Strom jako schovávačka pro děti

110
28.5.16 10:01

strom jako schovávačka pro děti

Ahoj.. Prosím o radu jaký převislý strom pořídit na zahradu, aby si v něm mohli děcka udělat bunkr :) Měli jsme si tuto možnost schovávačky vyzkoušet u babičky mezi panelákama a bylo to super. Mnohem lepší a příjemnější jak jakýkoliv dětský domeček, hlavně co se týká izolace proti vedru. Bohužel strom u babičky už není( nějaká „dobrá duše“ ho zničila :cert: ) Chtěla bych něco podobného vysadit u nás na zahradě, ale aby ho děti ještě užily, aby nerostl několik let a aby byl převislý trochu do široka kvůli místu vevnitř.. Děkuju za případné rady a zkušenosti :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
28.5.16 10:03

No, teda pokud nechces cekat nekolik let na rust, tak asi jedine nechat nakladakem a jerabem privezt vzrostly strom. coz jsou ovsem zajimave castky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
28.5.16 10:08

Tak to ne 8o Nemusí to byt vysoký strom, třeba tak do tří metrů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24382
28.5.16 10:12
@JaninkaŠv píše:
Tak to ne 8o Nemusí to byt vysoký strom, třeba tak do tří metrů

A kolik si tak představuješ, že by to stálo? Jako chceš koupit malý stromek, ale budeš muset čekat, nebo třímetrový strom? Co vrba převislá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
28.5.16 10:22

Já nevím, tak do dvou tisíc. A kdyby byl už třeba tak ze dva metry. Přemýšlela jsem nad převislou břízou, ale to nevím kvůli alergii a nebo jilm lysý :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
28.5.16 10:49

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 21:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2027
28.5.16 10:55

Před nedávnem jsem viděla zajímavý nápad. Právě z těch vrbových proutků. Z Googlu mi vyjelo například toto: http://vrbicky.net/stavby/ Netrvá to tak dlouho jako strom a ještě si postavíš přesně to, co potřebuješ. :) Nám na to chybí ta zahrada, no. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
28.5.16 11:12

Ty vrbové proutky nejsou špatný nápad. Viděla jsem o nich kdysi reportáž v televizi. Děkuju, mrknu na to :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
28.5.16 11:17

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 21:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
28.5.16 11:52
@JaninkaŠv píše:
Já nevím, tak do dvou tisíc. A kdyby byl už třeba tak ze dva metry. Přemýšlela jsem nad převislou břízou, ale to nevím kvůli alergii a nebo jilm lysý :nevim:

převislou břízku máme, odhadla bych, že má necelé 2 metry, není teda moc široká, ale teď jsem koukala na fotky, před 2,5 lety (při sázení) byly větve zhruba do půlky kmenu, dneska už jsou až na zem :palec: stála tehdy 1050 Kč ;) a je krásná, moc se nám v zahradě líbí :)

jeden soused má na zahradě převislou okrasnou třešeň (už je to teda asi dost starý strom) a od „mlada“ jí podpíral větve do roviny, takže teď z ní mají „slunečník“ :lol: takže když si koupíš nějaký převislý stromek s vyšším kmenem a případně zčásti podepřeš větve, tak za pár let máš schovku jak vyšitou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
28.5.16 12:08

A co se týče alergie - já na břízu (asi) alergii mám (resp. objevuje se mi alergická rýma zhruba v období květu břízy, na testech jsem nikde nebyla), ale vzhledem k tomu, že sousedi mají na zahradě 4 vzrostlé břízy, tak jsme si ji na zahradu taky dali, stejně bych se tomu nevyhnula :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama