Studený pot, apatie a bolest celého těla u 1,5 roční

353
6.11.19 15:49

Studený pot, apatie a bolest "celého těla" u 1,5 roční

Zdravím!
Máte někdo, prosím, zkušenost s tím, že by se 1,5 roční dítě PO nemoci (vyléčená rýma a téměř vyléčený kašel - už se objevuje jen velmi zřídka) náhle začalo být:
1/ apatické (už druhý den celý den leží v posteli, ale komunikuje, komentuje knížky i telku, sama ale nevstává vůbec, i když jindy je ulítaná a buď mě všude pronásleduje, nebo něco kutí),
2/ přecitlivělé na jakýkoli dotek a manipulaci (přestože jindy je to mazel a ráda se nosí, tak teď pláče při jakémkoli dotyku - když jí zvedám, nosím, posazuju, přebaluju atp. přestane to, jakmile ji nechám ležet; už kvůli tomu trochu uvažuju, jestli třeba někde nepozorovaně nespadla a nemá třeba něco zlomeného nebo naraženého…? ale to by asi plakala i jinak, ne?),
3/ je téměř pořád pokrytá studeným potem, hlavně na hlavě (mokré vlásky), teplotu nemá (36,7-8-9, měřeno elektrickým teploměrem na hlavě).
MUDr. doporučila vysadit léky na ten předchozí kašel a rýmu a nechat ji být, že se s tím tělo potřebuje poprat.
Máte někdo zkušenost? Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27028
6.11.19 16:05

Jak dlouho měla ten kašel? A čím byl léčený?

Nemusí to být ono, ale můj syn podělal mykoplazmatickou infekci (projevuje se kašlem a horečkama) a jako následek si odnesl Guillan Barre syndrom (nemáme potvrzený, ale příznakově vše sedělo). Přestal běhat, špatně chodil, brněly ho konečky prstů a bývalo mu špatně od žaludku. Toto se dá potvrdit z lumbální punkce a elektromyografu, ale já ho nechtěla na to vyšetření pustit. Ten syndrom by měl odeznít, děje se tak u 90% i víc pacientů. U něj to odeznělo do cca dvou měsíců. Nastoupilo to tři týdny po tom kašli.

Osobně bych nechala nabrat protilátky na mykoplazmata. Nebo bych tohle zmínila pediatrovi. Moje doktorka o tomhle neslyšela, navedly mě na tuhle diagnozu kamarádky doktorky a pak i pár lidí tady na emiminu. Ten pot by taky mohl být. Kdyby se ti nezdála, měla bys pocit, že blbě dýchá, jeď radši do nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
353
6.11.19 16:38

@suvik Kašel měla tak 2 týdny, ale velmi mírný, léčený jen Sinupretem. Horečky neměla vůbec.
Začíná mi to stále víc připadat na nějaký úraz - prohmatala jsem jí a má citlivé rameno a klíční kost… leze všude a padá pořád, takže by mě to nepřekvapilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27028
6.11.19 16:57

Tak to nezni jako to, co myslim. Tak znovu k detske a pripadne na rtg nebo tak. Napis, jak se to vyviji. To je pitomy, jak se s nima clovek jeste moc nedomluvi. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5893
6.11.19 17:06

GB syndrom mě napadl tak, ale zajímalo by mě, co na to dnes říkala dětská doktorka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
353
6.11.19 21:32

Dětská doktorka stále myslela na bronchitidu. Nicméně jsem dceru opatrně prohmatala a byla citlivá kolem ramene. nakonec jsme byli na pohotovosti a má zlomenou klíční kost. kvůli kašli a bronchitidě jsme si toho nevšimli. chodák. ale snad bude brzo lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama