a brzy vás bude víc :kytka: Svinstvo to je, ale co už, musíme se s tím naučit žít :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4464
23.4.21 18:31
@Nick013 píše:
@Taka Já právěže děti plánuju, ale zatím bezúspěšně, tak hledám informace. :) Tu bazálku se mi ale moc teda měřit nechce :mrgreen: No nic, počkám si teď na výsledky HP a uvidim, co mi paní doktorová vymyslí. :D Vymyslela mi teda zatim jenom Clostil, tak snad to bude k něčemu. Že je to ale pořádný svinstvo, ten syndrom! :) Tak tfuj tfuj tfuj, až to plánováni a snažení bude aktuální. ;)

Jakože ti doktorka nasadila Clostilbegyt? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
23.4.21 18:47
@SlečnaDahlia píše:
Jakože ti doktorka nasadila Clostilbegyt? 8o

Ano, přesně tak. Vim, mělo by tomu předcházet pár vyšetřeni, v mém případě patrně doktorka usoudila, že v mém věku na to už neni čas. Věř, že od vyzvednutí clostilu nedělám nic jinýho, než pročítám diskuze a zkušenosti všech. Ale hlavně teda předpokládám, že moje gyndarka je natolik zkušená, že jí utz a hp k diagnoze stačí. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4464
23.4.21 20:27
@Nick013 píše:
Ano, přesně tak. Vim, mělo by tomu předcházet pár vyšetřeni, v mém případě patrně doktorka usoudila, že v mém věku na to už neni čas. Věř, že od vyzvednutí clostilu nedělám nic jinýho, než pročítám diskuze a zkušenosti všech. Ale hlavně teda předpokládám, že moje gyndarka je natolik zkušená, že jí utz a hp k diagnoze stačí. :)

Tvoje gyndařka je hlavně absolutně nezodpovědná. Clostilbegyt se nenasazuje jen tak, protože PCOS. Nasazuje se v případě chybějící ovulace ke stimulaci růstu folikulů - nasadit ho bez vyšetření, jestli ovulace chybí (cykly máš, byť střídavě, pravidelné a absenci ovulace nepředpokládáš), je neskutečná prasárna, které se obvodní gynekologové dopouštějí až trestuhodně často. Je to lék, jehož rizika jsou natolik vysoká, že se smí v životě užívat jen omezený počet cyklů. A ty ho máš nasazený v podstatě jen tak, bezdůvodně. Vyhledej spíše péči péči a vyšetření CARu, než lékaře, který předepisuje léky jako lentilky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
23.4.21 20:44
@SlečnaDahlia píše:
Tvoje gyndařka je hlavně absolutně nezodpovědná. Clostilbegyt se nenasazuje jen tak, protože PCOS. Nasazuje se v případě chybějící ovulace ke stimulaci růstu folikulů - nasadit ho bez vyšetření, jestli ovulace chybí (cykly máš, byť střídavě, pravidelné a absenci ovulace nepředpokládáš), je neskutečná prasárna, které se obvodní gynekologové dopouštějí až trestuhodně často. Je to lék, jehož rizika jsou natolik vysoká, že se smí v životě užívat jen omezený počet cyklů. A ty ho máš nasazený v podstatě jen tak, bezdůvodně. Vyhledej spíše péči péči a vyšetření CARu, než lékaře, který předepisuje léky jako lentilky.

Nehádám se, samozřejmě máš pravdu, po přečtení těch diskuzí tady, kdy to gyndařky předepisují i po telefonu, je mi z toho lehce šoufl. :) Takže díky za názor, nejsem samozřejmě takovej idiot, abych to polykala jen tak. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat