Jak je to u studentky s RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lorelaj
Povídálka 29 příspěvků 04.12.17 19:57
Studentka, Rodičovská, Pojišťovna

Dobrý večer maminky a ostatní :mavam:
Mám pár otázek, které jsem tu nikde nenašla ( snad jsem nehledala špatně ).
Už jsem se ptala všude možně i hledala na internetu, ale všichni mě posílali zase někam jinam a ničeho jsem se pořádně nedobrala ????
Jsem těhotná (termín4.4.18) a zajímá mě:
1. Jsem na vysoké škole, ale už teď vím, že školu ukončím, protože zkoušky prostě nezvlánu…Nemám nic odpracováno takže na mateřskou nemám nárok tak mě zajímá, jestli když ukončim v únoru školu a přestanu být student budu muset jít na pracák na ty 2 měsíce? ( opravdu se v tom vůbec nevyznám :zed: ) a od roku 2018 platí, že studenti a nezaměstnaní budou mít nárok si zvolit dobu rodičáku.. když ukončim školu v tom únoru před porodem bude to platit i na mě? 8o
A 2. Jsem pojištěná v Rakousku přes tátovu firmu, takže vlastně ani nevim jestli budu mít rodičák z Čr nebo bych ho měla mít z Rakouska? Nebo bude miminko pojištěné u pojišťovny, kterou má otec dítěte?

Mockrát děkuji a snad to nejsou moc hloupé dotazy. Přeji Všem krásný večer. :srdce:

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Reklama

Reakce:

KristynaStej
Stálice 92 příspěvků 04.12.17 20:49

To me taky zajímá :) termín na červenec.. Tak jestli se me to taky týka nebo už ne :/

Lorelaj
Povídálka 29 příspěvků 04.12.17 20:52

Já už hledala a ptala se všude možně, ale fakt vůbec netuším :nevim: Snad tu někdo bude vědět, jinak už nevim, kde se zeptat :)

Netopirek
Echt Kelišová 7564 příspěvků 04.12.17 21:16

Dítě po porodu nemá automaticky žádnou pojišťovnu. Až dostanete do ruky rodný list tak dítě přihlásíte buď pod tebe nebo pod otce.

Změny u rodičáku se tě týkají, budeš si moct zvolit. Ať jako student nebo osoba na pracáku.

A co se týče přihlášení na ty dva měsíce, tak myslí, že budeš muset na pracák, ale jistě to nevím jen si to myslím.

Lorelaj
Povídálka 29 příspěvků 04.12.17 21:19

@Netopirek Děkuji za odpověď! :) Mně právě na pracáku řekli, že dítě bude mít pojišťovnu automaticky po otci, ale mě to přišlo divný… děkuji :)

Netopirek
Echt Kelišová 7564 příspěvků 04.12.17 21:31

@Lorelaj tenhle měsíc mám termín. A v papírech z porodnice mám, že automaticky nemá pojišťovnu žádnou ;) Už před dvěma lety to tak bylo. Musela jsem s novorozencem přes půlku Prahy na pojišťovnu :cert:

Lorelaj
Povídálka 29 příspěvků 04.12.17 21:35

@Netopirek Tak to Vám přeji ať je vše v pořádku! :)
Tak aspoň jsem o něco moudřejší, díky :kytka:

Ariadne
Echt Kelišová 8673 příspěvků 04.12.17 22:19

Proč pojišťovnu po otci, když ten vůbec nemusí být v RL? Dítě nemá pojišťovnu žádnou a musí se tuším do 8 dnů do nějaké pojišťovny nahlásit a je jedno do jaké, rozdílné od matky. Jestli budete žít v ČR, tak je to stejně fuk.

Na sociálce, pracáku v místě bydliště jsi byla? Tam by měli vědět nejfundovaněj­ší info

Lorelaj
Povídálka 29 příspěvků 04.12.17 22:21

@Ariadne na pracáku mi řekli právě to s tou pojišťovnou a koukali na mě jak vrány.. asi to všechno oběhám znova.. :roll: děkuji

Ariadne
Echt Kelišová 8673 příspěvků 04.12.17 22:22

To je divný… a ty máš normálně občanství české a žiješ tu?

Lorelaj
Povídálka 29 příspěvků 04.12.17 22:24

@Ariadne Ano. ???? A proto se tu na všechno tak blbě ptám.. všude mi tvrdí něco jinýho… nejdřív že pojištění bude automaticky po otci.. pak mi řekli ať si to jedu zařídit do rakouska ???? Potom zase že to s mojí pojišťovnou nemá co dělat.. už mě to trochu vyčerpává

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1443 příspěvků 05.12.17 04:41

Já jsem také otěhotněla na vysoké, kterou jsem měsíc před porodem ukončila. Na pracák jsem se na ten měsíc nahlásila, jen kvůli tomu, aby za mě zaplatili pojištění. Žádné dávky jsem od nich neměla ani mi logicky nenabízeli žádné zaměstnání :lol: U rodičovského příspěvku si už budeš moct volit délku, ikdyž nemáš odpracováno (já, 2 roky zpátky ještě nemohla :cert: :lol:) Na pojišťovnu miminko nahlásíš až po porodu po obdržení rodného listu a kam si můžeš vybrat :kytka:

Lorelaj
Povídálka 29 příspěvků 05.12.17 06:38

@Terezxx Super. Děkuji!!! :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama