Stromeček nám zamrzl v kbelíku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bibi2233
Kecalka 463 příspěvků 9 inzerátů 17.12.16 19:54
Stromeček nám zamrzl v kbelíku

Ahoj, koupili jsme před týdnem smrček a dali ho na balkon do kbelíku s vodou. Ale teď jak přituhlo, zjistila jsem, že voda zmrzla. Myslíte, že je to problém, mohl by třeba předčasně opadat? Mám tu vodu nějak rozmrazit a nechat ho jen tak bez vody, případně ten kmen něčím obalit? Na netu jsem toho moc nenašla, jen že se do té vody má dát glycerin proti zamrzání, který nemáme a nikdy nám stromek nezamrzl. Máte někdo zkušenost co s tím?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19144 příspěvků 17.12.16 19:57

@bibi2233 Mám takhle stromeček v kbelíku s vodou už 14 dní a nenapadlo mě nad tím přemýšlet :think: :mrgreen: Nevidím důvod proč by měl opadat..

Aliik
Echt Kelišová 8311 příspěvků 17.12.16 20:04

Zamrzne nám každoročně (máme v kýblu na zahradě), nikdy se mu nic nestalo a ozdobený vydržel až do půli ledna. Jen holt před přenosem domů mu naliju horkou vodu do kýblu, abych ho mohla vyndat :oops: :nevim:

bibi2233
Kecalka 463 příspěvků 9 inzerátů 17.12.16 20:18

Díky, tak super, snad to bude dobrý. Já se totiž dočetla, že prý nemá být venku na mraze větším než 5 stupňů pod nulou, ale nebylo napsáno, proč. Tak mě zajímalo, jestli se mu nemůže něco stát, protože s tím zatím nemám zkušenost.

KPKristy
Hvězda diskuse 46605 příspěvků 17.12.16 22:04

Tez mame stromek na balkone stridave zamrzly a rozmrzly a extra to neresim. Jen nas napadlo, ze mozna praskne ten kbelik, stromek to jiste prezije..

Camael
Hvězda diskuse 40262 příspěvků 17.12.16 22:15

@bibi2233
Stejně opadání způsobují jiný věci. Prodejce mi říkal, ať hlavně neušmikneme špičku, že to sakra urychlí, v podstatě tím strom začne „umírat“. Pak ještě radí kropit větve (takovým tím postřikovačem na kytky), to taky dělám a vydrží pěkný dlouho. Jinak stromek pije kůrou, tak jestli ti ho ořezali do stojanu, je fuk, že je ve vodě.

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 17.12.16 22:16

Taky mame stromek na balkone s ledem :mrgreen: neresim.. den pred stedrym dnem ho necham prirozene rozmrznout v bytě :mrgreen: :mrgreen:

terinka4444
Hvězda diskuse 67721 příspěvků 17.12.16 22:20
@Camael píše:
@bibi2233
Stejně opadání způsobují jiný věci. Prodejce mi říkal, ať hlavně neušmikneme špičku, že to sakra urychlí, v podstatě tím strom začne „umírat“. Pak ještě radí kropit větve (takovým tím postřikovačem na kytky), to taky dělám a vydrží pěkný dlouho. Jinak stromek pije kůrou, tak jestli ti ho ořezali do stojanu, je fuk, že je ve vodě.

kruci, před chvílí jsme mu ušmikla špičku 8o

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 17.12.16 22:22

@terinka4444 tak jestli ne inim mit stromecek do jara tak snad ti to tech 14 dni az tri nedele vydrzi :kytka:

terinka4444
Hvězda diskuse 67721 příspěvků 17.12.16 22:29
@Malike píše:
@terinka4444 tak jestli ne inim mit stromecek do jara tak snad ti to tech 14 dni az tri nedele vydrzi :kytka:

no to doufám za ty prachy :mrgreen: vzali jsme takový koště, co mělo tenký kmen, abych mu nehoblovala kůru a hezky mohl pít vodu ze stojánku a pak mu ufiknu špičku, no jsme tragéd :mrgreen:

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 17.12.16 22:31

@terinka4444 co máš? My krasnou 2m košatou borovicku za 350,– :kytka:

terinka4444
Hvězda diskuse 67721 příspěvků 17.12.16 22:34
@Malike píše:
@terinka4444 co máš? My krasnou 2m košatou borovicku za 350,– :kytka:

já jedli :mrgreen: říkal manžel necelých 700, jako jo, je krásná, ale taková drobná :mrgreen: já instruovala manžela, že za každou cenu musí mít kmen tak, aby se nehoblovala kůra. tak prý dlouho přebírali, než našli s tenkým kmenem :mrgreen: no a má tenký kmen a je taková celá užší :mrgreen: a ještě jsem jí fikla špičku, no konec letos :mrgreen:

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 17.12.16 22:39

700? To bych radsi vytahla umelaka co je ve sklepě :mrgreen:
Letos je to vse drazsi :think: symbol vanoc :mrgreen:

terinka4444
Hvězda diskuse 67721 příspěvků 17.12.16 22:43
@Malike píše:
700? To bych radsi vytahla umelaka co je ve sklepě :mrgreen:
Letos je to vse drazsi :think: symbol vanoc :mrgreen:

však já už jsem se rozhodla, že na jaře jedu pro sazenice a zasadím to na zahradě a budu si to pěstovat.

Any83
Kelišová 6235 příspěvků 17.12.16 22:45

My máme jedličku v květináči :srdce: přes rok je venku, na vánoce ji bereme dovnitř a pak zase dáváme ven. Zvládá to, jen nesmí vyschnout zemina v květináči.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >