Strom života, zvládnu ho vytvořit sama?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

toma0105
Povídálka 48 příspěvků 77 inzerátů 20.02.18 18:56
Strom zivota-zvládnu vytvorit sama?

Maminky budu vděčná za každou radu, jak vůbec začít, zda si ho zvládnul někdo vytvořit sám, kde popř.hledat.Nebo jestli jste si rodokmen nechali někde udělat, co jste k tomu potřebovali, jak jste byli spokojené a kolik Vás to stálo? Děkuji moc :mavam:

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4930 příspěvků 20.02.18 19:01

@toma0105 My jsme strom života dělaly s prababičkou a pratetou a spíš to byla jen takové skica s fotkama a datama. Prateta to má u sebe. Jinak jsme šli po tom, co jsi pamatovaly a něco jsem zkoušela hledat a ptát se na matrice.

Záleží jakou máš představu, co by to mělo obsahovat. A jak daleko jít.

KateandA
Povídálka 36 příspěvků 20.02.18 19:14

Zkuste se poptat všech příbuzných kam se dostanete sami. Potom můžete zkusit matriku

histep
Závislačka 2910 příspěvků 20.02.18 19:27

Venuju se tomu uz asi 12 let, po ceste prijmeni jsem se dostala do r.1748, bohutel starsi matriky v miste shorely.
Zvladnes to sama, pokud se dostanes z rodinnych zdroju (idealne krestni listy) vice nez 100 let zpet. Starsi matriky uz jsou z velke casti nascanovane na internetu, tak pak uz se da hledat z domova. Chce to ale hodne trpelivosti, casu, naucit se cist starsi pismo, taky zalezi, do kterych lokalit se dostanes.
Zkus mrknout na http://www.genealogie.cz/genealogie/http://www.genealogie.cz/…igitalizace/

toma0105
Povídálka 48 příspěvků 77 inzerátů 20.02.18 20:42

Právěže, jsem odmala vyrůstala s macechou a otcem, s macechou se od smrti otce nestýkám, jeho datum narození atp. samozřejmě znám, jeho matku a otce tzn, moje prarodiče jen jména, zemřeli, když jsem byla malá a k jiným informacím se přes rodinu nedostanu, skrz macechu jsme se přestali stýkat, když jsem byla malá. Nezkoušela jsem pátrat po netu, jen vím, že to dělají lidi za peníze.

la_amanita
Kecalka 296 příspěvků 21.02.18 11:30

Česky se tomu říká rodokmen.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama