Studium a práce, jak je to s pojistným?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kočičímamka
Povídálka 12 příspěvků 21.12.16 18:43
Studium a práce, jak je to s pojistným

Ahoj. Chci se zeptat jestli jde studovat normální prezenční studium (VŠ) a k tomu pracovat na plný úvazek (dejme tomu vydělat měsíčně 17 000 hrubého). Kdo odvádí peníze pojišťovně? Díky :)

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20833 příspěvků 1 inzerát 21.12.16 19:08

Jde to a pojištění za tebe platí v práci i ve škole. Měla jsem to tak poslední rok VŠ.

Kočičímamka
Povídálka 12 příspěvků 21.12.16 19:13
@Aspera píše:
Jde to a pojištění za tebe platí v práci i ve škole. Měla jsem to tak poslední rok VŠ.

A to ikdyž mi ještě nebylo 26?

Aspera
Generální žvanilka 20833 příspěvků 1 inzerát 21.12.16 19:17

Jj já to měla v 25. V práci za mě odváděli vše a škola o tom ani nevěděla.

helenan
Závislačka 4119 příspěvků 21.12.16 20:09

Sociální pojištění platíš normálně ze zaměstnání 9% ze superhrubé mzdy a pokud jsi student prezenčního studia, tak máš díky studiu slevu na dani na studenta (pokud máš teda podepsané prohlášení k dani (tj. „ten růžový papír“).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Válka o syny? Plekanec jim podřizuje kariéru, Vondráčková se ale k návratu do Česka nemá!

Hokejista Tomáš Plekanec se v Česku probírá nabídkami na budoucí angažmá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >