Stříhání uzdičky - dolní i horní

1172
14.11.15 21:21

stříhání uzdičky dolní i horní

Dobrý den mvšichni,
potřebovala bych velkou pomoc. Jelikož v ČR je docela těžké se domluvit na tom kdo a jak bude uzdičku stříhat, tak se obracím na vaše zkušenosti. Malý má podjazykovou hodně přirostlou a horní taky není v pořádku. Prosím nějaké kontakty, jaký lékař udělá obě a je trochu normální? Moc vám děkuji. Pouze moravskoslezský kraj a okolí Valašského Meziříčí.. Děkuji. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16985
14.11.15 22:56

@Ťuhík nepomuzu s konkretnim doktorem (jiny kraj). Vim ale, jaka je to v CR „Procedúra“ :-) Nam pomohl lekar ORL. Treba ti to pomuze priblizit se k cili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4956
14.11.15 23:35

@AniNevim Procedura? Co máš na mysli? Já mám jinou zkušenost, zubař to objevil, navrhl odstranění, odstranil a pak doporučil kýbl zmrzliny. Nic víc. :) P. S. Žel jsme taky jiný kraj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
14.11.15 23:41

@Takyjedna myslim tim: u nas jsem to objevila ja (velmi kratka uzdicka): nas pediatr ani 2 pediatri ve fakultni nemocnici mi neumeli rict, kdo by ji mohl strihnout (specializace)… Az tady jsem se dopatrala, ze ORL. Zaroven jsem od zname zjistila, ze vetsim detem to dela i stomatolog. Na ORL mi rekli, ze ziskat na tento ukon certifikaci je hodne slozite a ze strihaji az od 6 tydnu veku (coz do te doby muze byt kojeni v cudu…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490
15.11.15 09:51

@Ťuhík mému synovi jí šmikla dr. na ORL v 6ti týdnech. Byla to otázka pár sekund.
Myslela jsem si, že to standardně dělají na ORL.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1172
15.11.15 18:55

No, on je celkově problém najít lékaře, který to umý a stříhá nejen tu podjazykovou, ale i tu horní uzdičku a taky problém bývá, že to neumí. Někteří to ani neumí poznat… :( Přitom je to jednoduchá procedura. My máme momentálně problémy s kojením (nejhorší je to teď 2 týdny) a já si dělám kurz LP přes mamilu a tak jsem se zeptala, jestli náhodou malý nemá špatnou uzdičku a bohužel jí má hodně špatnou. Už mám kontakt na doktora v bratislavě, který je právě proškolený LP…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
15.11.15 23:31

@Ťuhík tak drzim palce. Ja se biju do hlavy, ze jsem onehda uverila nejake doktorce, ze malymu jeho uzdicka nevadi pri kojeni. Mohlo byt cely jeho stravovani jinak. On mel uplne srdicko a podle zkusenosti s malou, ktere jsem to nechala strihnout ve 2 mesicich, tak si nemuzu odpustit, ze jsem se neridila svou hlavou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama