Stříhání nehtíků hned z po příchodu z porodnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 14:14
Strihani nehtiku hned z po příchodu z porodnice

Holky kdy ste začali malickym strihat nehtiky my hned po příchodu z porodnice a často když se stane ze člověk ustřihne nehtik víc ze tam jde vidět ten polstarek kde ještě nehtik na být ale žádná krev vůbec nic nevadí to nějak? Doufám ze ne, člověk se úplně přesně netrefi ale strach je no :/

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9852 příspěvků 09.07.19 14:18

Nestříhala jsem, ale “loupala”. Nikdy se mi nestalo, že bych mimču ublížila nebo se utrhlo víc.

masinka9
Kelišová 5187 příspěvků 09.07.19 14:23

Taky hned, ve spánku, aby se mimčo nemlelo a nebyly nehody.

Aduš8
Kelišová 5347 příspěvků 09.07.19 14:25

Hned, malý u toho byl a zůstal vždycky klidný.

balkanka
Kecalka 318 příspěvků 09.07.19 14:27
@Anonymní píše:
Holky kdy ste začali malickym strihat nehtiky my hned po příchodu z porodnice a často když se stane ze člověk ustřihne nehtik víc ze tam jde vidět ten polstarek kde ještě nehtik na být ale žádná krev vůbec nic nevadí to nějak? Doufám ze ne, člověk se úplně přesně netrefi ale strach je no :/

co vim od kamaradek tak se nemaji nehtiky strihat hned ale za jak dlouho uz nevim ty miminka je jeste nemaji az tak tvrde tak nevim ale asi bych to neriskovala

prejeta_zaba
Kecalka 231 příspěvků 15 inzerátů 09.07.19 14:44

Nic se nestane, co by se taky mělo stávat. :nevim: Je to jak u dospělého, prostě když omylem zastřihneš trochu víc, trochu to může zabolet, nebo si mimino ani nevšimne. I kdyby z toho bylo půl kapky krve, nic světoborného se fakt neděje. Nedělejte z komára velblouda, ženský. :wink: Nemá se stříhat akorát proto, abyste mimino nestřihli, v porodnici kvůli možnému vniku infekce z nemocnice do případného škrábance od nůžek, jinak není důvod. Taky jsem stříhala hned, radši 1 škrábanec od nůžek než 50 škrábanců od nehtů. :roll:

Prigionia
Kecalka 350 příspěvků 2 inzeráty 09.07.19 14:51
@balkanka píše:
co vim od kamaradek tak se nemaji nehtiky strihat hned ale za jak dlouho uz nevim ty miminka je jeste nemaji az tak tvrde tak nevim ale asi bych to neriskovala

A kdy by si chtěla začít nehty stříhat? Můj prcek má skoro rok a nehty má pořád měkké a s tím jak rostou rychle by je měla po kolena, kdybych je nestrihala, takže nůžky s kulatou špičkou a klidně strihat. Ono kdyby to mimčo zabolelo, tak se ozve ;) takže milá zakladatelko, pokud ti mimčo nebrecelo, tak si určitě nic špatného neudělala :kytka:

Hoa Mai
Kelišová 6647 příspěvků 14 inzerátů 09.07.19 15:08
@balkanka píše:

Tohle mi radila svagrova a pak jsem se bila hlavou do zdi, protoze jsme od tech ostrych nehtu byli vsichni doskrabani. Druhemu a tretimu diteti jsem ostrihala hned po prichodu z porodnice a byl klid.
Zakladatelko, pokud mimco nebrecelo, nic se nestalo.

chaela
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 09.07.19 15:10

Mně říkali, že nestříhat hned, protože mimina mají ještě prirostlou kůži zespodu nehtů. Stříhat až když to tak není. Bylo to tuším po týdnu nebo dvou. Do te doby rukavicky.

Leo44
Kecalka 286 příspěvků 09.07.19 16:17

Stříhala jsem 14 dní po porodu a taky jsem strihla víc. kdyz Stříhal partner tak omylem malou strihnul a přežila to

Příšera
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 09.07.19 16:21

Nám řekli až po 6nedělí, tak jsme to dodrželi.

Petule030
Kelišová 5966 příspěvků 09.07.19 17:05

Stříhala jsem hned a nikoho jsem se neptala. Zkoušela jsem i pilovat pilníkem, ale to mi nešlo. Kamarádka zase nehtíky okusovala :lol: Ale já se těch nůžek nebála a neměla jsem nikdy pocit, že bych zastřihla. V každém případě i kdyby, tak to pravděpodobně přežije. ;)

AnastazieB
Echt Kelišová 8833 příspěvků 09.07.19 21:45

Zpočátku jsem nestříhala, ulamovaly se sami v takových „měsíčcích“. Začali jsme pak až později, ale už si nepamatuju, kdy přesně to bylo.

SAJ
Závislačka 4104 příspěvků 09.07.19 21:52

Nejstaršímu jsem nehty stříhala až doma a už se mi mimčo stihlo podrápat na obličejíku. :) Zbylým dvěma jsem ostříhala nehtíky hned v porodnici. Ale já měla všechny děti narozené ve 42tt, takže všechny měly přerostlé nehtíky už v okamžiku narození.
Stříhala jsem ve spaní nebo při kojení (už nevím, která varianta to byla při prvním stříhání).

Váš příspěvek
Reklama