Střídavá péče, aby se vyhnul alimentum

318
2.3.21 14:15

Střídavá péče, aby se vyhnul alimentum

Dobrý den, naše dítě brzy dovrší 9 let. Jeho otec na něj platí po dobu 5 let alimenty a má rozšířenou péči. 5 let beze změny. Chci zažádat o zvednutí. Bojím se, že pak bude chtít střídavju týden- týden…jako takovou „pomstu“. Syna dává na starost přítelkyni a ta se po něm vozí. Kolikrát mi domů přijede úplně labilní, ubrečený dítě. Jak to udělat nebo se na to vykašlat. Na sociálce mi řekli, že pak by zkoumali, jestli teda střídavku doporučit. To že je kluk věčně sám s macechou nikoho nezajímá. Tatínci mají přeci práva…a co takhle povinnosti. Jinak doplním. Ex není žádný chudáček a alimenty platí poměrně nízké. Na jednu stranu si říkám, že zvednutí je logické..na druhou nechci rozpoutat bitvu. On je fakt magor člověk a v hádkách se vyžívá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1066
2.3.21 14:20

A kolik plati? Ma jeste jine deti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
2.3.21 14:21

@lenkahav 5 tisíc a oba máme další dítě. Má velkou firmu. Pro něj to není žádná částka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
2.3.21 14:23

Ještě jedna věc. Klukovi nekoupí nic navíc. Nezaplatí mu ani doučování, očkování natož bačkory do školy. Dodržuje zákon :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
2.3.21 14:28

U nás stejné. Jen 4tis, dite jediné nase 9 let.Az na to, ze ho miluje.
Navíc neda ani h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1396
2.3.21 14:28

Nevím, kde žijete, jaké máte náklady, ale vydržela bych a zvýšení nepožadovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
829
2.3.21 14:31

No mám čerstvou zkušenost se zvedáním výživného v tomto roce 8) ted v době covidu bych o zvýšení tím pádem rozhodně nežádala. Je velká pravděpodobnost, že to neprojde a spíš si přiděláš potíže, pokud je to jak říkáš magor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6707
2.3.21 14:34
@kruel píše:
No mám čerstvou zkušenost se zvedáním výživného v tomto roce 8) ted v době covidu bych o zvýšení tím pádem rozhodně nežádala. Je velká pravděpodobnost, že to neprojde a spíš si přiděláš potíže, pokud je to jak říkáš magor.

Jak, že bys v době Covidu o zvýšení nežádala? Deti v Covid době nepotřebují jíst, oblékat se, nepotřebují techniku na výuku…? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76021
2.3.21 14:36
@janickaIII píše:
Jak, že bys v době Covidu o zvýšení nežádala? Deti v Covid době nepotřebují jíst, oblékat se, nepotřebují techniku na výuku…? :nevim:

No, při 5000,– na devítileté dítě bych byla ráda, že mám klid a nějaké zvyšování by mě nenapadlo ani omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
2.3.21 14:39

To je ale dost. Proc bys chtela zvysit? Nevystacis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
829
@janickaIII píše:
Jak, že bys v době Covidu o zvýšení nežádala? Deti v Covid době nepotřebují jíst, oblékat se, nepotřebují techniku na výuku…? :nevim:

To ano…to nezpochybnuju, ale tatínek může mít s firmou trochu „potíže“ at už vymyšlené a podpořené covidem, nebo doopravdy. A věř, že na to soud slyší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6707
@j.a.n.i1 píše:
No, při 5000,– na devítileté dítě bych byla ráda, že mám klid a nějaké zvyšování by mě nenapadlo ani omylem.

Asi záleží, jak je na tom otec. Ano dle tabulek v pohodě. Ale dítě by mělo mít nárok na podobný standard jako jeho otec. Asi má zakladatelka pro zvýšení důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6707
2.3.21 14:40
@kruel píše:
To ano…to nezpochybnuju, ale tatínek může mít s firmou trochu „potíže“ at už vymyšlené a podpořené covidem, nebo doopravdy. A věř, že na to soud slyší.

Záleží v cem podniká. Ale to asi zakladatelka moc dobře ví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
2.3.21 14:42

Opravdu by člověk měl být rád a neřešit? To může říct člověk, co tohle nikdy neřešil. Tatínek doma koupi bazén, el. auto, psa, motorku, telefon, herní konzoli..to vše jen tak..bez zásluh…a doma matka, co se s ním učí, snaží se ho vést ve sportu a aby neměl v hlavě velké prázdno. Kdyby tam nebyla ta fúrie macecha, tak už ho má koupeného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3796
2.3.21 14:43

Ale ono se doplácí výživné i u střídavky. Kamarád má dítě ve stridavce a na popud advokatky si nechali stanovit alimenty a protože on má větší příjmy, doplácí exce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat