Střídava péče když se neznají

Anonymní
17.6.21 06:41

Střídava péče když se neznají

Ahoj, potřebuju poradit. Dceřin otec je v zahraničí. Nevidaji se. Alimenty posílá jak se mu to hodí. Ma vlastní rodinu taktéž i ja. Viděli se naposledy když dceři byli dva. Nyní ji je 6, za otce bere nynějšího přítele, který se o ní uz 5 let stará. A otcem si volala od těch dvou let asi tak max 5×.
On se chceš vracet do Čech..
Bojím se ze bude chtít střídavou péči a ja nevím zda ji chci uz proto ze dceru vlastně vůbec nezná a vůbec ho nezajímá. ☹️
V péči ji mám ja.
Jak velká šance te střídavé péče je? ☹️
Děkuju mockrát…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64457
17.6.21 06:55

Co je nejdřív normálně seznámit atd? Střídava péče je to poslední. Když doteď neměl zájem, myslíš, že se to hned po návratu do ČR změní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32905
17.6.21 06:57
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuju poradit. Dceřin otec je v zahraničí. Nevidaji se. Alimenty posílá jak se mu to hodí. Ma vlastní rodinu taktéž i ja. Viděli se naposledy když dceři byli dva. Nyní ji je 6, za otce bere nynějšího přítele, který se o ní uz 5 let stará. A otcem si volala od těch dvou let asi tak max 5×.
Bojím se ze bude chtít střídavou péči a ja nevím zda ji chci uz proto ze dceru vlastně vůbec nezná a vůbec ho nezajímá. ☹️
V péči ji mám ja.
Děkuju mockrát…

Velká není. Ale pokud udělá vše proto, aby dceru vídal, budeš mu to muset umožnit. Nemáš na ni monopol. Ale vzhledem k tomu, jak se choval před tím, nepočítám, že by se stal otcem roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16014
17.6.21 07:02
@Anonymní píše:
V péči ji mám ja.
Děkuju mockrát…

Stridavky bych se v tomto pripade nebala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
17.6.21 07:03

Nemůže do života dítěte vtrhnout po letech jen tak její táta. Vlastně je to pro ni cizí člověk. Myslíš že bys ze začátku musela být snimi při setkání apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13673
17.6.21 07:05

Střídavou péči soud hned nedá. Vždyť se dcera s otcem nezná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
17.6.21 07:26

Tak toho se ale vůbec neboj. Nám soud stridavku schválil pro šestiletého, ale jen po dvou nebo třech dnech a jen proto, ze už jsme si ho dávno takto střídali, protože jsem tehdy pracovala na dvanactihodinove směny. Jinak by nám to nedali, což nám i řekli, dávají to jen pro starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 07:56

@Semtex děkuju za uklidnění. Ja si to jen nedovedu představit.. Přece jen vůbec nic o ni neví.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 07:57

Holky děkuju vam za reakce. Uvidíme jak to dopadne. Dokonce před pár měsíci mi napsal ze uz ji nechce at si ji na sebe napíše nynější přítel.. Pak zase otočil atd.. Zřejmě sam neví co chce.

• Citovat
  • Nahlásit
26009
17.6.21 08:01
@Anonymní píše:
Holky děkuju vam za reakce. Uvidíme jak to dopadne. Dokonce před pár měsíci mi napsal ze uz ji nechce at si ji na sebe napíše nynější přítel.. Pak zase otočil atd.. Zřejmě sam neví co chce.

To je vtipálek. Jestli je v RL tak se dítěte vzdát nemůže. Leda by ho soud zbavil práv a odpovědnosti. A to nejde jen tak.
Podle mě vůbec netuší jak to funguje. Po návratu bych nějaký vyšší zájem očekávala. Ale se střídavou péčí hned tak z pleziru neuspěje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32905
17.6.21 08:01
@Anonymní píše:
Holky děkuju vam za reakce. Uvidíme jak to dopadne. Dokonce před pár měsíci mi napsal ze uz ji nechce at si ji na sebe napíše nynější přítel.. Pak zase otočil atd.. Zřejmě sam neví co chce.

Tu zprávu sis schovala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3000
17.6.21 08:08
@Anonymní píše:
V péči ji mám ja.
Děkuju mockrát…

Aktuálně ne, ale čím víc budeš spolupracovat při obnově kontaktu biologického otce s dítětem, tím širší styk by mohl dostávat a případně by z toho ta střídavá péče mohla časem vyplynout.

Právo dítěte na oba rodiče je jedna věc, jak moc si tím pečující rodič nechá nebo nenechá rozbordelit svou novou rodinu, je jiná věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
17.6.21 08:13

Tak hned den po návratu střídačku nedostane, ale časem klidně ano. Pokud ji bude chtít vídat, tak ty mu nemůžeš bránit. Může začít postupně, napřed s tebou, pak bez tebe postupně prodlužovat, pak i přes noc… No a za rok, dva klidně ta Střihavka být může. Že už máš novou super rodinu je sice pěkný, ale je to její táta. Ona není v tvém vlastnictví. Je blbý, že se doteď nestaral, důvody nikdo nezname, ale pokud od teď chtít bude, musíš mu to umožnit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
17.6.21 08:15

Střídavky se neboj - a ani změny jeho charakteru. Když tě to tolik trápí, zajdi na ospod a poptej se tam, budou vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 08:16

@Russet ano mam schované všechny zprávy.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat