Reklama

Střídání krátkého a dlouhého cyklu - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.18 21:39
střídání krátkého a dlouhého cyklu - zkušenosti

V létě 2017 jsem po dlouhých 9 letech přestala brát HA. Hrozila jsem se, co nastane, ale naštěstí vše o. k., žádné extrémní změny jsem nezpozorovala. Vysadila jsem, protože jsem ji už nechtěla brát a taky se chceme v létě začít snažit o mimčo. Byla jsem v očekávání, jak to bude s pravidelností ms. Takže, cykly od té doby byly: 31, 33, 50, 28, 49, 28 a teď už jsem zase 44. den a zatím nic :-/ Nevím, co si o tom myslet - jeden vaječník špatně funguje? Máte někdo podobnou zkušenost? Podařilo se Vám bez problémů otěhotnět? Děkuji.

Reklama

Reakce:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 05.05.18 21:53

Hele, ja beru HA 11 let a prakticky od zacatku beru cca 3 plata v kuse, hodne me bolelo bricho, tak mi doktor doporucil, at to delam takhle. Ptala jsem se na to dvou gynekologu, oba mi rekli, ze pokud neni problem, tak OK - ale ze vsechny vlivy HA se objevi ve chvili, kdy zenska chce otehotnet. Ze nekomu to neudela nic, nekomu dlouho trva nez se da do kupy, a tak. Trochu to ve me zahlodalo, ted v 26 letech vim, ze dite spis nechci, ale buh vi, kdy mi zacnou tikat hodiny.

Takze bych jeste pockala, sice je to uz rok, ale zase po deviti letech brani HA bude asi chvili trvat, nez se to srovna. Porad se s doktorem a trvej na podrobnejsim vysetreni.

Tulipankaa
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 05.05.18 23:35

Jako by si psala o me…uplne jsme zdravi s manzelem ale uz 3roky se snazime a zatim nic, jako kazdy to ma jinak stejne se tu nemuzes s nikym srovnat ale hodne stesti :kytka:

Verun83
Echt Kelišová 8617 příspěvků 33 inzerátů 06.05.18 06:15

Jo vajecniky se stridaji a u jednoho trva dele vytvoreni/uvolneni vajicka, asi budes mit i ovu pozdeji, tim padem mas i pozdeji ms.

Eule
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 06.05.18 11:47

@Verun83
takže jeden vaječník má delší cyklus? může v tom být i něco zdravotního? nebo to nemusí ničemu vadit?

Verun83
Echt Kelišová 8617 příspěvků 33 inzerátů 06.05.18 14:36
@Eule píše:
@Verun83
takže jeden vaječník má delší cyklus? může v tom být i něco zdravotního? nebo to nemusí ničemu vadit?

Muzes mit i hnutou kostrc, nebo rotaci panve, muze byt nejak,,uskrip­nuty,,.
Na gynde si byla? Ze by koukla ultrazvukem a vyloucila cysty atd?

Eule
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 06.05.18 15:03
@Verun83 píše:
Muzes mit i hnutou kostrc, nebo rotaci panve, muze byt nejak,,uskrip­nuty,,.
Na gynde si byla? Ze by koukla ultrazvukem a vyloucila cysty atd?

no věc se má tak že zajít ke své doktorce je nadlidský výkon, chodí na operace a slouží ve 2 různých ordinacích, objednávací doba několik měsíců, pokud je to akutní, šoupnou člověka k jinému (ale většina z nich je dost hrozná, bohužel), navíc kvůli práci to není úplně jednoduché se tam dostat, když ona tam fakt více není, než je..
od asi 18ti jsem měla cystu, která byla vždy velikosti +-2cm, ale když jsem byla na poslední kontrole v lednu, tak tam už nebyla vůbec…

alisekR
Kelišová 5009 příspěvků 06.05.18 15:09

Brala jsem antikoncepci 14 let. Pak jsme chtěli miminko. První tehu hned po vysazení a hned samovolný potrat. Další těhotenství vzešlo z dlouhého cyklu, ovulace byla až po 24 DC. Po porodu nasazena Mirena. Celé dva roky s ní potíže. Pak vyjmutí s snaha o druhé miminko. Strašně dlouhé cykly, běžně kolem 45 dní, střídavě s kratšími kolem 30. Za dobu 9 měsíců jsem dvakrát potratila, pokaždé to bylo z dlouhého cyklu. Doktorka říkala, že dlouho zrající vajíčka jsou nekvalitní. Nakonec jsem otěhotněla z evidentně dlouhého cyklu, protože ovulace byla 26.den. Po druhém porodu mě dlouhé cykly trápí dál už 4 roky. Poslední tři jsou opět nad 44 dní. Další dítě nechceme, problém je pak neúměrně krvácení. Antikoncepci už nechci ani vidět, tím že jsem jí začala brát v 16 letech, kdy cyklus nebyl ustálen, jsem si zavinila dnešní potíže. Byla jsem i mezi tehotenstvima na hormonálním profilu. Teď před časem znova. Mám nižší jeden z hormonů, ale doktorce se to nezdá. Chtěla by, abych šla na laparo pro vyloučení endometriózy.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama