Stříhnutí uzdičky pod jazykem - chirurgicky nebo laserem?

5044
8.1.10 10:40

Přestřihnutí uzdičky pod jazykem - chirurgicky nebo laserem?

Ahoj holky,
zubařka i logopedka nám doporučily přestřihnout Matyášovi uzdičku pod jazykem (má ji opravdu krátkou, prakticky si ani neolízne horní ret). Logopedka mi ale říkala, že to někde dělají laserem. Absolvovali jste to někdo? Jde mi o to, jestli je to šetrnější než klasický chirurgický zákrok. (popř. kdybyste někdo věděl, kde to dělají v Praze)
Jinak jsem domluvená s doktorkou, že kdyby to dělala ona, tak dá Máťovi lehkou narkózu a střihne mu to pod narkózou (u takhle velkých dětí se to totiž prý musí i šít).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7601
8.1.10 11:37

Ahoj, mě teda taky uzdičku stříhali, klasicky, ne laserem, na doporučení logopedky a bylo mi to úplně NANIC!!! Doporučuju nedělat, vůbec to nepomohlo a strašně to bolí. Bylo mi deset a brečela jsem bolestí asi týden, a to jsem brala nějakej sirup na bolest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
8.1.10 11:47

Ahoj, tak dcerce uzdičku pod jazykem střihali na ORL zhruba ve 2,5roku. Příjemné to nebylo (znecitlivěli nějakým sprejem, pak šmik a to bylo vše), trošku pak krvácela (asi 10min.), do večera mrzutá, tekutá, kašovitá strava. Druhý den už byla v pohodě, ani o tom nevěděla. Spíš myslím, že to byl stres pro nás jako rodiče, jak to zvládne, a pro ni prostě nepříjemný zážitek, ale bez následků na důvěře k lékařům.
Spíš ale píšu proto, že u druhého mimi už jsem si to pohlídala, nechala na porodnici zkontrolovat a protože ji syn měl taky krátkou, tak ji hned 2 nebo 3 den po porodu fikli. Byla to paráda - odnesli spící mimčo a za 5min. přinesli spící mimčo s ustřiženou uzdičkou :potlesk: . Ty menší děti to prý lépe snášejí. Tak to máme za sebou. Přitom dcerka se narodila ve stejné porodnici a zkrácenou uzdičku tam hned zjistili, jen to nikdo neřešil… Tak jen pro info, že je to možné řešit takhle brzy a bez problémů. :-)
Držím palce, ať vám to dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14721
8.1.10 11:54

Doktorka o tom mluvila při poslední kontrole, na další jdu příští týden. Koukám, že raději neodkládat, že… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9053
8.1.10 12:43

Ahojky, tak my máme taky krátkou uzdičku pod jazýčkem, v porodnici nám to chtěli odstranit, ale když jsem řekla, že saje pěkně, že potíže s kojením nemám, tak mi doktorka řekla, že časem to zelastiční a nebude třeba zasahovat..tak teď jsem trošku na vážkách, protože je fakt, co pak mluvení a tak..nějak mě to nenapadlo :oops:

Asi nás to tedy v budoucnu čeká též.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TehotnaTerezka
8.1.10 14:28

hmmmm, taky patrime do klubu, v porodnici mi nic nerekli, ale napsali to do zpravy, mozna proto nam kojeni ze zacatku moc neslo, musela jsem kojit pres kloboucky, ale casem se to poddalo, nase doktorka rikala, ze uvidime casem, jak bude mluvit, treba to potreba strihat nebude
ale zubarka zase rikala, ze ji ma fakt hodne kratkou, ze se to strihnout bude muset, takze jsem taky na vazkach, jestli radeji hned nebo cekat :think:
Rozarka to ma asi po tchyni, ty to strihali asi v 6 letech a pry si to pamatuje hodne, protoze to bolelo jako s… a bylo z toho hodne krve, tak nevim :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5044
8.1.10 15:27

No právě proto zjišťuju, jestli to tím laserem není šetrnější. Já teda rozhodně Matyášovi už dopředu nasadím homeopatika, báječně se nám osvědčily loni při trhání mandlí.
Tak snad to nějak zvládnem :-)

Jinak jednoduché stříhnutí se právě dělá čerstvě narozeným miminkům, protože jde jenom o tenoučkou blanku, kdežto ve vyšším věku už je ta uzdička silnější a prokrvenější. Alespoň takhle mi to vysvětlovala zubařka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TehotnaTerezka
15.1.10 17:37

ahoj holky,
tak jsem trochu patrala na netu, jak je to s tim laserem a nasla jsem toto
http://www.asklepion.cz/…ektomie.html
vypada to dobre, jen ta cena bude asi vysoka

• Citovat
  • Nahlásit
Tattiana
18.5.11 16:16

ahojky, no už rok bojujeme s písmenem „r“ a žádné vylepšení, tak jsem zašla za logopedkou a ta nám doporučila se rozhodnout, buď stříhnout nebo masírovat a cvičit.
Nevšiml si toho ani ORL dr. (a to tam chodíme od 6měs.) ani dětská, Ondra ani skoro nevyplázne jazyk, jen ho převalí přes spodní ret, nemá ho ohebný ani pořádně do stran.

Dnes mi dětská napsala doporučení, že je to lepší než 3měs. zkoušet rozcvičovat a masírovat.

Hrůza, Ondrášek vyvádí jen slyší ušní doktor. Takže v pátek jdeme. Držte mi palce a když tak napište jak to proběhlo u Vašich předškoláků. Děkuji I.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.11 21:34

ahoj, já teda nevím, jestli je laser to správný slovo.. :nevim: pracuju u zubaře a uzdičky se u nás běžně odstraňují (spíš ty u rtu - horní a dolní, pod jazykem byly zatím snad jen 2). U nás, pokud je to rozsáhlejší, tak se přistupuje ke skalpelu a následnému šití, ale ve většině případů se to dělá vysokofrekvenčním proudem („teplem“), v podstatě se to „upálí“. Výhoda je v tom, že to pak nekrvácí, protože teplo zataví cévky a krvácet nemá co. Navíc, řekla bych, že běžně se za to neplatí..

• Citovat
  • Nahlásit
Tattiana
20.5.11 10:40

ahojky, tak jsme právě dorazili z ORL ambulance, máme stříhlou uzdičku pod jazykem. Zatím je to znecitlivěné, tak uvidím, co bude za chvíli…

• Citovat
  • Nahlásit
Eilaan
28.6.11 08:05

Ahoj holky, včera jsem byla s rok a půl starým synem na přetětí podjazykové uzdičky. Dělala to zubařka zřejmě tím vysokofrekvenčním proudem, jak tady někdo výše píše. Dělali to včera asi ve 14 h. odpoledne a myslela jsem, že dnes už to bude dobré. Bohužel má prcek ale hrozně nateklý jazyk i dnes, zvednutý v ústech nahoru, takže nezavírá pusinku, slintá a nechce vůbec pít z flaštičky s pítkem (naštěstí ze skleničky trochu ano) a samozřejmě nic jíst. V noci měl vysokou teplotu (vzbudil se s ní asi v 22 h., ale po čípku mu spadla). Každopádně není vůbec ve své kůži, pobrekává a nechce vážně nic jíst.

Měli jste to někdo stejně??? Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Eilaan
29.6.11 13:42

Ahoj holky, tak jen píši, jak jsme zatím dopadli. Včera jsme se s jazykem jeli ukázat na zubní a Dr. řekla, že je to typické pokousání. To se mi ale ulevilo. I když ne zcela. Malej má teploty, bolí ho to a už 3. den mi téměř nic nejí ani nepije. Ale myslím, že to je čistě mou blbostí, že jsem mu dala jíst ještě když mu účinkovala ta anesteze. Ten jazyk teda vypadá příííšerně. Ta část, co si pokousal je dvojnásobně tlusta (otok) a úplně žlutá (asi jako když máte aftu), ale on to má asi na třetině jazyka.

Obecně co jsem tak nastudovala, čím menší dítě, tím je ta uzdička tenčí a měl by být menší problém. Nejlépe pohlídat si to rovnou v porodnici. Příště už budu moudřejší. No a pokud budete mít blbého doktora, který vám bude stále radit odklad, nedejte se. Pokud kojíte, je to super to stihnout.

My na ten náš pokousaný jazyk asi dostaneme antibiotika a jsem zvědavá, za jak dlouho bude schopný se najíst, natož s ním nějak cvičit… :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Tattiana
1.7.11 13:38

no vidíš, a my v téměř 6letech nechali stříhnout klasicky na ORL ambulanci a krvácelo jen krátce v ordinaci, jinak vůbec žádné bolesti, problémy, krvácení… Logopedka vidí pokroky, takže u nás je to v pohodě! :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Janca26
14.2.12 14:54

Ahojky,

tak jsme dnes absolvovali s naším půl ročním synkem stříhání blanky pod jazykem na ORL. Byla jsem z toho vynervovaná, ale za minutu bylo po všem. Pár kapek krve, trošku křiku ale za 5 minut vše v pohodě. Ted spinká, tak snad to nezakřiknu:-) Ale maminy,kdo na to máte jít , vůbec se nenervujte, je to otázka pár sekund a mimi se spíš lekne. Určitě je lepší zavčas, když je to malinké, než to odkládat, případně nedělat vůbec a pak si šlapat na jazyk či šišlat.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama