Studium angličtiny se zaměřením na vzdělávání? uplatnění?

8
18.1.21 22:28

studium angličtiny se zaměřením na vzdělávání? uplatnění?

Ahoj, studuji VŠ geologii, myslela jsem si, že to bude něco pro mě, ale po půl roce vím, že není, jsem vyčerpaná, vůbec mě to nezajímá a bez toho to studovat nejde. Chtěla jsem jít studovat angličtinu a učit, ale okolí, hlavně rodiče mě odrazovali a prý to bylo pod mou úroveň. Loni jsem odmaturovala na gymplu, takže VŠ byla samozřejmostí, oba rodiče jsou navíc Ing. Angličtina mi vždy šla sama a děti mám velmi ráda. Každý rok jezdím na letní tábory jako vedoucí, opravdu jsem se v tom našla. Nejsem úplně studijní typ spíš se zajímám o spoustu věcí a mám jak se říká všeobecný přehled. Učit jsem se nikdy nemusela a když ano dokázala jsem se učit, jen to, co mě aspoň trochu zajímalo. Když jde člověku celý život všechno samo a vyniká i na gymplu, srážka s realitou vysoké školy je náročná, navíc v téhle době.
Nejsem ještě úplně rozhodnutá, proto bych se chtěla zeptat na názory a zkušenosti těch z vás, kteří angličtinu studovali a živí/živili se jako učitelé. Podruhé už se v oboru nechci a ani nemůžu splést. Je mi jasné, že každý nemůže dělat práci, která ho baví a naplňuje, ale chci se o to pokusit.
Zajímaly by mě hlavně předměty, které jsou náročné a na co si dát popřípadě porzor. Také by mě zajímaly zkušenosti s hledáním práce a uplatněním v oboru.
Za jakýkoliv názor budu moc vděčná :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24786
18.1.21 22:43

Tak dobrý angličtinář si práci najde lehce. Jestli tě to bude bavit je otázka. Je třeba si uvědomit, že nebudeš jen učit, ale je k tomu i dost kancelářské práce. Na druhou stranu je super, když se ti povede v nějakém dítku vzbudit zájem o jazyk baví ho to atd. Jen si k tomu najdi ještě druhý obor, ať máš lepší uplatnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
18.1.21 22:54

@Aspera Děkuji!!! S tím druhým oborem bude asi problém… už jsem nad tím přemýšlela a kromě zeměpisu asi nic jiného nepřipadá v úvahu. Jenže bych chtěla jít do HK a tam zeměpis jako naschvál nemají… Myslím, že bych zvládla ještě tak možná výtvarku, ale to mi jako zlepšení uplatnění úplně nepřijde.
Už od prvního roku angličtiny na ZŠ jsem měla skvělé učitele a to přesně ve mě vzbudilo zájem o anglický jazyk a kulturu.
V čem zhruba spočívá ta kancelářská práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
906
18.1.21 22:58
@jája112 píše:
Ahoj, studuji VŠ geologii, myslela jsem si, že to bude něco pro mě, ale po půl roce vím, že není, jsem vyčerpaná, vůbec mě to nezajímá a bez toho to studovat nejde. Chtěla jsem jít studovat angličtinu a učit, ale okolí, hlavně rodiče mě odrazovali a prý to bylo pod mou úroveň. Loni jsem odmaturovala na gymplu, takže VŠ byla samozřejmostí, oba rodiče jsou navíc Ing. Angličtina mi vždy šla sama a děti mám velmi ráda. Každý rok jezdím na letní tábory jako vedoucí, opravdu jsem se v tom našla. Nejsem úplně studijní typ spíš se zajímám o spoustu věcí a mám jak se říká všeobecný přehled. Učit jsem se nikdy nemusela a když ano dokázala jsem se učit, jen to, co mě aspoň trochu zajímalo. Když jde člověku celý život všechno samo a vyniká i na gymplu, srážka s realitou vysoké školy je náročná, navíc v téhle době.
Nejsem ještě úplně rozhodnutá, proto bych se chtěla zeptat na názory a zkušenosti těch z vás, kteří angličtinu studovali a živí/živili se jako učitelé. Podruhé už se v oboru nechci a ani nemůžu splést. Je mi jasné, že každý nemůže dělat práci, která ho baví a naplňuje, ale chci se o to pokusit.
Zajímaly by mě hlavně předměty, které jsou náročné a na co si dát popřípadě porzor. Také by mě zajímaly zkušenosti s hledáním práce a uplatněním v oboru.
Za jakýkoliv názor budu moc vděčná :andel:

Ty jo, to je jak kdybych to psal já, akorát já jsem ještě na sš a chci jít na matiku se zaměřením na vzdělání. Ono záleží na konkretní škole, musíš si to zjistit tam. Někde je to pouze prezenčně, někde to jde i dálkově. Někde je potřeba mít k tomu druhý obor, to studium je dvouoborové… Na stránkách školy bývá pod konkrétním studijním oborem přímo napsáno, co by tě který semestr čekalo, jaké jsou podmínky pro přijetí bez primaček atd. Kdyby tě zajímalo něco dalšího bývá tam meil, kde se můžou zajemci o studium ptát. Jen nevím jestli je to pravda, ale nám učitelka ve škole říkala, že učitelů jazyků včetně českého je mraky, že jsou spíše potřeba učitelé matiky, fyziky a chemie. Ale to může být jen její názor nebo pohled, také možná záleží na regionu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.21 23:11

Ježiš, v tom popisu všeobecného přehledu a učením se toho, co mě prostě baví se naprosto vidím. :D Pokud k tomu budeš mít vztah, nekoukej na názory ostatních, podle mě si uplatnění najdeš 100%! Můžeš to pak spojit i s nějakými anglickými tábory, kurzy, být nějakým lektorem… je toho mnoho. Možná bych ještě popřemýšlel nad nějakým dalším zaměřením, ať se ti obzor více rozvine, ale je to na tobě. V tomhle je blbý, že si nemůžeš asi úplně vybrat co chceš, ale máš třeba zeměpis- angličtina, někdo by třeba rád pedagogika- angličtina (jestli mě chápeš :)), nevím, možná se to dá jakkoli kombinovat, tak projetý VŠ ještě nemám, ale hlavu vzhůru, když člověk chce, všechno jde! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
18.1.21 23:21

@Matt 02 Díky!! Už jsem docela pátrala a v HK to jde i jednooborově, ale bojím se o uplatnění. Nechci skončit v kanclu a překládat smlouvy nebo tak něco.
Přijde mi, že to se říká pořád, že jsou potřeba učitelé ma, fy, ch a ne jazyky, že to už dneska všichni umí.
Ale to je tak všeobecně všude, že technické obory jsou žádanější. Proto jsem taky šla na tu geologii, kvůli jistému uplatnění. Ale ouvej ouvej, je to děs běs a ještě teď. Myslím, že bych se tím prokousala, nějak snad, ale nedovedu si představit to reálně pak dělat.
Rodiče na mě dost tlačí, abych studovala geologii a myslela na to jisté uplatnění a plat, protože tak oni prošli VŠ. Takové myšlení je mi proti srsti, ale chápu je. Říkám si taky, že jsem ještě vlastně tu geologii nezažila, žádné cvika, všechno nám hodili na léto. Co když by mě to v normální výuce bavilo? Já se neumím učit sama doma u počítače, potřebuju kontakt s lidmi, nějaký kolektiv, ale to je teď jako sci-fi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
18.1.21 23:28

@pyrokatechol Díky moc za povzbuzení!! Zeměpis by byl super, ale nejblíž to mám do Olomouce… v HK není a úplně si nemůžu dovolit koleje, potřebovala bych dojíždět, je to teď všechno složité a brigády taky moc nejsou, když je všechno zavřené.
Co se týče těch kurzů, nejsem podnikavý typ člověka a neumím se moc prosadit, takže spíš bych chtěla být někde zaměstnaná.
Chtěla jsem jít na učitelství v MŠ, ale uplatnění prý hrůza a podmínkou je hra na nástroj a já se ani nenaučila vybrnkat začátek nothing else matters na kytaru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.21 23:35
@jája112 píše:
@pyrokatechol Díky moc za povzbuzení!! Zeměpis by byl super, ale nejblíž to mám do Olomouce… v HK není a úplně si nemůžu dovolit koleje, potřebovala bych dojíždět, je to teď všechno složité a brigády taky moc nejsou, když je všechno zavřené.
Co se týče těch kurzů, nejsem podnikavý typ člověka a neumím se moc prosadit, takže spíš bych chtěla být někde zaměstnaná.
Chtěla jsem jít na učitelství v MŠ, ale uplatnění prý hrůza a podmínkou je hra na nástroj a já se ani nenaučila vybrnkat začátek nothing else matters na kytaru…

Ajajaj… hele MŠ je fakt šílenost, podle mě se pro to člověk musí jedině narodit, ale neznám tě, možná bys byla spokojená. Každopádně hra na nástroj je potřeba, min. na tu kytaru a klavír, plus ještě nějaký logopedický a metodický schopnosti, taky kýbl nervů… je toho hodně, nehledě na to, že se v rámci začleňování do školek dávají i postižené děti, na to asi každý taky úplně nemá. Celkově to těm MŠ pedagogům nezávidím… Já nevím, podle mě bys to zaměstnání našla, bez problémů. Jen s tím zemákem je to škoda, ale chápu je to fakt prekérní stiuace. :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
18.1.21 23:43

@pyrokatechol takže jsem zkoumala dále a v HK to jednooborově nejde :zed:
Začínám se bát, že budu muset doklepat geologii. Mám totiž od rodičů, kteří mě finančně podporují, podmínku, že jestli chci přejít, žádný koleje, budu dojíždět a musím to dodělat, něco si vydělávám sama, ale nestačí to. Mám je moc ráda a vždycky mě podporovali a nikdy mi nic nechybělo, ale v tomhle to mají nastavené stejně jako jejich rodiče kdysi. Nechci být nevděčná dcera.
Hlídám už docela dlouho jako brigádu všude možně po známých děti od miminek až po předškoláky a vždycky mě to táhlo tím směrem, ale ten nástroj jsem promrhala, to je k vzteku. No jdu dál hledat. Děkuju moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1882
19.1.21 00:05

Heled, ja ucim na 2. stupni AJ a je to fajn. Kdybych si mohla vybrat, o neco radeji bych ucila na gymnaziu, musi byt krasa ucit motivovane deti. Ja jsem velmi spokojeny ucitel. Mne se ale vsechno seslo krasne - paradni reditelka, kolegove fajn, mala skola, takze jsem anglictinar sama a tudiz naprosta volnost vyberu vseho - ucebnic, tematu, tempa vyuky apod. Ja druhy obor nemam, ale to je proto, ze jsem puvodne prvostupnova ucitelka. Dostudovala jsem si 2. stupen az pri praci. Ale proc to pisu - kdyz budes na nejake skole jako ja, po jedne tride v rocniku, tak ti jeden obor bude stacit, pripadne si doplnis nejakou blbosti neaprobovane :lol: Pro priklad - ja mam 22 hodin AJ. To je plny uvazek, z toho 4 hodiny v 5. tride na 1. stupni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
19.1.21 10:00

Zkus se podívat na angličtinu na pedagogických fakultách, které se vyučují kombinovaně, tj nemusíš tam být denně. U nás si třeba studenti brali i nějaké obory na peďárně kvůli jistotě a navíc to studium nebylo tak těžké. Pokud ti angličtina jde, jsi zapálená pro věc, tak proč bys to nezvládla? Navíc vím, že angličtináře berou i jen s bakalářem, zase tak moc jich není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24786
19.1.21 10:04
@jája112 píše:
@Aspera Děkuji!!! S tím druhým oborem bude asi problém… už jsem nad tím přemýšlela a kromě zeměpisu asi nic jiného nepřipadá v úvahu. Jenže bych chtěla jít do HK a tam zeměpis jako naschvál nemají… Myslím, že bych zvládla ještě tak možná výtvarku, ale to mi jako zlepšení uplatnění úplně nepřijde.
Už od prvního roku angličtiny na ZŠ jsem měla skvělé učitele a to přesně ve mě vzbudilo zájem o anglický jazyk a kulturu.
V čem zhruba spočívá ta kancelářská práce?

Pokud budeš třídní, tak výkazy, zápisy o dětech, třídnice, individuální plány. Jako není to nic co by nešlo zvládnout, ale je dobré o tom vědět dřív než se do toho pustíš. U nás máme taky angličtinářku, co má pouze jeden obor, ale uvidí se co bude za 2 roky, až se vrátí další angličtinářka, to se budou muset podělit a bude učit i jiné předměty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
19.1.21 10:35

U nás (středočeský kraj) bys uplatnění našla, angličtinu sice umí kde kdo, ale plně kvalifikovaných (s ped. vzděláním) zase tolik není.

Ale obecně si myslím, že je lepší mít odbornost (třeba tu geografii nebo něco jiného, ideálně technického) a k tomu jazyk, dodělat si třeba Cambridgeské zkoušky. To ti zase rozšiřuje možnosti uplatnění…Když si uděláš CAE + ped. minimum + didaktiku jazyka, byla bys taky plně kvalifikovaná učit AJ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
19.1.21 11:15

@ruzovasrnka díky!! nevěděla jsem, že to jde i takhle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu