Student a úřad práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Basterao
Ukecaná baba ;) 2218 příspěvků 29.10.14 18:23
Student a úřad práce

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, kdesi jsem viděla, že v roce 2012 platilo, že když jste student a máte odpracován rok nebo tak nějak, tak můžete normálně na Úřad práce a dostanete podporu v nezaměstnanosti, tak se chci zeptat, zda nemáte někdo zkušenost, že to platí pořád. V prosinci mi končí smlouva v práci a budu se stěhovat jinam, obávám se, že hned tak práci neseženu a hodila by se mi nějaká ta koruna. Jsem stále jako student, ale jen dodělávám zkoušku z jazyka a pak státnice, nechodím tam a platil za mě do teď zaměstnavatel, dělám již více jak tři roky. Nemáte někdo představu nebo zkušenost? Hodila bych to do poradny, ale nevím, kam.
 Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kloistr
Kecalka 141 příspěvků 29.10.14 18:27

Ahoj, stále to platí. Pokud máš ke dni podání žádosti o podporu v nezaměstanosti odpracováno víc jak 12 měsíců s dobou důchodového pojištění, vznikne ti nárok na podporu. Pokud bys odpracovala méně a byla studentem prezenčního studia, evidovat se nemůžeš.

Basterao
Ukecaná baba ;) 2218 příspěvků 29.10.14 18:41

@Kloistr děkuji za odpověď, jsem student prezenčního studia, ale za rok 2013 mám vyměřovací základ důchodového pojištění 115 tisíc a letos to bude asi ještě více, tak nevím, zda to na mě tedy platí

Kloistr
Kecalka 141 příspěvků 29.10.14 18:44

@Basterao
Vyměřovací základ do toho nepatří, tam jde o to, jestli jsi zaměstaná klasicky na pracovní smlouvu a zaměstnavatel za tebe odvádí sociální pojištění, pokud ano, tak je vše v pořádku ;)

Basterao
Ukecaná baba ;) 2218 příspěvků 29.10.14 18:49

@Kloistr jj jsem na smlouvu klasickou, na 0,8 úvazek, ale normálně odvádí zdravotní i sociální a na konci roku dostávám evidenční list důchodového pojištění právě :)

Kloistr
Kecalka 141 příspěvků 29.10.14 18:52
:)
Basterao
Ukecaná baba ;) 2218 příspěvků 29.10.14 18:55

@Kloistr asi se ptám jako jouda, ale už jsem z těch informací trochu zmatená :)

Kloistr
Kecalka 141 příspěvků 29.10.14 19:00

Vůbec ne, v klidu :) Já tam přes dva roky pracovala, tak proto o tom něco málo vím ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.14 19:17

Tak já se vtírnu se svým dotazem: Dva roky jsem pracovala na HPP, loni jsem se dostala na VŠ na obor, který lze studovat jen prezenčně. Letos jsem otěhotněla a zatím za sebe platím já (školu jsem musela přerušit - rizikové těhu). Příští pátek se jdu registrovat na ÚP mám na něco nárok? Já myslela, že ne :nevim:

Kloistr
Kecalka 141 příspěvků 29.10.14 20:00

Záleží, jestli ke dni podání žádosti budeš splňovat podmínku sociálního pojištění v délce alespoň 12 měsícú získanou ze zaměstnání nebo výdělečné činnosti. Pokud ano, tak by nárok na podporu v nezaměstnanosti vznikl.

Basterao
Ukecaná baba ;) 2218 příspěvků 29.10.14 20:09

@Kloistr super, děkuji, ještě bych potřebovala vědět, jak to je s úřadem, to asi podle místa trvalého bydliště?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.14 20:15

@Kloistr Nerozumím :oops: Mám odpracované dva roky a kousek. V červnu 2013 jsem z práce odcházela… Čili za posledních 12kalendářních měsíců jsem nepracovala… Tak asi není, co?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.14 20:18

Tak beru zpět, asik už mám jasno :D http://socialni-davky-2014.eu/…anosti-2014/

Kloistr
Kecalka 141 příspěvků 29.10.14 20:37

@Basterao
Je to podle trvalého pobytu, ale je tu alespoň možnost evidovat se na kterékoliv pobočce v rámci kraje, kde máš trvalý pobyt :)

@Anonymní píše:
Tak beru zpět, asik už mám jasno :D http://socialni-davky-2014.eu/…anosti-2014/

Příklad- pokud půjdeš na úp od 1.listopadu 2014, bude úp zajímat, co jsi dělala v době od listopadu 2012. Pokud v té době budeš zaměstnaná klasicky s odvody (soc. a zdrav.) minimálně těch 12 měsíců, nárok vznikne :)

Jestli píšu moc složitě, tak mi řekněte - profesionální deformace ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.14 20:43

@Kloistr Ještě mi není jasné… Je tam psané, že se bere 45% ze mzdy, kterou jsem pobírala před nástupem na ÚP. Jenže já před nástupem na ÚP byla student a nepobírala jsem nic. Při studiu jsem brigádně (DPČ) pracovala za 10tisíc, kdežto předtím pracovala dva roky za 20tisíc… Když už, tak by se mi asi započítávalo těch 10, že?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >