Střídavá péče – od kolika let se ptají dítěte

175
13.6.21 16:02

Střídavá péče- Od kolika let se ptají dítěte

Dobrý den,
Nevíte někdo z vlastní zkušenosti, od kolika let se ptá soud dítěte, u koho chce být?
Dcera 7let žije dosud se mnou otec si ji bere ob víkend, nyní chce otec střídavou péči.
My 2, já a on spolu téměř nekomunikujeme, zejména proto nechci střídavou péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11495
13.6.21 16:20

@ZustanSeMnou Možná by jste spolu měli začít komunikovat. Pokud má otec o dítě zájem, a zažádá si o střídavou péči, tak mu asi bude vyhověno. Ono vidět dceru jednou za 14dní je prostě málo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13059
13.6.21 16:22

Znama trvala na svereni deti matce. Otec deti chtel stridavku. Nakonec odvolaci soud rozhodl o stridave peci.
Skoro spolu nekomunikuji, ale stridavku maji. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
13.6.21 16:24

@arinecka
To je právě to, že spolu nekomunikujeme.
Když pro dceru přijde čeká před domem, to samé při privedeni zpět.

Když mu volám kvůli dceři, z 90% telefon nevezme.

Jak s ním začít komunikovat, když jsem ho viděla posledních 5 let jen „z rychliku“?

Při střídavé péči bych o dceři vždy neměla žádné zprávy.. jako když s ní jel loni na dovolenou, skusne jsem se sms zeptala, kam jedou, a teprve po urážkach mi sdělil místo.

Od kolika let se tedy soud ptá dítěte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
13.6.21 16:25

@omites

To je tedy noční můra:(

Jak s tedy domlouvaji na provozních záležitostech bez komunikace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11495
13.6.21 16:30
@ZustanSeMnou píše:
@arinecka
To je právě to, že spolu nekomunikujeme.
Když pro dceru přijde čeká před domem, to samé při privedeni zpět.

Když mu volám kvůli dceři, z 90% telefon nevezme.

Jak s ním začít komunikovat, když jsem ho viděla posledních 5 let jen „z rychliku“?

Při střídavé péči bych o dceři vždy neměla žádné zprávy.. jako když s ní jel loni na dovolenou, skusne jsem se sms zeptala, kam jedou, a teprve po urážkach mi sdělil místo.

Od kolika let se tedy soud ptá dítěte?

Soud se dítěte asi ptát na tohle nebude :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
13.6.21 16:31

@arinecka

Od kolika let se tedy soud dítěte ptá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13059
13.6.21 16:32
@ZustanSeMnou píše:
@omites

To je tedy noční můra:(

Jak s tedy domlouvaji na provozních záležitostech bez komunikace?

Nijak - preda mu v nedeli vecer deti a on je dalsi nedeli vecer doveze. V zasade deti s aktovkama odesle od jednoho auta k druhemu, nejde s nima.
V tydnu, kdy jsou u otce, nechodi na krouzky, protoze on je tam odmita vodit. Skolu maji tedy nastesti celou dobu stejnou. Nekomunikuji vubec o nicem, ona s nim odmita mluvit.

Ja mam s exmanzelem spolecnou peci a domlouvame se na spouste vecech. Naposledy jsme treba hledali synuv mobil. Nakonec byl v autobuse. Ex to vykomunikoval s CSAD a ja letela k te konkretni lince prevzit mobil. Podle me je komunikace zaklad. Ale ne kazdy se chce domluvit. Pak to odskacou deti. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13059
13.6.21 16:34
@ZustanSeMnou píše:
@arineckaOd kolika let se tedy soud dítěte ptá?

Myslim, ze soud se neptal. Byly udelany znalecke posudky. Jedno dite bylo na 1. stupni, druhe skolkove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
13.6.21 16:36

@omites

To je přesně to, čeho se obávám i já…ze v týdnu, kdy by byla u otce, by byla de facto odrizla..

A kupování čehokoli, když je střídavé péče, má to být přece vše napůl, a při nekomunikaci?

To máte hezky vyřešené, matně si léta zpět vybavuji tvůj příběh..exmanzel je dle všeho milující otec..jenže otec naší dcery je milující naoko a má ji 6. Přítelkyni od rozchodu..
Nekomunikuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
13.6.21 16:37

@omites

Tak to je něco:(

Takže ona týden o dětech prakticky neví, že.
A jak kupují cokoli pro děti bez komunikace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13059
13.6.21 16:45
@ZustanSeMnou píše:
@omites

Tak to je něco:(

Takže ona týden o dětech prakticky neví, že.
A jak kupují cokoli pro děti bez komunikace?

Nevi. Deti ji povykladaji pak. A nebo se mozna uz za ty roky ani nepta.
Nekupuji nic dohromady… Veci do skoly nakoupila ona. K ex je posle v tom v cem jsou a co cely tyden nosi, o to se nestara. To je starost otce, kdyz je chtel. Znamky vidi v elektronicke zakovske.

No my jsme to uz za 4 roky hezky vypilovali. Synovi je 10. Ma mobil a kdyz neco po me potrebuje, tak vola i od taty. Neni problem ani zvednout telefon a zavolat ex, kdyz muze, tak telefon zvedne. Nekdy, kdyz ma ex odpoledni, komunikuji i s jeho novou zenou. Uplna idylka :jazyk: Jako mohla bych si na nektere veci postezovat, ale jsou to vlastne prkotiny, takze radsi neresim. Hlavne kdyz je dite v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25969
13.6.21 16:48

@ZustanSeMnou kamarádky dceři je 7 a ptají se jí. Zatím tedy ne soud, ale ospod. Ještě kvůli covidu a nařízené mediaci soudní stání neměli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
13.6.21 16:58

@omites
A jak vše platíte?
Vše napůl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175