Strýc okradl mámu - nedaří se mi zbavit se vzteku

3802
27.5.21 20:40

Strýc okradl mámu - nedaří se mi zbavit se vzteku

Ahoj, ve zkratce mamka a její bratr zdědili napůl dům po babičce a dědovi. Pár let ho udržovali, ale nedávno přišel strýc za mamkou, že jeho syn (tedy bratranec) by mamčin podíl odkoupil, protože se tam chce přestěhovat. A bude to v rodině a ukecali ji, aby mu to nechala za 500 táců, protože barák je starý a chce opravit. A moje hodná a blbá (s prominutím) máma na to, kývla. Mě to přišlo divné, bratranec žije v Praze a živí se strojařinou, v malém městečku 200km daleko nemá šanci takovouhle práci najít, ale říkala jsem si ok. Třeba bude pracovat z domova a občas dojede do Prahy.

Rok se tam nic nedělo, akorát se začalo s prodejem starožitného nábytku z masivu. A teď přišel strýc a že si to bratranec rozmyslel a že barák prodají a on si v Praze koupí další větší byt. A barák prodávají za skoro 4 mega :cert: ze kterých pochopitelně máma neuvidí ani korunu.

Mamka je smutná, ale s bratrem kontakt nepřeruší, protože to je jediný bratr. A řešit to taky nechce, protože by to prý k ničemu nebylo. Nechá je, aby se k ní chovali jako ke kusu hadru.

A já bydlím na druhé straně republiky, jsem těhotná a nesmím to se strýcem řešit. Ale mám strašlivý vztek. Jen co to píšu, se ve mě vaří krev. Tohle se sakra přeci rodině nedělá. Vím, že až tam s dětmi pojedu, už nikdy za nimi nepřijdu a moje děti v životě neuvidí (vždycky se na ně moc těší). Já nemám problém takové lidi odstřihnout ze života. Ale pořád mám vztek a nedaří se mi ho zpracovat. Je to už, pár týdnů, ale pořád se v tom plácám.

Nechám to klidně pod nickem, protože se nemám za co stydět a moje rodina (včetně mamky) můj postoj zná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7070
27.5.21 20:43

Vůbec se ti nedivím. Bohužel člověk i v rodině může mít takovéhle „zmetky“. Řekla si mamka o nějaké peníze? Nebo, že chce zpět svoji půlku. Pokud nebyl dodržen původní plán, má na to dle mého nárok, přece jen někomu cizímu by to za tyhle peníze nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
27.5.21 20:46

@2468

Neřekla si o nic, nárok na to nemá. Prý jen řekne strýci, že viděla tu nabídku na prodej a jeho cenu. Ale to je všechno. Kvůli udržení dobrých vztahů v rodině to dál řešit nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26642
27.5.21 20:49

Tak ono jestli jí dali ty peníze víc jak před rokem, ona se dost situace na trhu nemovitostí změnila, cena mohla klidně narůst dvojnásobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1611
27.5.21 20:52

Máme v rodině něco podobneho, sice za menší peníze, ale stejný princip. Ten dotyčný to taky řešit nechce se slovy ze se nechce rozhadat kvůli majetku a do hrobu si to ten stejne hamoun nevezme. Což je fakt, ale naštve to.

Poučení- rozdělit vše na papíře Ještě za života a ostatní s tím seznámit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
27.5.21 20:54

Znam. nic s tim nenadelas, casem te to bude zrat min a min. rekni si ze je to ubozak. kdyz se s nim mamka bude dohadovat stejne nic neziska.
u nas se stalo ze kdyz zemrel deda, dedila se chata-babicka 50%,a mamka se strycem kazdy 25%,klasika. mamka byla na VŠ, tak svuj dil babicce prepsala, stryc taky, aby mohla babicka obehat urady a nemusely se psat plne moci atd. A po letech na babicku pusobil stryc a babicka chatu napsala celou na stryce. Mamka se to dozvedela nahodou, kdyz byla u babicky na navsteve a vsimla si darovaci smlouvy na stole. Ubozaci. Vubec se nenamahali mamku vyplatit. Je to 6 let zpatky. Se strycem se nebavime a nevidame, s babickou si vola mamka, vztahy hodne ochladly a frekvence volani a navstev se hodne ztencila. Mrzi me to, babicku jsem milovala a chatu take, tu stavel deda sam :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3707
27.5.21 20:54
@pikola píše:
Tak ono jestli jí dali ty peníze víc jak před rokem, ona se dost situace na trhu nemovitostí změnila, cena mohla klidně narůst dvojnásobně.

I tak to nějak nevychází…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
27.5.21 20:55

@pikola

Přidám info, že jde o dvougenerační barák (dole 4+1, nahoře 2+1 a obrovská půda pro možné rozšíření na další byt 2+1) s komplet novou střechou a okny. Ano, určitě by údržbu potřeboval, vyměnit podlahy, trubky, elektřinu, topení a zateplit.

Plus navíc k němu patří obrovská zahrada, garáž a několik dílniček. Stoprocentně měl celkovou hodnotu vyšší než 1 mega.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
27.5.21 20:59
@jita22 píše:
I tak to nějak nevychází…

Tak zakl. píše, že barák po zdědění pár let udržovali, takže tehdy ty ceny fakt byly úplně jinde.
Pozdě bycha honit, ale měli si to tehdy nechat odhadnout a vyplatit se podle toho, ne podle plusminus domluvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
27.5.21 21:02

@biancaa

Já vím, že mamku to hodně štve. Hned po smrti prarodičů zmizelo broušené sklo, už to mělo mamku varovat. Ale ona je hodná duše a nechá ostatní, aby se k ní chovali jako k…

A ona jim ještě peče zákusky, když teď měli výročí svatby. Na které ji mmch ani nepozvali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
27.5.21 21:05

@luckaa85

Já vím, do hrobu si to nevezme, ale kdyby měl z toho alespoň špatný spánek… Prostě je to haj.zl par excellence

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
27.5.21 21:06

Za rok se takto moc ceny nezměnily, to ať se na mě nikdo nezlobí.
Jsem ve středočeském kraji, a ani ruiny nebo domy v dobrém stavu o tak moc nahoru za rok nesly. Z 500 tisíc na miliony :mrgreen:

Neuděláš nic. Nestykat se a neřešit. Na každou sv… dřív nebo později přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3707
27.5.21 21:09
@Karamba2020 píše:
Tak zakl. píše, že barák po zdědění pár let udržovali, takže tehdy ty ceny fakt byly úplně jinde.
Pozdě bycha honit, ale měli si to tehdy nechat odhadnout a vyplatit se podle toho, ne podle plusminus domluvy.

No, ale to vyplacení proběhlo před rokem, do té doby to bylo obou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
27.5.21 21:10
@Modesta píše:
@luckaa85Já vím, do hrobu si to nevezme, ale kdyby měl z toho alespoň špatný spánek… Prostě je to haj.zl par excellence

Vůbec si z toho nedělej hlavu. Mám v rodině něco podobného s tím rozdílem, že my s manželem máme co nabídnout protože jsme bezdětní, ale už teď víme kdo po nás nedostane ani ponožku. Protistraně to nejspíš nedochází a chtěla by být pořád v kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3707
27.5.21 21:11
@Modesta píše:
@biancaa

Já vím, že mamku to hodně štve. Hned po smrti prarodičů zmizelo broušené sklo, už to mělo mamku varovat. Ale ona je hodná duše a nechá ostatní, aby se k ní chovali jako k…

A ona jim ještě peče zákusky, když teď měli výročí svatby. Na které ji mmch ani nepozvali.

Hele, ale ona si o to hnusný zacházení dost říká. To je dle toho: Kdo do tebe kamenem, ty do něho chlebem. Ale i to by mělo mít své hranice a ne jim ještě podstrojovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat