Strom ořešák - máte taky zmrzlý?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4239
10.6.12 22:16

Strom ořešák-máte taky zmrzlý?

Ahoj všem zahrádkářům i ostatním :mavam:
Holky maminy-máme krásný několikaletý ořešák na baráku-každý rok krásně plodil a i vloni, když snad v půlce republiky zmrzly stromy ořešáku a dokonce i lidem v našem blízkém okolí zmrzly-tak jsme měli nádhernou úrodu-tak jsem si naivně myslela, že se nám to stát nemůže, že jsme zřejmě na dobrém místě.....ale chyba lávky-už předminulý víkend jsem si prohlížela strom a říkám si, má už maličké plody-no ale prázdné větve 8o prostě jsem napočítala snad 10-12 ořechů.....no a tento víkend jsem prohlížela pořádně a zjistila, že na koncích větví jsou takové suché, černé-jakoby pupeny až květy-takže mi došlo, že halt na nás taky došlo :zed:
A zrovna jako na potvoru-když jsem vše rozdala, a snad už od března nemám nic-hodně peču(hlavně medovník), takže čekám na letošní úrodu jak na smilování

Jak je to u vás-pomrzly, nebo ne?Já si právě myslím, že paradoxně tam, kde vloni zmrzly, tak letos bude úroda v pořádku a halt došla řada na nás :idea:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
marra
10.6.12 22:33

taky zmrzlej,minulej rok jsme mely malou urodu,takze ted mam tak na dva medovniky :zed: letos budem bez orechu,ach jooo :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
4840
10.6.12 22:51

Ahoj, nám vloni zmrznul celý strom, letos jen konce větví, ale narozdíl od loňska, letos tam bude i nějaký ořech. :)
Strom je poměrně mladý, dělaly jste s tím něco, aby víc plodil..? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4239
10.6.12 22:53

Maru-taky ju??? :zed: a odkud jsi-jestli to není tajný :mrgreen: nebo alesoň přibližně :kytka: a co v okolí???
Já vím, že jsou horší věci-ale v první chvíli, když jsem to zjistila se mi chtělo brečet :oops:nakonec si je budu muset snad koupit :zed:
Já miluju ten rituál-sklepat, sušit, louskat :lol: tak hlat to nemám letos bez práce-jediný pozitivum :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14020
10.6.12 23:06

taky mi ho šlehl mráz :cert: a jak na potvoru měl krássně nasaseno, loni jsme měli jen pár ořechů a letos se těšili na první pořádnou úrodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4239
10.6.12 23:08
@1veverka píše:
Ahoj, nám vloni zmrznul celý strom, letos jen konce větví, ale narozdíl od loňska, letos tam bude i nějaký ořech. :)
Strom je poměrně mladý, dělaly jste s tím něco, aby víc plodil..? :think:

Veveruš…nic jsme nedělali aby víc plodil, ani nevím, jestli se něco udělat dá :think: Ale je fakt, že každý rok byla úroda jiná-vím, to podle toho, že je dávám sušit na půdu na takové drátěné podložky-a pokadé jsou jiank plné-někdy víc, někdy míň :think: nikdy jsem nezjistila-čím to je :think:
Ale úroda vždycky super-letos k pláči… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.6.12 23:20

taky nám omrznul :zed: . má konce listů úplně černé. a taky brambory a dýně :cert: :cert: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6747
10.6.12 23:24

taky :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7419
11.6.12 00:01

Ahoj,
babičce (sever Čech) taky pomrzl, stejně jako loni… Zrovna na minulé návštěvě si ztěžovali, že nebudou mít žádné…
Budu jim muset přivézt nějaké letité zásoby z jihu. :mrgreen: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4099
11.6.12 00:24

Nám před loni zmrznul, loni plodil jak bláááááááázen a všem teda a letos taky prd :nevim: :nevim: :nevim: to zase bude peněz o Vánocích do cukroví a medovníků ještě že máme něco málo zavařeno :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
11.6.12 02:53

Okolí Kyjova (nebo od Brna na jihovýchod) hlásí taky mrazovou kalamitu na ořechách… :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
11.6.12 06:31

tady u nas (sever pha) jsem videla jeden zmrzly, ostatni OK

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
536
11.6.12 07:04

Loni se urodilo prd a letos omrzl :zed: A omrzla taky třešeň, nezůstalo na ní skoro nic :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11655
11.6.12 07:11

Jo,máme úplně černej :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4840
11.6.12 07:58

@Ditta77
A jo. No mně právě už někdo radil ten strom hodně ořezat, aby z něj tekla míza, že pak plodí jak blázen, ale ten strom je tak pěkný, přijde mi to škoda. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat