Střídání dvou školek v jednom týdnu - lesní a běžná

3HE
22231
11.3.17 13:51

Střídání dvou školek v jednom týdnu - lesní a běžná

Děti dcera 6,5 a syn 4roky chodí spolu do jedné školky do stejného oddělení - starší tam chodí třetí rok a v září půjde do školy, mladší tam chodí druhý rok.

Od dubna do června bych je chtěla dávat 2-3× týdně do lesní školky, odkud bych je vyzvedávala po obědě… A ty ostatní dny by byli ve své současné školce, kde by byli i přes polední odpočinek.

Kamarády mají v obou školkách. Možná do té lesní půjdou i někteří jejich spolužáci. Ale samé holčičky, což by mohl být špatně pro syna… v lesní školce jsou chlapečci, ale syn je nezná. Jenže děti nemohu rozdělit, to nechtějí… takže buď oba budou střídat spolu školky nebo zůstanou v současné školce jako dosud.

Na konceptu lesní školky se mi líbí ten klid v přírodě, žádné organizované procházky po městě po chodníku kolem cesty. Prostě pohoda, svoboda a čistý vzduch.

Ale obávám se, jestli děti nebudou z toh všeho popletené. Změny snášejí celkem těžce.

Máte to někdo takto? Jak to děti zvládají?

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
11.3.17 13:59

@3HE Ja bych to kvuli kolektivu nedelala, nemam primou zkusenost, ale sefky… chlapecka davala dvakrat tydne do anglicke skolky, pak toho velmi litovala, kamarady nemel nikde a nikde poradne nezapadl. A to se zmenami zadne problemy nemel. Rikala, ze by uz to znovu neudelala.

Anonym, protoze nejde o pisu info o 3.osobe.

• Nahlásit
  • Citovat
11.3.17 14:02

Mne by se to líbilo. Dcera je ale dost odolná, je pro každou blbost. Zkus to a pak si řeknou, co se jim líbí víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
11.3.17 14:23

@3HE Já v tom nevidím problém. Od nás znám jednu holčičku, která chodí po 4 dny do státní a jeden den do anglické. Do té anglické chodila vloni nebo předloni po celou dobu.
Pokud budou v té lesní oba sourozenci spolu, tak budou mít minimálně sebe a ještě se seznámí. Ostatní kamarády mají v té státní, předpokládám. Pro příští rok by to mohlo být zas pro tu mladší jednodušší, až by do lesní docházela už jenom sama.

• Citovat
  • Upravit
16
11.3.17 14:23

My tak měli docházku do Montessori a lesní a bylo to špatné, dcera to nedávala. Vyřešilo se to tak, ze se nakonec Monte. zavřela a tak zůstala uz jen plnohodnotně v té lesní. Změny nenese dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4077
11.3.17 14:32

Ahoj! Buď bych je dala do jedné nebo do druhé. Toto chození „jednou sem a jednou tam“, nemá téměř žádnou výhodu a děti budou zmatené… Proč je nechceš dát do té lesní školky na celý týden? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47778
11.3.17 14:42

Mi to taky prijde zbytecny zmatek pro decka.
Treba moje decka jsou silne osobnosti, ktere nic a nikdo nerozhodi, nejsou fnukaci, uknourani, takze by to stridani bez problemu dali, hned by se aklimatizovali, ani jeden nepotreboval nejakou dobu na zvykani na skolku.
Ale dovedu si predstavit, ze litostive dite nebo to ktere se hur zaclenuje je tiche, plache, to muze psych. jeste vic rozlozit. Ale tak ty vis, ze ja obecne nejsem moc zastancem vsech tech alternativnich veci, kolem deti.
To si musis rozhodnout sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70102
11.3.17 15:16

@3HE No, moje děti jednu dobu takhle chodily do 2 školek - z důvodu mé práce, dojíždím a prostě dny kdy jsem dojížděla, tak musely do školky v místě práce. Moje byly spokojené a braly to jako zajímavou změnu, ale nevím, zda je to dobré pro děti změny těžce snášející…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1698
11.3.17 16:12

Syn chodil asi dva roky do lesní školky na pár dní v týdnu (od cca 2,5 do 4,5). Pak se dostal do státní školky, chtěli jsme to kombinovat, a nešlo to. Byl zmatený, když byl ve státní, stýskalo se mu po kamarádech z lesní, když byl v lesní, mrzelo ho, že není ve státní a že mu uteče program v MŠ. Ze státní byl nadšený, měl i štěstí na super učitelky, v té lesní se pedagogové (průvodci) vcelku střídali, úroveň byla všelijaká. Nakonec jsme tu lesní pustili úplně. Stejně na tom byly dvě další maminky, které to taky chtěly kombinovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
11.3.17 17:14

C aactfzurr)5

Tyjo…muj syn 3roky zmeny naprosto ok, naopak se z nich tesi..ale asi bych to takto neudelala :nevim:. 1 yfsY

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4115
11.3.17 19:59

@3HE já bych do toho nešla. Buď jedno nebo druhé. Takové střídání mi přijde pro děti nepřehledné. Každá školka má úplně jiný denní režim… Pokud víš, že děti snášejí špatně změny, tak mi to přijde jako zbytečný stres. Pokud chceš vyzkoušet lesní školku, tak bych je tam dala třeba na prázdniny. Ale třeba týden dva v kuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
11.3.17 20:57
@Saffiraa píše:
Ahoj! Buď bych je dala do jedné nebo do druhé. Toto chození „jednou sem a jednou tam“, nemá téměř žádnou výhodu a děti budou zmatené… Proč je nechceš dát do té lesní školky na celý týden? :nevim:

na celý týden to z organizačních důvodů nás pracujících rodičů nelze… můžeme jen 2-3× v týdnu je dopravit do a ze školky - lesní školka je mimo město.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
11.3.17 21:00

@Kelsey to není alternativní školka, je to naše státní, ale má lesní třídu v dubnu až květnu… jsou tam děti, se kterými se naši znají… je to pobyt venku od 8-12hod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
11.3.17 21:04

Děkuji všem… o ten pobyt venku nejde, to bude určitě fajn… ale to střídání kolektivů a pedagogů by mohl být problém… jenže děti mají naprosto šílenou učitelku, nechtějí kvůli ní chodit do školky, řešilo se to i s ředitelkou… tak i proto bych byla ráda, kdyby změnily prostředí.
Ale ještě si to dobře promyslím… případně to vyzkoušíme a uvidíme… jestli se jim tam bude líbit, tak i tu změnu ponesou lehce… pokud ne, nutit je nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
12.3.17 00:00

Já v tom nevidím problém. Pokud to takhle zavedete dlouhodobě a budete držet pevné schéma střídání školek (např. po-st běžná, čt-pá lesní, každý týden stejně), ne že je ráno odvedeš, kam tě zrovna napadne, tak si na ten režim zvyknou, budou vědět, který den uvidí které spolužáky a pedagogy, jaký budou mít program… Zvlášť jestli do té lesní třídy s nimi půjdou i někteří stuvající spolužáci, tak bych to klidně zkusila.

Moje dcera takhle loni chodila tři dny v týdnu na dopoledne do lesní školky a jeden den do malé soukromé, v pátek byla doma. Žádný problém s tím nebyl, vždycky večer jsme jí připomněli, kam jde zítra, líbilo se jí v obou a do obou se těšila. Fakt ale je, že obě ty školky fungovaly na principu „rodiče si volí model docházky“, v ani jedné to nebylo tak, že by se tam scházela přesně stejná skupina dětí každý den od pondělí do pátku. Takže dceři přišlo tak nějak normální, že kamarádka A je s ní ve školce v pondělí a v úterý, kamarád B v úterý a ve středu a ve čtvrtek jde zase ona jinam.
Teď už teda chodí do lesní školky na celý týden, ale maji ve skupině dost dětí, které chodí jen část týdne, plus do toho nějaké náhrady za omluvenou neúčast, takže se to různě střídá a nepozoruju, že by byl nějaký problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama