Střídavá péče - trvalé bydliště, pasy, zdrav. průkazky dětí

Anonymní
20.5.18 08:43

Střídavá péče - trvalé bydliště, pasy, zdrav. průkazky dětí

Ahoj, čeká nás rozvod a střídavá péče. Mám pár otázek, co vše zahrnout do dohody o dětech? my zatím nemáme žádné bydlení, prodáváme dům. pak půjdeme do pronájmu. máme dvě děti, jak tedy vymyslet, kde budou mít trvalé bydliště? který rodič má u sebe pasy a zdravotní průkazky? máte to ošetřeno v dohodě? Prosím o vaše zkušenosti, aby ta naše střídavka mohla být co nejhladší. počítám s tím, že co tam nebude, na tom už se s manželem nedohodnu. děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2545
20.5.18 08:48

Nemáme sice střídavou péči, ale pasy máme dva a zdravotní průkazky taky máme dvě, prostě si jeden rodič vyžádal vystavení dalšího pasu, průkazu. Každý rodič se stará „o svoje“. Na TP jsme se shodli. Jen občanský průkaz lze vystavit jen jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31708
20.5.18 08:52

Na trvalém pobytu se musíte dohodnout nebo rozhodne soud a většina dokladů jde vystavit dvakrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9474
20.5.18 08:57
@lamicina píše:
zdravotní průkazky taky máme dvě

mně na zdravotní pojišťovně řekli, že tohle nelze. vystavením nového průkazu automaticky pozbývá platnost průkaz starý :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7034
20.5.18 09:02

@sagina mne to bylo take receno ;)

jinak v rozsudku stejne tyhle drobnosti mit nebudete a pravne vymahatelny je jen rozsudek. Ale meli byste si ty dokumenty predavat pri predani deti, staci jet na Slovensko a uz dite potrebuje pas. Co se tyce bydliste tak se domluvte, jinak to musi rozhodnout soud.(pokud jeden z vas muze dosahnout na pobirani pridavku na deti tak bych deti prihlasila tam, kde to je mozne)

Příspěvek upraven 20.05.18 v 09:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2545
20.5.18 09:02
@sagina píše:
mně na zdravotní pojišťovně řekli, že tohle nelze. vystavením nového průkazu automaticky pozbývá platnost průkaz starý :nevim:

u nás bez problémů, máme dva a oba platné respektive se jimi bez problémů prokazujeme při ošetření dítěte. Očkovací průkaz máme jen jeden, ale ten moc nepotřebujeme často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64171
20.5.18 09:05

V dohode name nic. Ma to ten, kdo je potreboval posledni. Mozna to rozhodime-ja obcanky, on pasy. Prukazky pojistovny mame dvoje. Jinak steci ofocene. Bydliste podle dohody, v zasade je to treba resit jen s ohledem na spadovost budouciskoly. Skolky, jinak je to fuk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64171
20.5.18 09:07
@sagina píše:
mně na zdravotní pojišťovně řekli, že tohle nelze. vystavením nového průkazu automaticky pozbývá platnost průkaz starý :nevim:

A jak to u dokrtora poznaj?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64171
20.5.18 09:08
@lamicina píše:
u nás bez problémů, máme dva a oba platné respektive se jimi bez problémů prokazujeme při ošetření dítěte. Očkovací průkaz máme jen jeden, ale ten moc nepotřebujeme často.

My ockovak nemame ani jeden nni :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.18 09:11

@lamicina jakou máte zdr. pojišťovnu?

• Citovat
  • Nahlásit
968
20.5.18 09:13

Vubec nechci rypat, ale pro stridavou peci je podstatne prave to, abyste byli schopni mezi sebou bez problemu komunikovat a domlouvat se v klidu a v zajmu deti, protoze tech situaci, ktere budete muset resit je o hodne vic nez pri klasickem usporadani - deti k tatovi na vikend. Mluvim z vlastni zkusenosti, dite mame ve stridavce od jeho 4 let, takze uz takhle fungujeme 8 let. Prukazku pojistovny, litacku na mhd, vlak, atd jsme si predavali v tasticce vzdy s ditetem, rodny list, pas, ockovak, proste to, co neni potreba stale jsem mela u sebe ja a nebyl problem na vyzadani predat. Pas atd zarizoval ten, kdo to proste potreboval nebo mel cas to zaridit. Trvaly pobyt ma dcera u taty, protoze jsem odtamtud odesla do podnajmu ja, bydli v baraku, takze se nebude jeji bydliste menit tak casto jako moje podnajmy. Nevim, jak stare mate deti. U skolkoveho jsme si dite predavali vzdy v pondeli, rano odvedl jeden a odpo vyzvedaval ten, ci tyden zacinal, abysme si nenarusovali vikendove plany. U vas bych ten trvaly pobyt resila podle toho, jak daleko budete od sebe, protoze dle trvaleho pobytu deti se spada do skoly, k lekarum apod. Kdyby te jeste neco zajimalo, klidne se ozvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64171
20.5.18 09:14

Funguje to bez problemu. Sama jsem zdravotnik a netusim, jak bych poznala, ze prukazka neplati a j d po ni. Vydana dalsi, pokud jepreddatemexpirace. Neni to ani podvod, pojisgeni je platne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2545
20.5.18 09:15
@Anonymní píše:
@lamicina jakou máte zdr. pojišťovnu?

Měli jsme 209 a ted máme 211, u obou dvoje průkazky bez problémů. Jinak na různé akce s oddílen, tábory a k babičce ji kopíruji, k ošetření to stačí. Tu druhou si zařizuje vždycky ex, já mu ji odmítla předávat, protože je hrozný ztráceč a nevraceč :lol:. Je to pro všechny výhoda. A s pasy jsme to vyloženě uvedli do žádosti jako důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2545
20.5.18 09:18

A rodný list si udělal ověřenou kopii z matriky, já mám originál. TP dítěte je u mě, protože je v bytě, kde jsem vlastníkem, ex mění TP často, takže to jsme vzdali oba, že by bylo u něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2545
20.5.18 09:19
@Lama Lama píše:
My ockovak nemame ani jeden nni :jazyk:
:lol: z přesvědčení? Dítko už základní očkování má, tak ho taky potřebuju jen, když přijde pozvánka na preventivní prohlídku.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama