Střídání rodiču při hospitalizaci dítěte

1.1.20 23:28

Střídání rodicu při hospitalizaci detete

Zdravím, prosím vás nevíte někdo jak je to právně při situaci když je dítě hospitalizovane..hospit.me jako matku do šesti let dít. automaticky a co když musím třeba po 2dnech do práce a chtěl by se hosp.otec ditete. bylo mi řečeno že to nejde, nevíte někdo jak to je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2730
2.1.20 00:34

@katkacaajkova ahoj, my máme zkušenost z fakultky v HK, letos 2×. Střídali jsme se, ak bylo potřeba. Dcera je sice 8 leta, ale nechtela být po operaci sama, tak jsem tam byla poprvé já přes noc a část dne, pak mě vystřídal otec dítěte ( já byla těhotná a máme ještě jedno 6 létě doma). Takhle jsme střídali bez oznamování personálu týden v jakoukoli hodinu… Podruhé šla dcera na operaci, když jsem byla v porodnici - 2 dny po mem porodu :zed: a byl tam její otec a střídal se s babickama. Ty tam nespaly, ale byly třeba do půlnoci, kdy je vystřídal. Nic jsme nepodepisovali, v papírech byl u uvedeny jen on, poprvé zase jen já, jako zákonný zástupce. Kvůli věku, starší 6 let, jsme neměli nárok na postel, jen křeslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54559
2.1.20 09:16

@katkacaajkova ale jde…
Jen bývá problém, když je společný pokoj pro třeba 2 děti a je tam jiná maminka…a najednou tam místo tebe chlap :lol:
My se střídali taky…ale na pokoji jsem byla se synem sama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
903
2.1.20 09:49

Ahoj. Oba dva jste zakonni zástupci. Máte stejný nárok. Nenechte se odbýt. Zeptej se na to v Lize Lidských Práv. Mají i nějaké příručky ke stažení. Třeba Férová nemocnice. Možná to tam bude. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
2.1.20 09:53

Ahoj, já byla teď s dcerou v nemocnici a normálně se tam rodiče střídali, ale měli samostatnej pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16841
2.1.20 09:55
@Walburga píše:
Ahoj. Oba dva jste zakonni zástupci. Máte stejný nárok. Nenechte se odbýt. Zeptej se na to v Lize Lidských Práv. Mají i nějaké příručky ke stažení. Třeba Férová nemocnice. Možná to tam bude. :kytka:

Jako že tam bude i jiná maminka a nastěhuje se k ní chlap, protože já to chci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 10:00

Asi záleží na domluvě, já teď s dcerou byla 10 dní v nemocnici po operaci, ale byla jsem tam s ní furt, byl tam s jinou holčičkou i táta, ale furt jen on, nikdo se tam nestřídal. Ale určitě by to šlo, když jste oba rodiče a vysvětlíte, že jen jeden tam x dnů nemůže zůstat nonstop

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 10:02

Každopádně domluvit se a vysvětlit doktorovi a sestrám, ne tady na emiminu, tady bude mít každý jinou zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
903
2.1.20 12:12
@vokishka píše:
Jako že tam bude i jiná maminka a nastěhuje se k ní chlap, protože já to chci?

Problém s psanym textem? :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
903
2.1.20 12:15
@vokishka píše:
Jako že tam bude i jiná maminka a nastěhuje se k ní chlap, protože já to chci?

Pokud vím, dítě má právo na nepřetržitou přítomnost jednoho zákonného zástupce. Jak při hospitalizaci, tak při vyšetřeních. Jestli je to matka nebo otec má být jedno. Zákonnými zástupci jsou oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16841
2.1.20 13:26
@Walburga píše:
Pokud vím, dítě má právo na nepřetržitou přítomnost jednoho zákonného zástupce. Jak při hospitalizaci, tak při vyšetřeních. Jestli je to matka nebo otec má být jedno. Zákonnými zástupci jsou oba.

Ale jak k tomu přijde případně matka druhého dítěte na pokoji. U nás jsou pokoje po dvou a rozhodně bych tam s chlapem nebydlela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 16:16

@vokishka Leda doufat, že by byl volný i jiný pokoj a chlapa by tam přesunuli :lol: Pokud by ale dítě třeba nemělo matku, tak by se holt musel přežít i chlap. Taky by mi to ale bylo nepříjemné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
903
2.1.20 17:00

@Kristynka22 @vokishka mám kamaráda, kterýmu umřela žena a je s dítětem sám. A paničky by si ještě vymrčovaly, že tam chlapa nechtějí :roll: rodič jako rodič. Matka je něco víc nebo co? :pocitac: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
2.1.20 17:11

Tak tam asi nejste na hotelu. :D Myslím si, že ani ten chlap by z vás nebyl nadšený, ale jde snad o děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1279
2.1.20 17:16

@Walburga no ale tam bude problem to stridani, ne tatinek. My u planovanych hospitalizaci museli hlasit na pediatrii i pohlavi dospelyho doprovodu, protoze proste tatinci byli s tatinkama a maminky s maminkama. Takze tam by se musely deti stehovat z pokoje na pokoj a nemocnice neni nafukovaci, bohuzel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama