Střídavá péče přes nesouhlas matky

Anonymní
27.5.21 15:22

Střidava peče přes nesouhlas matky

Dobrý den.
Ráda bych se zeptala maminek, které mají zkušenosti s soudem určené střídavé péče i přes Váš nesouhlas.

Ještě ideálně pokud byl Vás partner velmi problémový?

Máme teď 9 měsíční holčičku a můj partner je podle mě psychopat nebo já nevím co to je. Není možné s ním podle mně prostě normálně žít. Neustále naštvaný, uražený, vztahovačný a neustále na mě křičí či se vzteká ale on to vůbec podle mě nevnímá že to dělá. Když mu řeknu ať na mě nekřičí tak mi řekne že na mě nekřičí…ale to není pravda. Neustále se hádáme, protože já se neumím neohradit nebo se nebránit. A já teď řeším a upřímně, velmi se trápím, zda s ním zůstat a nejspíš být cely život v bitvě a být nešťastná nebo se rozejít ale ztratit dítě. (Nebydlíme teď spolu, ale on staví dům do kterého se máme v horizontu měsíců stěhovat) Já nevím co je pro mě horší asi ztratit dítě. On chce střídavou péči ale já si neumím představit že mi ji odvede a bude na ni třeba zlý a za tam nebudu abych se ji zastala nebo ji utěšila.

Nechci mu bránit v kontaktu s dcerou ale neumím si představit že ji půlku života neuvidím a že ona bude chuděrka žít s batůžkem a nebude mít nikde domov. A nechci aby ji ubližoval. Teď je na ni hodný ale to ještě nemá názor a nevzdoruje.

Byla jsem dnes u právničky a ta mi řekla že mnohdy i přes psychologické posudky se to těm otcům kolikrát podaří.

Stalo se to někomu z Vás? Jak jste to zvládly? Nechci takto žít dál ale nevím jestli unesu takové odloučení od dcery když to prohraju.

Předem moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9266
27.5.21 15:26

Hele když sis s ním dítě delala, tak byl určitě milionový. Psychopat je až v případě, že s tebou ve všem nesouhlasí. A jakého otce jsi vybrala, takového má. Je to jenom tvoje volba. Nadávek jen a jen sama sobě.

A pokud bude otec chtít střídavou, tak ji nejspis dostane. Není nic o tom, že matka je víc a lepší rodič než otec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
27.5.21 15:27

Proč máš tedy s magorem dítě? On tě někdo nutil? To dítě to odnese tak jako tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7089
27.5.21 15:32

Tak jestli nechceš aby žila s batůžkem tak ho nech péči otce to je taky možnost. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
27.5.21 15:32

Promiň, ale mají pravdu. Ty jsi s ním tu dceru před rokem a půl zplodila a teď je to psychopat? Výběr otce dítěte je to nejdůležitější rozhodnutí v životě. Všechno ostatní lze změnit. Můžeš se vzdělat, rozvést, změnit bydliště, najít si nový přátele, ale otce svých dětí nezměníš.
No, otec má stejná práva k dceři jako ty, takže ano, pravděpodobně dostane střídavou péči a ty s tím nejspíš neuděláš vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
27.5.21 15:35

@Cenarius @martina.se to se budete navazet do všech komu nevysel vztah s rodičem jejich dítěte? Zakladatelka položila normální otázku, neslo by nereagovat když umíte byt jen arogantní a nic přínosneho k tématu nemáte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3882
27.5.21 15:37

No holky by mohly trochu brzdit :roll: proč tolik jedu? Když opomenu, že máš dítě s blbem(ano, tvoje chyba, asi se nezměnil za rok a půl), tak zakhle malé dítě do stridavky nikdo nedá. Starší jo, ale nejdřív od 2-3 let i to je dost. Nechápu, proč jí strašite🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21657
27.5.21 15:38

Do tří let je střídavá péče dost nepravděpodobná. Otec je taky rodič, tobě je blbě z toho, že ti chce dítě vzít, jemu může být stejně blbě z toho, že mu ji chceš vzít ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9266
27.5.21 15:44
@Urubamba píše:
@Cenarius @martina.se to se budete navazet do všech komu nevysel vztah s rodičem jejich dítěte? Zakladatelka položila normální otázku, neslo by nereagovat když umíte byt jen arogantní a nic přínosneho k tématu nemáte?

Já jsem jen těžce alergický na to, že na udělání dítěte je ten chlap víc než dobry, ale najednou je z něj psychopat. Čirou náhodou, během roku nebo dvou. A najednou zakladatelka je ta jediná, která dokáže svému dítěti dát vše potřebné, otec je sproste hovado, které dítě nemá znát. Takže podle mě zakladatelka kecá, a jediny o co jí jde je to, že se nechce s bývalým vůbec bavit a není absolutně schopna s ním řešit výchovu jejich SPOLECNEHO dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.21 15:45

Omlouvám se všem. Ale neměla jsem tuto diskuzi tady zakládat. Chtěla jsem zjistit zkušenosti jiným maminek v podobně situaci. Ted mi to jen ještě víc ubližuje.

Nikdo z Vás neví proč se to stalo a co k současné situaci vedlo. Proto mě nesuďte prosím jako největší pi… světa. Kdo nezažil vztah s takovým člověkem ať nesoudí. špatně se zamilovat není až taková výjimka a tito lide dokud nemají nad vámi navrh tak se zas tak neprojevují. Ja myslela, že je to prostě akorát netrvák. Po narození dcery se to projevilo a ja se s tím snažila nějak bojovat, nějak to řešit ale nikam to nevede.

Potřebovala jsem slyšet podporu a ne nadávky.
Nevadí, stejně jako za všechno si mužů sama.

• Citovat
  • Nahlásit
6391
27.5.21 15:46

A jak by si představoval tu střídavou péči, nechodí do práce nebo co.. Dite je malé, pochybuje, že v tomhle věku by se otec domohl střídave péče přesně půl na půl. I když z okolí má zkušenost, že asi 18mesicni dite bylo ve střídave peči, otec ho měl asi 12 dnů v měsíci, různě podle toho jak měl volno v praci, v kuse maximálně 2dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33010
27.5.21 15:48
@Anonymní píše:
Dobrý den.
Ráda bych se zeptala maminek, které mají zkušenosti s soudem určené střídavé péče i přes Váš nesouhlas.

Ještě ideálně pokud byl Vás partner velmi problémový?

Máme teď 9 měsíční holčičku a můj partner je podle mě psychopat nebo já nevím co to je. Není možné s ním podle mně prostě normálně žít. Neustále naštvaný, uražený, vztahovačný a neustále na mě křičí či se vzteká ale on to vůbec podle mě nevnímá že to dělá. Když mu řeknu ať na mě nekřičí tak mi řekne že na mě nekřičí…ale to není pravda. Neustále se hádáme, protože já se neumím neohradit nebo se nebránit. A já teď řeším a upřímně, velmi se trápím, zda s ním zůstat a nejspíš být cely život v bitvě a být nešťastná nebo se rozejít ale ztratit dítě. (Nebydlíme teď spolu, ale on staví dům do kterého se máme v horizontu měsíců stěhovat) Já nevím co je pro mě horší asi ztratit dítě. On chce střídavou péči ale já si neumím představit že mi ji odvede a bude na ni třeba zlý a za tam nebudu abych se ji zastala nebo ji utěšila.

Nechci mu bránit v kontaktu s dcerou ale neumím si představit že ji půlku života neuvidím a že ona bude chuděrka žít s batůžkem a nebude mít nikde domov. A nechci aby ji ubližoval. Teď je na ni hodný ale to ještě nemá názor a nevzdoruje.

Byla jsem dnes u právničky a ta mi řekla že mnohdy i přes psychologické posudky se to těm otcům kolikrát podaří.

Stalo se to někomu z Vás? Jak jste to zvládly? Nechci takto žít dál ale nevím jestli unesu takové odloučení od dcery když to prohraju.

Předem moc děkuji.

V mém okolí je to tak, že kdo střídavku chtěl, ten ji dostal. Jakože fakt chtěl, ne že tím jen vyhrožoval matce.

Ale pokud si uvědomuju, žádnému z těch dětí nebylo méně než tři, alespoň si to myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35115
27.5.21 15:51

Do 3 let se střídavá péče nedává, protože podmínkou čerpání rodičovského příspěvku je celodenní a řádná péče o dítě, většinou se volí rozšířený styk.
Po 3. roce je ale velmi pravděpodobná, pokud má podmínky a o dítě zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64524
27.5.21 15:51
@Cenarius píše:
Já jsem jen těžce alergický na to, že na udělání dítěte je ten chlap víc než dobry, ale najednou je z něj psychopat. Čirou náhodou, během roku nebo dvou. A najednou zakladatelka je ta jediná, která dokáže svému dítěti dát vše potřebné, otec je sproste hovado, které dítě nemá znát. Takže podle mě zakladatelka kecá, a jediny o co jí jde je to, že se nechce s bývalým vůbec bavit a není absolutně schopna s ním řešit výchovu jejich SPOLECNEHO dítěte.

To ti můžou objasnit, jen ty postižené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.21 15:53

Je to hrozné, že jste všichni tak zlý. Ale co jsem tam asi mohla čekat, když jsem taková kráva. Stačí, že to mám doma.

Než jsem ho poznala tak jsem byla úspěšná nezávislá žena ale teď si připadám jako hromádka neštěstí.

Řekly mi, že nemůžu mít děti a nakonec se to zázrakem povedlo a tak jsem doufala že je to jen nervák a že to nějak půjde. Nechtěla jsme to dávat pryč.

Děkuji všem za vaše názory. Jen jste mi potvrdili že si za to mužů sama.
Nechme to být. Stejně si to musím vyřešit sama.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat