Střídavá péče, jak je to s hypotékou - dají mi ji?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Manicka14789
Povídálka 14 příspěvků 23.02.18 13:57
Střídavá péče jak je to s hypotékou - dají mi ji?

Ahoj, už po 2. žádám o hypotéku… Zatím nemám smlouvu na neurčito, ale brzy mít budu, když jsem žádalapoprvé o hypotéku, řekli mi, že mi jí nedají, protože nemám smlouvu na neurčito. Nyní mi jí zamítli proto, že mám děti ve výlučné péči, zatím jsem samoživitelka, ale s,,manželem,, jsme se dohodli na střídavé péči ( dělá v německu ), ale vůbec nevím jak je to teď s tou hypotékou, když máme tu střídavou péči, plat mám slušný, měsíčně mi zbýva 10 000 a to teď platím nájem + energie a ještě k tomu mám děti skoro jen já, jelikož střídavka je jen na oko kvůli kindergeldům. Vůbec nechápu, proč když mám stálý dostatečný příjem, tak mi nechtějí dát hypotéku a radši musím 10 000 platit někomu do cizí kapsy, opravdu mě to štve, jelikož už jsem mohla mít část,,svého,, bytu splacený.

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 20325 příspěvků 23.02.18 14:02
@Manicka14789 píše:
Ahoj, už po 2. žádám o hypotéku… Zatím nemám smlouvu na neurčito, ale brzy mít budu, když jsem žádalapoprvé o hypotéku, řekli mi, že mi jí nedají, protože nemám smlouvu na neurčito. Nyní mi jí zamítli proto, že mám děti ve výlučné péči, zatím jsem samoživitelka, ale s,,manželem,, jsme se dohodli na střídavé péči ( dělá v německu ), ale vůbec nevím jak je to teď s tou hypotékou, když máme tu střídavou péči, plat mám slušný, měsíčně mi zbýva 10 000 a to teď platím nájem + energie a ještě k tomu mám děti skoro jen já, jelikož střídavka je jen na oko kvůli kindergeldům. Vůbec nechápu, proč když mám stálý dostatečný příjem, tak mi nechtějí dát hypotéku a radši musím 10 000 platit někomu do cizí kapsy, opravdu mě to štve, jelikož už jsem mohla mít část,,svého,, bytu splacený.

Promiň, ale ještě v lednu jsi psala, že: „Jejda, to abych už opravdu začala šetřit, to jsou tedy pálky, opravdu… hlavně tedy za tu aktovku a penál… my právě vycházíme jen tak, ale zase v září půjdu do práce a pak si už přilepšíme, ale to asi učitelkám nevysvětlím, že 1. výplatu dostanu až v září.“

Někteří lidé se fakt do dluhové pasti hrnou hlava nehlava.

10 tisíc pro tři lidi není žádný zázrak.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9869 příspěvků 23.02.18 14:15

@Manicka14789 Ony to jsou hezké počty, ale když jsi v nájmu a něco se Ti stane a třeba nemůžeš chodit do práce (a to je jedna dvě, infekce nebo úraz), tak Ti aspoň stát přispěje na nájem, pokud je přiměřený… když budeš mít hypo, nedá Ti nikdo nic, a banka se s Tebou mazlit nebude (nehledě na to, že nemovitosti jsou teď drahé, a pokud budete mít něco v okrajové kvalitě, může to v případě zpomalení ekonomiky jít hodnotou i dolů).

To, že teď Ti to tip top vychází (aktovky jsou začátek, pak přijdou výlety, kroužky, možná počítač do školy atd.), když jsi zaměstnaná a celý měsíc v práci, zaplaťpámbu banky neuchlácholí, a počítá s tím, že do problémů můžeš sklouznout snadno.

Žena 007
Nováček 10 příspěvků 23.02.18 14:25

Ahoj,
při střídavé péči většina bank bohužel děti počítá stejně jako by byly ve výhradní péči na náklady. Navíc u střídavky obvykle druhý rodič neplatí žádné (nebo velmi nízké) výživné.
Nicméně celé je to o příjmech a úsporách. Dnes je velmi složité dostat hypotéku na 100% kupní ceny (+ případné 4% na platbu daně z převodu nemovitosti), takže při hraničních příjmech je třeba vykázat aspoň 20% z výše hypotéky vlastní zdroje, aby to bylo průchozí.
Obrať se na zkušeného fin. poradce, propočítá ti to na konkrétní čísla a tvoji situaci. Ono totiž z toho jde vybruslit i méně tradičními řešeními (dočasná zástava domu rodičů, spolužadatel,…)

Anonymní  23.02.18 14:36

Mně dali u stridave péče navíc k příjmu 2000, - na dvě děti. Jinak deset tisíc navíc mi nepřijde moc. Já mám čistý příjem 19.000 a maximální hypotéku mi dali 800.000,–, což je splatka 3019,– měsíčně. Víc ne, takže nevím na jak vysokou hypotéku vůbec dosáhneš.

Kat80
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 1 inzerát 23.02.18 14:50

A kde je přítel, který tě na rukou nosil, pořídil 3+1…

Cuddy
Extra třída :D 14928 příspěvků 23.02.18 14:57

Banka neni charita, to, ze Tobe skutecne zbyva 10 tis neznamena, ze ti tahle castka bude zbyvat i ve vypoctech banky.

Bábrdl
Generální žvanilka 20325 příspěvků 23.02.18 15:03
@Kat80 píše:
A kde je přítel, který tě na rukou nosil, pořídil 3+1…

Pracuje v Německu, kde má na sebe fiktivně přepsané ty děti? :think:

Kat80
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 1 inzerát 23.02.18 15:10

@Bábrdl ne ne, to by měl být bývalý manžel, v listopadu měla pisatelka přítele… proto mě teď zajímá, proč chce hypotéku

Lama Lama
Hvězda diskuse 46956 příspěvků 1 inzerát 23.02.18 16:46

No, asi ti to nevychází dost bonitní, rezerva a tak…
Jestli máš děti ve výhradní péči nebo ve střídavce je fuk, z hlediska banky máš doma 2 vyživované děti bez příjmu. Není to tak, že ve střídavce ti budou počítat jen půl dítěte.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Učíte za peníze kouřit děti! Youtuber Kovy griluje Boučka a spol. kvůli reklamě na IQOS

Mezinárodní filmový festival ve Varech nebyl letos jen ve znamení filmu a... číst dále >

Idioti, vydělávám více než vy a chlastám za vaše peníze! Bosák se opřel do kritiků

Jaromír Bosák je hvězda České televize a pravděpodobně nejoblíbenější... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Reklama