Stroupky na tělíčku, co to je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 06.12.10 08:27
Stroupky na tělíčku, co to je?

Holky už jsem si toho všimla dříve a pak to zase zmizelo. Náš malej má pár stroupků na nožičkách a na ručičkách.
Mám podezření na lupénku, máme ji v rodině :-? Ale že by se to objevilo tak brzy?
Prosím o vaše zkušenosti, než se dostanu k dr.

Reakce:
Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 06.12.10 08:38

Ahoj,tak nas malej ma taky takovy jakoby stroupky vetsinou pod kolinkama a na vnitrni strane stehen,obcas na hrudnicku a nebo pazich.
Driv jsme si mysleli,ze je to nabeh na atopak,ale i muj pritel ma ted v zime hrozne suchou kuzi a prcek je proste po nem.
pres leto mel kuzi nadhernou a ted jak zacala zima,zase se mu tvori takova mista.takze mazem a mazem :)
Ale radeji k doktorce zajdi,kdyz mate v rodine lupenku.

lemaz
Závislačka 3040 příspěvků 06.12.10 08:39

A mokvalo to? Lupénka v určitým stádiu mokvá - bohužel osobní zkušenost.

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 06.12.10 08:40

Pájí- No tak to jsi popsala přímo nás! Zajedeme až přestane trochu sněžit..

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 06.12.10 08:44

Lemaz- ne nemokvá..

lemaz
Závislačka 3040 příspěvků 06.12.10 08:51

Tak to nebude lupenka. Tak je v prvním stádiu červenej flíček, pak se udělá stroupek, pak to zmokvá a pak to šíleně vyschne - bolí to.

xzuzkax
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 08:57
Pajule22 píše:
Ahoj,tak nas malej ma taky takovy jakoby stroupky vetsinou pod kolinkama a na vnitrni strane stehen,obcas na hrudnicku a nebo pazich.
Driv jsme si mysleli,ze je to nabeh na atopak,ale i muj pritel ma ted v zime hrozne suchou kuzi a prcek je proste po nem.
pres leto mel kuzi nadhernou a ted jak zacala zima,zase se mu tvori takova mista.takze mazem a mazem :)
Ale radeji k doktorce zajdi,kdyz mate v rodine lupenku.

Moje dcera má úplně to samý! (já to měla když jsem byla malá). Nám teda kožní řekla že to je atopický ekzém. :nevim:

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 06.12.10 09:20

On by to mozna i atopak byt mohl,ale nevim.Ono ho to nijak nesvedi,teda aspon neskrabe se a neni to tak hrozny,jsou to jen vetsinou mala mistecka.jen je potreba stale mazat.ja mazu dvakrat denne obyc modrou indulonou a je to po ni lepsi.

MegK
Kelišová 7106 příspěvků 06.12.10 10:55
lemaz píše:
Tak to nebude lupenka. Tak je v prvním stádiu červenej flíček, pak se udělá stroupek, pak to zmokvá a pak to šíleně vyschne - bolí to.

lemaz a vznikne červená mapa (flíček),která svědí?

efča
Kelišová 5989 příspěvků 06.12.10 12:25

Ahoj,
syn má v zimě to samé - a mám potvrzený atopák. Mažeme Exomegou.

lemaz
Závislačka 3040 příspěvků 06.12.10 14:27
MegK píše:
lemaz píše:
Tak to nebude lupenka. Tak je v prvním stádiu červenej flíček, pak se udělá stroupek, pak to zmokvá a pak to šíleně vyschne - bolí to.
lemaz a vznikne červená mapa (flíček),která svědí?

No, někoho lupenka v určitém stádiu svědí, ale mě ne. A kamadáda také ne. Přítelův otec jí má poměrně hodně a říká, že ho svědí jen určitá místa a hlavně v létě.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >