Reklama

Strom života, zvládnu ho vytvořit sama?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

toma0105
Stálice 73 příspěvků 71 inzerátů 20.02.18 18:56
Strom zivota-zvládnu vytvorit sama?

Maminky budu vděčná za každou radu, jak vůbec začít, zda si ho zvládnul někdo vytvořit sám, kde popř.hledat.Nebo jestli jste si rodokmen nechali někde udělat, co jste k tomu potřebovali, jak jste byli spokojené a kolik Vás to stálo? Děkuji moc :mavam:

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5783 příspěvků 20.02.18 19:01

@toma0105 My jsme strom života dělaly s prababičkou a pratetou a spíš to byla jen takové skica s fotkama a datama. Prateta to má u sebe. Jinak jsme šli po tom, co jsi pamatovaly a něco jsem zkoušela hledat a ptát se na matrice.

Záleží jakou máš představu, co by to mělo obsahovat. A jak daleko jít.

KateandA
Povídálka 36 příspěvků 20.02.18 19:14

Zkuste se poptat všech příbuzných kam se dostanete sami. Potom můžete zkusit matriku

histep
Závislačka 3278 příspěvků 20.02.18 19:27

Venuju se tomu uz asi 12 let, po ceste prijmeni jsem se dostala do r.1748, bohutel starsi matriky v miste shorely.
Zvladnes to sama, pokud se dostanes z rodinnych zdroju (idealne krestni listy) vice nez 100 let zpet. Starsi matriky uz jsou z velke casti nascanovane na internetu, tak pak uz se da hledat z domova. Chce to ale hodne trpelivosti, casu, naucit se cist starsi pismo, taky zalezi, do kterych lokalit se dostanes.
Zkus mrknout na http://www.genealogie.cz/genealogie/http://www.genealogie.cz/…igitalizace/

toma0105
Stálice 73 příspěvků 71 inzerátů 20.02.18 20:42

Právěže, jsem odmala vyrůstala s macechou a otcem, s macechou se od smrti otce nestýkám, jeho datum narození atp. samozřejmě znám, jeho matku a otce tzn, moje prarodiče jen jména, zemřeli, když jsem byla malá a k jiným informacím se přes rodinu nedostanu, skrz macechu jsme se přestali stýkat, když jsem byla malá. Nezkoušela jsem pátrat po netu, jen vím, že to dělají lidi za peníze.

la_amanita
Kecalka 321 příspěvků 21.02.18 11:30

Česky se tomu říká rodokmen.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >