Strom života, zvládnu ho vytvořit sama?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

toma0105
Povídálka 25 příspěvků 20.02.18 18:56
Strom zivota-zvládnu vytvorit sama?

Maminky budu vděčná za každou radu, jak vůbec začít, zda si ho zvládnul někdo vytvořit sám, kde popř.hledat.Nebo jestli jste si rodokmen nechali někde udělat, co jste k tomu potřebovali, jak jste byli spokojené a kolik Vás to stálo? Děkuji moc :mavam:

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4222 příspěvků 20.02.18 19:01

@toma0105 My jsme strom života dělaly s prababičkou a pratetou a spíš to byla jen takové skica s fotkama a datama. Prateta to má u sebe. Jinak jsme šli po tom, co jsi pamatovaly a něco jsem zkoušela hledat a ptát se na matrice.

Záleží jakou máš představu, co by to mělo obsahovat. A jak daleko jít.

KateandA
Povídálka 36 příspěvků 20.02.18 19:14

Zkuste se poptat všech příbuzných kam se dostanete sami. Potom můžete zkusit matriku

histep
Závislačka 2510 příspěvků 20.02.18 19:27

Venuju se tomu uz asi 12 let, po ceste prijmeni jsem se dostala do r.1748, bohutel starsi matriky v miste shorely.
Zvladnes to sama, pokud se dostanes z rodinnych zdroju (idealne krestni listy) vice nez 100 let zpet. Starsi matriky uz jsou z velke casti nascanovane na internetu, tak pak uz se da hledat z domova. Chce to ale hodne trpelivosti, casu, naucit se cist starsi pismo, taky zalezi, do kterych lokalit se dostanes.
Zkus mrknout na http://www.genealogie.cz/genealogie/http://www.genealogie.cz/…igitalizace/

toma0105
Povídálka 25 příspěvků 20.02.18 20:42

Právěže, jsem odmala vyrůstala s macechou a otcem, s macechou se od smrti otce nestýkám, jeho datum narození atp. samozřejmě znám, jeho matku a otce tzn, moje prarodiče jen jména, zemřeli, když jsem byla malá a k jiným informacím se přes rodinu nedostanu, skrz macechu jsme se přestali stýkat, když jsem byla malá. Nezkoušela jsem pátrat po netu, jen vím, že to dělají lidi za peníze.

la_amanita
Kecalka 250 příspěvků 21.02.18 11:30

Česky se tomu říká rodokmen.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Hlavně se nebojte lékaře, říká odborník na křečové žíly

O žilním onemocnění se příliš nemluví a nepěkně vypadající žíly na nohách se... číst dále >

Články z Expres.cz

Václav Havel poslal milenku na potrat: Ber to sportovně, napsal jí!

Necelých sedm let po smrti Václava Havla se rozhodla promluvit. Jeho... číst dále >

Štiková terčem kritiky kvůli reality show: Dostává výhrůžné zprávy i urážky

Myslela si, že jí reality show Štiky přinese slávu, zatím ale sklízí kritiku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři pravidla, jak nosit bílou. Tabu jsou černé kalhotky i průsvitná látka

Do horkého letního počasí se obzvlášť hodí. Působí lehce, svěže a je symbolem... číst dále >

Slavný kuchař si vzal život. Deprese mužů končí sebevraždou častěji

V souvislosti s tragickou smrtí slavného kuchaře a dobrodruha Anthonyho... číst dále >

Reklama